infa.lt

Arvydas Daunys. Jeigu būčiau visagalis arba, kaip išsaugoti Žemę

Arvydas Daunys. Jeigu būčiau visagalis arba, kaip išsaugoti Žemę

kovo 21
10:422019

Arvydas Daunys

Visuomenėje sklando daug sąmokslo teorijų apie „globalų suokalbį“ prieš žmoniją, kuriam vadovauja pasaulio hierarchijos viršūnėje stovintys asmenys. Ir gali būti, jog tai nėra vien sąmokslo teorija. Pateiksiu kai kurias mintis šiuo klausimu, o jau jūs patys, gerbiami skaitytojai, spręskite kiek čia kas gali atitikti tikrovę.

Pradėkime nuo pradžių, nuo mokslus baigusio ir pirmą kartą įsidarbinusio absolvento lūkesčių ir planų savo būsimajame gyvenime. Nuo jo siekių.

Pagal dabartinę ir pagrindinę pasaulyje žaibišku greičiu (lyginant su praėjusias amžiais) plintančią „auksinės svajonės“ idėją – tai greičiausiai bus materialinės gerovės minimumo įgyvendinimas. Geras atlyginimas, automobilis, būstas, kelionės, užtikrinta ateitis. Galbūt šeima. Tikėtina. Visa tai suteikia lipimas karjeros laiptais. Gink die, ne stovėjimas vietoje. Lipimas aukštyn. Nuolat. Tam sutelkiant visus resursus ir pastangas. Visas valios jėgas.

Iš esmės toks gyvenimas yra nuolatinė kova. Kova su savo tingumu, su nenoru kažką keisti, konkurencinė kova su kolegomis darbe ir už jo ribų. Kova su visuomene priešpastatant savo individualius siekius valstybės kolektyviniams siekiams. Kova savo šeimos (jei tokia yra) viduje, už teisę turėti daugiau laiko savo karjerai, net jei tai kenkia šeimos interesams, neskiriant pakankamai laiko vaikams ir antrai pusei.

Susiaurinus savo siekius šiam dalykui, galima pasiekti labai daug individualios karjeros srityje. Ir pasiekus savo tikslą tapti galingu (ekonominiu požiūriu) vartotoju.

Jei siekiai platesni ir neapsiriboja individualiais pasiekimais, buvęs studentas gali sukurti korporaciją, kurioje sprendimus priiminės kolektyvas, o sprendžiamąjį balsą turės stambiausi akcininkai. Tuo atveju jo vartojimo galimybės dar labiau išaugs.

Tai yra taip vadinama vartojimo piramidė. Kol esi paprastas žmogus – tavo siekiai apsiriboja keliais dalykais – darbas, automobilis, būstas, karjera, šeima.

Kai esi korporacijos vadovas – tavo siekiai yra kur kas platesnio mąsto – darbas, automobilių parkas keliose šalyse, nuosavas lėktuvas (arba keli), vilos įvairiose pasaulio šalyse ir atitinkama daromai ekonominei įtakai – politinė įtaka. Vartojimas milžiniškas.

Kai esi verslo imperijų valdytojas – asmeninis vartojimas, pagal logiką, turėtų būti mažesnis, nei korporacijos vadovo – tu pats asmeniškai jau niekur nebeskraidai verslo reikalais, tu sudarinėji planus (kuriuos įgyvendina valdytojai) savo imperijai nesikeldamas iš savo darbo vietos, kuri gali tuo pačiu būti ir tavo gyvenamoji vieta. Tik kitoje tavo rūmų patalpoje.

Tavo darbotvarkė suplanuota keliems metams į priekį, todėl nenumatytoms kelionėms išlaikyti savo transporto parką yra bereikalingas lėšų švaistymas. Tu jau supranti, kad švaistyti šimtus milijonų į metus savo nekilnojamo turto, į kurį gali nuvykt tik kartą per keletą metų, išlaikymui yra visiškai beprasmis užsiėmimas. Tu jau pradedi susimąstyti apie tai, kur eina Žemė, niokojama tokios vartotojų armijos, kurios siekius tu pats skatinai visai netolimoje praeityje, reklamuodamas savo įmonių produkciją.

Ir štai, tu tampi vienu iš keleto tų, kurie turi teisę ir galią spręsti valstybių ateitį per ekonominius-politinius įrankius. Tu jau pradedi matyti, jog taip plačiai reklamuojama „laisva rinka“ gali būti kuo gražiausiai kontroliuojama (tą matei jau ir anksčiau, tik neturėjai įtakos svertų), kai būtina priimti reikalingus šiai siaurai grupei sprendimus, kurių motyvas iš esmės tėra tik vienas:

Išsaugoti savo dominuojančią padėtį, leidžiančią priimti aikščiausio lygio sprendimus Žemės atžvilgiu. Atpažinti Žemėje vykstančias tendencijas, kad gink die nebūtų padaryta klaidų priimant sprendimus tų tendencijų pagrindu, kurių pasekoje būtum ištrenktas iš tos Olimpo papėdės.

Ir galiausiai, pagal visas egzistuojančias hierarchijos taisykles, turėtų būti vienas, kuris vadovauja šiam paradui. Gali būti, jog jis yra vienas iš ankstesnės grupės narių, – bet kuriuo atveju jis turi sprendžiamąjį balsą.

Jo gyvenimo ir veiklos esmė-pagrindas – išsaugoti Žemę. Juokinga? Nė kiek. Tokio lygio žmogus operuoja visai kitomis sąvokų kategorijomis, – jų pagrindas – tendencijos ir idėjos. Jis nurodo tendencijas, pagal kurias toliau turėtų vystytis Žemė. Žemiau esančios valdymo grandys formuluoja idėjas, būdus ir įrankius, galinčius paskatinti Žemėje šių tendencijų virtimą kūnu.

Tai dabar klausimas – ką jūs darytumėte būdami pačioje viršūnėje, gaudami visą jus dominančią informaciją ir turėdami neribotą galią?

Jau vien tas dalykas, kad jūs esate pačioje viršūnėje, automatiškai nurodo į tai, jog jūs nesate eilinis žmogus-vartotojas. Į pačią viršūnę jūs patekote, greičiausiai, dėl savo asmeninių išskirtinių savybių, kurios į savo padėtį ir jos suteikiamas galimybes leidžia jums pažvelgti kitu kampu.

Jums nereikia garbės, turtų valdžios. Visa tai jūs turite pilna apimtimi ir tai leidžia jums susikoncentruoti ties tuo, ką jūs galite imti spręsti, nes tai įmanoma tik jūsų vienintelio Žemėje galioms.

Ir nežiūrint į tai – jūs žmogus. Žmogus, kurio namai Žemė, o žmonija jo šeima. Žmogus, kuris gaudamas visos Žemės būklės informaciją mato aiškiai, kad Žemė naikinama to „ekonominio augimo“, kurį kiekviena valstybė laiko esant būtinu savo ekonominei gerovei. Žmogus, kurio vienintelė užduotis yra išsaugoti Žemę. Kodėl būtent ši užduotis? Nes jokių kitų tiesiog nėra tokio lygmens žmogui. Visas kitas vykdo žemesnės grandys.

Kas yra nuolatinis ekonomikos augimas – paklauskite bet kurio labiau mąstančio ekonomisto – tai nuolatinis augantis vartojimas. Nuolatinis Žemės resursų ir aplinkos, kurioje mes visi gyvename, naikinimas. Kaip valstybės, taip ir visos Žemės planetos atžvilgiu.

Tačiau mes matome, jog visos valstybės nuolat remiasi šia sąvoka savo ekonominiuose rodikliuose. Tai rodo kokiu tempu jos prisideda prie Žemės, būkime atviri, ekosfersos naikinimo. Ši tendencija (ekonomikos augimo rodiklių) nėra stabdoma – tai žengimas užrištomis akimis bedugnės link.

Nes nusiėmus raištį gali tapti taip baisu, kaip pamačius Dantės „pragarą“. Todėl visi Žemės valstybių vadovai laukia signalo iš šalies, patys bijodami nutraukti šį ydingą ratą. Bet signalo vis nėra, o vartojimo augimas vis auga, prie jo prisidedant naujoms besivystančioms šalims.

Jūs, būdami viršūnėje visa tai matote taip aiškiai, kaip saulę giedrią dieną. Jūs gaunate visus skaičius, visas klimato tendencijas ir prognozes. Jūs matote augantį ekologinių katastrofų ir gamtos kataklizmų skaičių. Jūs suprantate iš kur tai kyla. Tai jūsų buvusios veiklos rezultatai, kuriuos dabar jūs norite pakeisti.

Suprantate, kad vienu metu padaryti įtaką visoms Žemės valstybėms, kad jos keistų ekonomines politikas – nerealu. Niekas nesupras, kils sumaištis, chaosas. Galbūt reikėtų krizės?

Todėl rengdami pagrindines pasaulio tendencijas nurodote kryptis – mokslas (klimato kaita), medicina (privalomi skiepai), pramonė (kenksmingos medžiagos), maistas (priedai, papildai), gyvenimo būdas (nejudrumas), technologijos (pakeičiančios gyvą bendravimą), visuomenė (genderizmas, feminizms, LGBT…), valstybių kariniai-ekonominiai blokai, ir t.t. ir pan. Globalūs susitarimai dėl migracijos. Tai, kas padeda stabdyti gyventojų-vartotojų skaičiaus augimą. Tai, kas naikina jų gyvybingumą ir galimybes daugintis.

Viskas, pragaro aparatas vartotojų visuomenėms paleistas.

Valstybių siekis prisijungti prie didžiausių pasaulio ekonomikų susivienijimų-sąjungų erdvės, automatiškai paleidžia pas jas tą patį įstatymų mechanizmą, kurio tendencijas išvardinau aukščiau, ir kurių tikslas paprastas – didinant vartojimą mažinti pačių vartotojų, o tuo pačiu ir tų valstybių gyventojų, skaičių.

Politinėmis ir karinėmis valstybių sąjungomis siekiama skatinti karinę įtampą trečiosiose valstybėse, esą ten būtinas įsikišimas. Auga migracija į sąjungų šalis. Todėl kiekviena šalis, įstojusi į kažkokią ekonominę sandraugą, automatiškai tampa kandidate į jų karinę sąjungą – juk reikia ginti savo „ekonominius iškovojimus“.

Bijau pasirodyti pranašu, tačiau branduolinių ginklų pasaulyje žvanginimas ir nuo seniau gyvavusių branduolinių susitarimų nutraukimas, panašu, tik patvirtina mano hipotezę apie tai, kad Žemei atėjo kritinis metas ir sakykime – būtinas išgyvenimui momentas – atsikratyti perteklinių vartotojų, o gal netgi ištisų valstybių.

Mes patys savanoriškai juk neatsisakysime savo „teisės vartoti, geriau gyventi, mažiau teršti“ vien dėl ateities kartų? Mes neprisiimsime sprendimo ir atsakomybės patys pasirūpinti sekančių kartų ateitimi, nes nuosava ateitis mums rūpi kur kas labiau. Ar ne taip? Mes net nepagalvosime, kad savo pačių gyvenimu, nieko jame nekeisdami, mes sunaikinsime pačią Žemės ekosistemą, kurios dalimi esame.

Todėl, tikėtina, bent jau aš taip manau, kad siekiant pakeisti Žemės vystymosi ir išgyvenimo tendencijas, mums gali tekti užmokėti už tą savo žengimą link bedugnės užrištomis akimis. Už nenorą matyti realiai mūsų pačių vykdomą Žemės naikinimą. Už nuolatinio ekonominio augimo siekį. Už tai, kad „nusipelnėme gyventi geriau“.

Ir visa tai vardan to, kad išgyventų pats Žemės organizmas, kuris nesuskaičiuojamą daugybę kartų yra svarbesnis už mus visus kartu sudėjus.

Tai sąmokslo teorija? Galbūt.

O gyventojų skaičiaus mažėjimas? – jis suplanuotas ar „netyčia“ taip gavosi?

Galvokime.. ir nusiimkime tą bjaurų raištį nuo akių.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kas, jūsų nuomone, daro didžiausią įtaką karščio augimui?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
  Seimo narys Rimantas Dagys: „Ar politinės partijos Lietuvoje turi laikytis savo deklaruojamų vertybinių nuostatų?“

Seimo narys Rimantas Dagys: „Ar politinės partijos Lietuvoje turi laikytis savo deklaruojamų vertybinių nuostatų?“

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriams užkliuvo Seimo pirmininko kuruojami Seimo ryšiai su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja

Seimo konservatoriams užkliuvo Seimo pirmininko kuruojami Seimo ryšiai su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo narys Rimantas Dagys: „… stabdau savo narystę TS-LKD“

Seimo narys Rimantas Dagys: „… stabdau savo narystę TS-LKD“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Fasadinių miestų fasadiniai gyvenimai

Lidžita Kolosauskaitė. Fasadinių miestų fasadiniai gyvenimai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorius kreipėsi į Seimo delegaciją ET parlamentinėje asamblėjoje, prašydamas blokuoti Rusijos delegacijos sugrąžinimą

Seimo konservatorius kreipėsi į Seimo delegaciją ET parlamentinėje asamblėjoje, prašydamas blokuoti Rusijos delegacijos sugrąžinimą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Valstybė neturėtų pelnytis nelaimės ištiktų žmonių sąskaita, – teigia Seimo narys Mindaugas Puidokas

Valstybė neturėtų pelnytis nelaimės ištiktų žmonių sąskaita, – teigia Seimo narys Mindaugas Puidokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Viktoras Uspaskich. Didžiausia grėsmė Europai yra Dalia Grybauskaitė!

Viktoras Uspaskich. Didžiausia grėsmė Europai yra Dalia Grybauskaitė!

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Tikslas ar moralė?

Arvydas Daunys. Tikslas ar moralė?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?

Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai siūlo imtis sankcijų prieš „Sputniknews.lt“ svetainę, kaip keliančią grėsmę Lietuvos informaciniam saugumui

Seimo konservatoriai siūlo imtis sankcijų prieš „Sputniknews.lt“ svetainę, kaip keliančią grėsmę Lietuvos informaciniam saugumui

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Dėl drabužių su sovietine simbolika pardavimų Seimo konservatoriai kreipėsi į „Adidas“

Dėl drabužių su sovietine simbolika pardavimų Seimo konservatoriai kreipėsi į „Adidas“

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  „Karščiai verčia mąstyti, ar išgyvensime iki 2030 metų“, – sako Seimo narys Robertas Šarknickas

„Karščiai verčia mąstyti, ar išgyvensime iki 2030 metų“, – sako Seimo narys Robertas Šarknickas

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Kaip puikiai tu sugebi erzinti kitus? (testas)

Kaip puikiai tu sugebi erzinti kitus? (testas)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Klimato kaitos padariniai Lietuvoje jau ne teorija, o realybė – pripažįsta konservatorė. Deja, valstybė tik pavėluotai reaguoja į situaciją

Klimato kaitos padariniai Lietuvoje jau ne teorija, o realybė – pripažįsta konservatorė. Deja, valstybė tik pavėluotai reaguoja į situaciją

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Reikės dar vienos alternatyviosios medicinos? – Alternatyviąją mediciną ministras A.Veryga siekia paversti tokia, kokia jau yra

Reikės dar vienos alternatyviosios medicinos? – Alternatyviąją mediciną ministras A.Veryga siekia paversti tokia, kokia jau yra

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  „Gaila, kad ignoruojamos socialinės atskirties problemos ir neieškoma bendrų sprendimų“, – sako Ingrida Šimonytė

„Gaila, kad ignoruojamos socialinės atskirties problemos ir neieškoma bendrų sprendimų“, – sako Ingrida Šimonytė

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Nueinančios prezidentės, Dalios Grybauskaitės, paskutinis metinis pranešimas

Nueinančios prezidentės, Dalios Grybauskaitės, paskutinis metinis pranešimas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai, spaudžia vyriausybę apdėti ekonominėmis sankcijomis Rusijos verslą

Seimo konservatoriai, spaudžia vyriausybę apdėti ekonominėmis sankcijomis Rusijos verslą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Teismo išteisintos Eglės Kručinskienės apkalta, prokurorų pastangomis ir ginant vaiko teises, bus tęsiama toliau

Teismo išteisintos Eglės Kručinskienės apkalta, prokurorų pastangomis ir ginant vaiko teises, bus tęsiama toliau

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Ko siekta, kas pasiekta ir ko vėl siekiama naujai reformuojant miškų reformą?

