infa.lt

Kinijos valdžia teigia, kad susijungimas su Taivanu neišvengiamas

11 rugpjūčio
06:30 2022
Kinijos naikintuvai SU-30

Kinijos naikintuvai SU-30 (Jin Danhua / Xinhua via AP)

Kinijos valdžios institucijos paskelbė Baltąją knygą – periodiškai leidžiamą Respublikos Valstybės tarybos analitinį ir informacinį biuletenį, kurio naujausias leidimas pavadintas „Taivano klausimas ir Kinijos suvienijimas naujoje eroje”.

Dokumente atskleidžiama Kinijos valdžios institucijų pozicija dėl Taivano, atsižvelgiant į aštrėjančią užsienio politikos padėtį salos atžvilgiu. Baltojoje knygoje visų pirma pateikiamos tezės apie visiško „tėvynės susivienijimo” neišvengiamumą, „puikias” jo perspektyvas ir „separatistinių veiksmų bei užsienio kišimosi” slopinimą.

„Taivano klausimo sprendimas ir visiškas tėvynės suvienijimas yra bendras visų Kinijos sūnų ir dukterų siekis… Kinija nuosekliai eis taikaus vystymosi keliu, kartu Kinija niekada nesitrauks dėl bet kokio išorinio kišimosi spaudimo ir netoleruos jokios žalos nacionaliniam suverenitetui, saugumui ir vystymosi interesams”, – sakoma agentūros „Xinhua” paskelbtame dokumento tekste.

Baltojoje knygoje potencialus KLR ir Taivano susivienijimas pristatomas kaip neišvengiamas istorinis modelis, pagrįstas Mao Dzedongo ir Deng Siaopingo principais ir idėjomis. Tekste minima sąvoka „viena šalis, dvi sistemos”, kuri, ataskaitos autorių nuomone, yra aktuali ne tik Honkongui ir Makao, bet ir šiuolaikiniam Taivanui.

Dokumente vengiama formuluočių, kuriose netiesiogiai ar aiškiai būtų užsimenama apie tikėtiną galios scenarijų „Taivano klausimui” išspręsti. Priešingai, Baltojoje knygoje aprašomos Taivano, kaip žemyninės Kinijos dalies, vystymosi perspektyvos: „Mes teigiame, kad po taikaus susijungimo Taivanas gali įgyvendinti kitokią socialinę sistemą nei žemyninė Kinija, turėdamas didelę autonomiją pagal įstatymus, o abi socialinės sistemos ilgai sugyvens ir vystysis kartu”, – teigiama knygoje.

Kinijos ir Taivano santykiai pablogėjo po rugpjūčio 2 d. įvykusio JAV Kongreso Atstovų rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizito į Taivaną. Kinijos atstovai amerikiečių politiko atvykimą į salą vertino kaip „vienos Kinijos” principo pažeidimą ir grėsmę Kinijos teritoriniam vientisumui.

PAREMKITE - infa.lt išsilaiko tik iš jūsų paramos, kurios nėra daug. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 113

Žymos:

1 Atsiliepimas

  1. Hm    -  2022-08-11, 10:18

    Ukrainos prijungimas prie Rusijos irgi buvo neišvengiamas 😉

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Pasirengęs siųsti ją na..ui, bet jos orientacija abejotina…gali neiti....

Mano manymu, ji visiška idiotų. Va kas įvyksta, jai prie valdžios prileidžiamos bevaikės senmergės. Jai...

Kad sankcijos yra ne Rusijai, bet tiems durneliams, kurie jų laikosi......

A5

Klaunui pradejo demesio trukti :)...

A5

Dabar Vakarai kelia gamybos pramone i Vietnama, Malazija vel lipdami ant to pacio greblio bet...

A5

Vakaru gobsumas ir dabar niekur nedingo net sustiprejo plus dasidejo moraline degradacija ir trumparegiskumas. Vakaru...

Referendumo biuletenyje nė žodžio apie dvigubą pilietybę!...