infa.lt

Putinas atsisakė susitikti su JAV valstybės sekretoriumi – santykiai tarp Rusijos ir JAV blogėja

12 balandžio
19:24 2017
Rex Tillerson

letemps.ch

„Pirmasis aukšto lygmens kontaktas tarp Donaldo Trampo (Donald Trump) administracijos ir Kremliaus, kenčia nuo cheminės atakos, įvykusios Sirijoje praėjusią savaitę. Pasekoje Rex’as Tillerson’as nebus priimtas Vladimiro Putino“, – rašo šveicarų laikraščio Le Temps korespondentas Emmanuel Grynszpan.

Rusija kaip bendras priešas – pakankama priežastis Europos šalių suartėjimui su Trampo administracija. „Labai gera platforma konsolidacijai – Sirija, Rusija, yra bendras priešas, puiku“, – su pašaipa pareiškė Rusijos prezidentas po susitikimo su itališkuoju kolega Sergio Mattarella Maskvoje, turėdamas omenyje amerikiečių raketų „Tomahawk” smūgius balandžio 7 dieną prieš Sirijos karinę aviacijos bazę.

JAV atakavo Siriją sparnuotosiomis raketomis – Trampas kreipėsi į naciją

Vėliau, jau rimtesniu tonu Putinas pasakė, jog Rusija turi informacijos, pasak kurios naujos „provokacijos, o kitaip aš to pavadinti negaliu, yra ruošiamos ir kituose Sirijos regionuose, tame tarpe ir pietiniuose Damasko priemiesčiuose, kur ruošiamasi pamėtėti vėl kažkokią medžiagą ir apkaltinti jos naudojimo oficialią Sirijos valdžią“.

„Ir taip, Maskva nesirengia atsisakyti Bašaro Asado palaikymo. Rusijos gynybos ministerija tvirtina, jog cheminė ataka Khan-Sheikhun mieste balandžio 4 dieną buvo Sirijos kariuomenės aviacijos bombardavimo rezultatas, kurio metu buvo sugriautas sukilėliams priklausantis cheminių ginklų sandėlis”, – rašoma straipsnyje.

„Pirmojo savo vizito į Maskvą išvakarėse JAV valstybės sekretoriaus vaidmenyje, Rexas Tillersonas kardinaliai priešingą situacijos paveikslą. Pasak jo, Bašaro Asado valdymas „eina į pabaigą“ ir Rusija atsidurs „nesvarbiame vaidmenyje Artimuosiuose Rytuose, jei ir toliau jį palaikys“.

Trampas: smūgio Sirijai teisinis pagrindimas nesiskyrė nuo Obamos motyvo smogti Libijai

Pasisakydamas G7 šalių (iš kur Rusija buvo pašalinta 2014 metais) užsienio reikalų ministrų susitikimo metu, Rexas Tillersonas nurodė į tai, jog Rusija dalyvauja derybose ir „gali suvaidinti reikšmingą vaidmenį“. G7 šalys neparėmė sprendimo naujų sankcijų Rusijai atžvilgiu, kaip tą siūlė Didžioji Britanija“, – praneša žurnalistas.

„Amerikiečių valstybės sekretorius atkakliai kaltino Rusiją nekompetencija ar neatidumu, turėdamas omenyje susitarimo, sudaryto 2013 metais su JAV, kuriame kalbama apie visišką cheminio ginklo Sirijoje sunaikinimą, vykdymą”, – rašoma leidinyje.

„Iš tiesų, kaltinimai Rusijai eina kur kas toliau. Vienas oficialus šaltinis Vašingtone antradienį pranešė amerikiečių agentūrai AP, jog pirminis tyrimas priėjo išvados: Rusija buvo iš anksto informuota apie Sirijos cheminę ataką Khan Sheikhune”, – teigiama straipsnyje.

Rusija ir JAV susirėmė JT Saugumo Taryboje dėl karinių incidentų Sirijoje

„Netikėtas Trampo administracijos tono sugriežtėjimas Sirijos klausimu stipriai ir nemaloniai nustebino Maskvą. Rusijos karinė kampanija Sirijoje, Vakarų pasyvumo fone leido Putinui sugrįžti į tarptautinio žaidimo epicentrą, o strateginių sąlygų Bašaro Asado naudai pakeitimu jam pavyko padaryti iš Sirijos savo protektoratą. Taip buvo iki to 60 amerikiečių raketų starto“, – rašo straipsnio autorius.

„Pagiežingas Rusijos prezidento tonas antradienį, ir jo atsisakymas priimti Rexą Tillersoną, kaip tai buvo numatyta pradžioje, signalizuoja apie augantį nusivylimą Trampo administracijos atžvilgiu.

Pasekoje Tillersonas susitiks tik su savo kolega Sergejum Lavrovu trečiadienį (jau susitiko). Sudėtinga įsivaizduoti, kaip dvi stovyklos sugebės rasti bendrą poziciją, – juk joms nepavyksta prieiti prie vieningos nuomonės net apie faktus“, – reziumuoja autorius.

P.S. V. Putinas apsigalvojo. RT dabar pranešė, jog šiuo metu (19:00 Lietuvos laiku) Vladimiras Putinas priėmė Sergejų Lavrovą ir Rexą Tillersoną pas save deryboms. Tad šveicarų leidinio informacija pasirodė ne visai tiksli.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 270

Žymos

1 Atsiliepimas

 1. Fotoaparatai    -  2017-04-13, 10:56

  Kaip maži vaikai…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

O JAV remdama Ukraina kuri vykdo teroristinius aktus Rusijoje terorizmo neremia? Jau nekalbant apie tokias...

Eilinė pinigų plovykla......

Tikrai Dievo stebuklas. Dievo-Kūrėjo valia aukštesnė už aplinkybes, niekuo nenusidėjęs neturi žūti....

Čia kažkiek panašu į Ukrainą. Iš pradžių darbo įdedi (ten - sukiršini žmones, čia -...

ponauja elgiasi taip pat ir Boria - jokia isimtis!...

Rusija remia JAV!?? Nezinojau!...

Greit ir kunigas gales anuliuot tech apziura...