71% prancūzų pasisako už vyriausybės atsistatydinimą dėl pensijų reformos
Už nepasitikėjimą Prancūzijos vyriausybe ir jos atsistatydinimą pasisako 71% prancūzų, pranešė RTL, remdamasi „Toluna Harris Interactive” apklausa.
65% prancūzų mano, kad protestai Prancūzijoje prieš pensijų reformą turėtų tęstis.
82% prancūzų mano, kad pensijų reformos priėmimas apeinant balsavimą Nacionalinėje asamblėjoje buvo blogas sprendimas.
Vyriausybės veiksmams nepritaria ir 49% prezidento Emanuelio Makrono partijos „Renesansas” šalininkų.
Prancūzijos vyriausybė planuoja iki 2030 m. palaipsniui didinti pensinį amžių nuo 62 iki 64 metų. Sociologų teigimu, tam nepritaria 67% prancūzų.
Įstatymo projektui pritarė Prancūzijos Senatas. Vakar, kovo 16 d., ministrė pirmininkė Elisabeth Borne oficialiai paskelbė apie pensinio amžiaus didinimą.
Reforma priimta be Nacionalinės Asamblėjos pritarimo, taikant Konstitucijos 49 straipsnio 3 dalį. Reaguodama į tai, opozicija neatmetė galimybės balsuoti dėl nepasitikėjimo vyriausybe.
Reforma taip pat sukėlė masinius kelis mėnesius trukusius protestus ir streikus visoje Prancūzijoje. Vakar, paskelbus apie reformą visoje šalyje taip pat vyko masiniai protestai.
Paryžiuje įvyko protestuotojų ir policijos susirėmimai, protestuotojai taip pat degino laužus ir statė barikadas.
Dienraštis „Le Figaro” citavo Vidaus reikalų ministerijos pranešimą, kad kovo 17 d. naktį buvo suimta 120 protestuotojų.
Prancūzijos gatvėse šiukšlynas, nes protestuoja ir šiukšlių surinkėjų profsąjungos.
Lietuvoje pensijų reforma įgyvendinta patyliukais, ji vyks iki 2026 metų, pensinis amžius didės po kelis mėnesius, iki kol į pensiją visi išeisime nuo 65 metų amžiaus.
Be jokių protestų ar net diskusijų.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Prancūzijoje, – 71 procentas gyventojų MĄSTANTYS…
Lietuvoje, gal mąsto irgi tiek pat, bet savo virtuvėse, nes aktyviau, – ryžto trūksta. Net aktyviai palaikyti RYŽTINGŲJŲ nesiryžta…