Naujasis britų premjeras siekia išbraukti transseksualų teises iš JK Lygybės akto
Naujai paskirtas Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Riši Sunakas (pagal tautybę indas) padarė nerimą mažumoms keliantį pareiškimą dėl translyčių asmenų teisių, rašo seksualinių mažumų portalas GCN. Tokią pačią informaciją, tik glausčiau, pateikia ir „The Telegraph”.
Jis pasidalijo mintimis, kad ketina peržiūrėti Lygybės įstatymą ir iš esmės panaikinti teisinę apsaugą, kuri saugo transseksualus nuo diskriminacijos Jungtinėje Karalystėje.
Pagal dabartinę Lygybės akto redakciją, kuri buvo priimta 2010 m., transseksualai gali saugiai patekti į tos pačios lyties su kuria jie save tapatina asmenų erdves, įskaitant moterims skirtas prieglaudas, tualetus ir ligoninių palatas. Dokumente taip pat numatyta teisinė apsauga nuo diskriminacijos darbo vietoje, o tai ypač svarbu, nes Jungtinėje Karalystėje auga transfobija.
Dabartinėje įstatymo redakcijoje įstatymas saugo visus transseksualius asmenis, nepriklausomai nuo to, ar jie turi jų susitapatintos lyties pripažinimo pažymėjimą (angl. Gender Recognition Certificate, GRC), patvirtinantį jų lytinę tapatybę, ir nėra reikalavimo, kad jiems būtų atlikta medicininė transformacija atitinkanti jų lytį su kuria jie susitapatina.
Sunakas pareiškė, kad jis planuoja iš dalies pakeisti Lygybės akto sąvokas, kad lytis reikštų ne lytinę tapatybę, o biologinę lytį, suteiktą gimimo metu. Dėl Lygybės įstatymo peržiūros „biologiniai vyrai negalės dalyvauti moterų sporte”.
Panaikinus šias teises, transseksualams, ypač susitapatinantiems su moterimis, kyla pavojus, kad jie negalės gauti gyvybę gelbstinčių paslaugų (lyg vyrų gyvybės jau niekas nesaugo)
Moterų prieglaudos teikia apsaugą smurtą šeimoje patyrusiems asmenims, o tai yra labai svarbus apsaugos šaltinis nuo smurto nukentėjusioms Trans moterims, biologiškai esančioms vyrais.
Paklaustas apie translyčių asmenų teises, Rišis Sunakas anksčiau teigė, kad išankstinis nusistatymas prieš translyčius asmenis yra neteisingas ir kad jis padarys Jungtinę Karalystę saugiausia ir geriausia šalimi LGBTQ+ žmonėms, tačiau jo naujausi pareiškimai smarkiai prieštarauja šiems ketinimams.
Sunako balsavimo dėl LGBTQ+ lygybės istorija kelia nerimą [LGBT+], o rugpjūčio mėnesį interviu metu paklaustas, ar Trans moterys yra moterys, Sunakas atsakė: „Ne”. Sunakas taip pat yra dalijęsis mintimis, kad ketina apsaugoti mokinius nuo lytinio švietimo, apimančio LGBTQ+.
Birželio mėn. jis pareiškė, kad svarstys galimybę išstoti Jungtinei Karalystei iš Europos žmogaus teisių konvencijos (EŽTK). Iki šiol vienintelė šalis kuri tai padarė yra Rusija.
Ši žinia pasirodė tuo pačiu metu, kai pranešama apie dar vieną delsimą uždrausti konversinę terapiją Jungtinėje Karalystėje. (Konversijos terapija padeda gėjams persiorientuoti į heteroseksualius žmones)
Prieš ketverius metus, buvusi UK premjerė Theresa May pirmą kartą įsipareigojo uždrausti konversijos terapiją, tačiau šie planai iki šiol neįgyvendinti.
– [LGBT+] turėjo vilties, kad šiais metais teisės akto priėmimas paspartės, tačiau dabar priėmimo pažanga pristabdyta, mat naujai išrinktos lygių galimybių ministrės Kemi Badenoch buvo paprašyta prieš tęsiant darbą peržiūrėti esamus darbus.
-[LGBT+] tikisi, kad jungtinis parlamento narių ir Lordų komitetas bendradarbiaus per ateinančius metus, kad pagaliau būtų įvestas konversijos terapijos draudimas, tik neaišku, ar Riši Sunakas yra pasiryžęs uždrausti šią praktiką.
infa.lt: Klausimas – kodėl LGBT+ taip siekia uždrausti konversijos terapiją, kurią žmonės priima laisvu noru ir net jos ieško, ir kuri daugelį buvusių gėjų sugrąžina į gyvenimą, leisdama jiems turėti šeimą, vaikų?
Žemiau galite matyti Lietuvos Šeimų Sąjūdžio filmuotą interviu su buvusiais gėjais. Būsite nustebinti kaip jie yra persekiojami dėl to, kad yra „buvę” ir tildomi bei užčiaupiami dėl to, kad pasakoja apie savo teigiamą patirtį.
Kodėl tildomi ir kodėl užčiaupiami bei persekiojami – sužinosite paklausę reportažą-interviu. Tačiau aišku viena – apsisprendimo dėl lyties keitimo laisvę jie nori turėti, tačiau atgalinio keitimosi leisti – ne.
Beje – tai nėra skundas – šis reportažas yra visiškai pozityvus ir teikiantis vilties ieškantiems išeities, kurią LGBT+ taip siekia uždrausti Britanijoje. Exgay
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis