„SpaceX” pajungs telefonus tiesiogiai prie palydovinio ryšio, apeinant operatorius Žemėje
Jei reguliavimo institucija leis, „SpaceX” galės teikti „visavertį ir nenutrūkstamą” ryšį tarp palydovų ir išmaniųjų telefonų didžiojoje pasaulio dalyje, šiai paslaugai teikti naudodama mažiau nei trečdalį iš 7500 antrosios kartos palydovų.
JAV federalinė ryšių komisija jau prieš kelias dienas davė sutikimą pradėti jų paleidimą.
Maždaug 2 000 „Starlink Gen 2” įrenginių suteiks galimybę siųsti tekstinius ir balso pranešimus bei atlikti paiešką internete išmaniuosiuose telefonuose, kurie yra už ryšio bokštų Žemėje veikimo zonos ribų.
Žadama, kad atsisiuntimo greitis sieks iki 18,3 Mbps.
Naujojoje programoje teigiama, kad tiesioginis ryšys su išmaniaisiais telefonais bus palaikomas 1,9 GHz dažniu, kurį naudoja mobiliojo ryšio operatorius „T-Mobile”.
Iki 2024 m. vidurio „SpaceX” žada teikti paslaugas nuo 58 laipsnių šiaurės platumos iki 58 laipsnių pietų platumos.
Bendras JAV vienu metu aptarnaujančių palydovų skaičius svyruos nuo 80 iki 100, o teorinė didžiausia atsisiuntimo sparta sieks 18,3 Mbps.
Naujoji paslauga bus prieinama privatiems asmenims, privačioms įmonėms ir organizacijoms, praneša „Space News”.
Jis taip pat bus naudojamas jutiklių ir daiktų interneto (IoT) prietaisų tinklui, sakė Kyle’as Wessonas, „SpaceX” vyriausiasis inžinierius. Praėjusiais metais bendrovė įsigijo palydovinio ryšio operatorių „Swarm Technologies”, kad galėtų patekti į šią rinką.
Panaši „Apple” paslauga, pradėta teikti lapkritį per „Globalstar” palydovus, dabar gali siųsti tik skubios pagalbos signalus iš 14 modelio „iPhone” telefonų JAV ir Kanadoje. Norint išsiųsti SOS signalą, dar būtina tinkamai pagauti palydovo signalą.
Naujos paslaugos „SpaceX” diegimo laikas priklauso ne tiek nuo reguliatoriaus (niekas neabejoja, kad bendrovė gaus atitinkamą licenciją), kaip nuo paleidimo sistemos „Staship” pasirengimo. Naujieji „Starlink” antrosios kartos palydovai yra tam skirti, kiekvienas iš jų sveria daugiau nei toną, t. y. beveik 4 kartus daugiau nei pirmosios kartos palydovai.
Didžiosios Britanijos bendrovė „Bullitt” pranešė sukūrusi išmanųjį telefoną, kuriuo galima bendrauti per palydovinio ryšio sistemas. Dar neįvardytame įrenginyje bus ne tik palaikomi šiuolaikiniai ryšio standartai, „Wi-Fi”, „Bluetooth” ir korinio ryšio tinklai, bet ir modulis, skirtas prisijungti prie vieno iš dviejų pasaulinių palydovinių tinklų.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Pjautuvai paruošti. Skerdynės prasidės 1600 hrz ruože. 2023 pjūties laikas (7). Marmaliuoti „nokinami”. Ir „prisirpe” (boosterių)bus nupjauti. Grafeno hidroksidas. Apsireiškimas Jonui 13 skyrius. Planas depopuliacijai. Lavonų kalnai 😉