infa.lt

Pagrindine 2020-ųjų metų tendencija bus „globalizacijos pabaiga“

Pagrindine 2020-ųjų metų tendencija bus „globalizacijos pabaiga“

31 gruodžio
09:45 2019

Viena iš vyraujančių sekančio dešimtmečio tendencijų bus „globalizacijos pabaiga“, nes vis daugiau šalių, pasak neseniai paskelbtos Amerikos banko ataskaitos autorių, supranta, kad šis reiškinys lėmė pasaulio ekonomikos nestabilumą ir socialinius sukrėtimus, rašo summit.news portalas.

Analitikai teigia, jog globalizacija, daugumoje nekontroliuojama, trukusi maždaug nuo 1981 iki 2016 m., artėja prie pabaigos. Kurso pasikeitimą lėmė „plačiai pripažįstamas faktas, kad globalizacija, nors ir lėmė mažesnes vartotojų kainas, tuo pat metu sąlygojo ekonominio augimo sulėtėjimą, darbo sferos nestabilumą ir socialinius sukrėtimus“.

Dėl šios globalios ekonominės paradigmos pasikeitimo, ateityje bus saugiau investuoti į tokius aktyvus, kaip, pavyzdžiui, tauriuosius metalus ir nekilnojamąjį turtą, kadangi daugelis vyriausybių ima daryti judesius protekcionistinės ekonominės politikos link.

„Šalys rengs aiškiai išreikštą nacionalinę pramonės politiką ir padidins išlaidas moksliniams tyrimams ir bandomiesiems konstravimo darbams, kad skatintų vidaus naujoves, remtų besivystančias industrijos atšakas ir apsaugotų svarbiausias nacionalines bendroves nuo nedraugiško užsienio struktūrų prarijimo“, – pasak portalo, teigia „Bank of America“ analitikai.

Ateinantį dešimtmetį, pirmiausiai išsivysčiusiose šalyse, išryškės tendencija „siekti nemirtingumo“, o taip pat naujos „ginklavimosi varžybos“ kibernetinėje erdvėje tarp JAV ir Kinijos, kurios jau pavadintos interneto balkanizacija arba „Splint“ internetu. Kalba eina apie pasaulinio tinklo suskaidymą į daugelį nacionalinių segmentų.

Lenktynes, galiausiai, laimės Kinija ir tai sudarys Pekinui galimybę ilgainiui „pasiekti nacionalinį pranašumą tokiose technologijose kaip kvantinis skaičiavimas, operacijos su dideliais duomenų masyvais, 5G mobilusis ryšys, dirbtinis intelektas, elektrinės transporto priemonės, robotika ir kibernetinis saugumas“.

Pasak ataskaitos, kaip teigia Summit news, „visur esantis interneto ryšys“ tuo pačiu pakeis visuomenės struktūrą, nes daiktų internetas bus integruotas į beveik kiekvieną naują fizinį produktą ir, kaip teigia šios tendencijos kritikai, pasekoje atsiras totalaus žmonių stebėjimo tinklas, kaip ir filme „Minority Report“ su Tomu Cruise’u.

Nors ekspertų ataskaitoje gausu nerimą keliančių prognozių, tas faktas, kad globalizmo triumfo epocha artėja prie pabaigos ir mes, galbūt, pamatysime masinės imigracijos bangų posūkį į priešingą pusę, turėtų sužadinti viltį daugeliui konservatyvių žmonių.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 1 082

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Sorosas    -  2019-12-31, 11:08

    Rotsildai persikels i kinija padarys kinijos valiuta pasauline ir mels toliau pasaulio gojus

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...