Ko siekta, kas pasiekta ir ko vėl siekiama naujai reformuojant miškų reformą?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo narys R. J. Dagys: „Dauguma gyventojų mano, jog seksualinių mažumų eitynės prieštarauja visuomenės dorovei“

Seimo narys R. J. Dagys: „Dauguma gyventojų mano, jog seksualinių mažumų eitynės prieštarauja visuomenės dorovei“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Arvydas Šliogeris. Ekrano valdoma parazitų civilizacija

Arvydas Šliogeris. Ekrano valdoma parazitų civilizacija

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorėms nepatiko pamokose dėstomas moters vaidmuo šeimoje: skleisti grožį, gerumą, meilę, tikėti vyru

Seimo konservatorėms nepatiko pamokose dėstomas moters vaidmuo šeimoje: skleisti grožį, gerumą, meilę, tikėti vyru

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Politiko išpažintis – aš esu melagis

Politiko išpažintis – aš esu melagis

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Seimo konservatorius kaltina Vilnius merą nutylint „profesionaliu gėjumi“ prisistatančio bendrapartiečio priekabiavimo faktą

Seimo konservatorius kaltina Vilnius merą nutylint „profesionaliu gėjumi“ prisistatančio bendrapartiečio priekabiavimo faktą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Apie vyrus, kurie negali laimėti

Lidžita Kolosauskaitė. Apie vyrus, kurie negali laimėti

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Mokyklos suolo draugui Gediminui Kirkilui: nebūkite pagaliau svoločiais

Mokyklos suolo draugui Gediminui Kirkilui: nebūkite pagaliau svoločiais

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  „Lietuva Yra Čia“ judėjimas savo veiklą ketina tęsti

„Lietuva Yra Čia“ judėjimas savo veiklą ketina tęsti

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Apie “savo tiesą“

Apie “savo tiesą“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  „Dėl keliamos krizės valstybėje kaltas tik R. Karbauskis“ – tvirtina liberalai

„Dėl keliamos krizės valstybėje kaltas tik R. Karbauskis“ – tvirtina liberalai

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Ar pasakėte šiandien savo sūnums, kad jie NIEKADA nenaudotų fizinės jėgos prieš moteris, vaikus, senolius ar kitus silpnesnius?

Ar pasakėte šiandien savo sūnums, kad jie NIEKADA nenaudotų fizinės jėgos prieš moteris, vaikus, senolius ar kitus silpnesnius?

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Vėl pati kalta?

Vėl pati kalta?

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Lietuva rinkimuose parodė politinę brandą

Lietuva rinkimuose parodė politinę brandą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Arkadijus Vinokuras. Šūdmalystė kaip politinė kultūra

Arkadijus Vinokuras. Šūdmalystė kaip politinė kultūra

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Viešas ritualas, politinė orgija, transas – tai prezidento rinkimai Lietuvoje

Viešas ritualas, politinė orgija, transas – tai prezidento rinkimai Lietuvoje

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Ne paslaptis, jog beveik trečdalį savo gyvenimo mes skiriame miegui, todėl aišku ir kokią didelę...

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

Teisingai Dagys pasielgė, manau tikri krikščionys turėtų palikti šią partiją, tiksliau atsiskirti nuo Gabrieliaus liberalų....

Manau geriausia išeitis - šilumos siurbliai. Žinoma, butuose, pajungtuose prie centralizuotos miesto šildymo sistemos, tai...

ts-lkd nuostatos nėra vertybinės. Jos yra destrukcinės!...

Melagingos žinios. Nemaži pinigai...

Tikrai kripto valiuta gyvuos....

Tai tos landsberginės išmatos ir savo prezidiumą turi?...

reikia uždrausti tuos gėjų paradus, nes tai jau peržengė visas ribas. Jau senai gėjai turi...

to - Pilietis pritariu jums 100 proc....

'Dr. Leonard Horowitz - Emerging Viruses AIDS & Ebola - Nature, Accident or Intentional?'...

The High Wire, Dr. John Bergman, Dr Suzanne Humphrie....

visiškai melagingas straipsnis. Afrika ne tik nepasitiki skiepais, tačiau ne retai jų visiškai atsisako, nes...

jei žmonija priims bitkoinus, tai galės pasiimti kastuvą išsikasti duobę ir užsikasti. Bitkoinai, tai...

  Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 28Skaityti visą įrašą
  Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 20Skaityti visą įrašą
  Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Arvydas Daunys. Jeigu būčiau visagalis arba, kaip išsaugoti Žemę* - nuoroda: https://infa.lt/30399/arvydas-daunys-jeigu-buciau-visagalis-arba-kaip-issaugoti-zeme/