infa.lt

JAV atakavo Siriją sparnuotosiomis raketomis – Trampas kreipėsi į naciją

JAV atakavo Siriją sparnuotosiomis raketomis – Trampas kreipėsi į naciją

07 balandžio
09:05 2017
Tomahawk raketa

Youtube nuotrauka

Iš amerikiečių laivų buvo smogta sparnuotosiomis raketomis į Sirijos teritoriją.

Kaip pranešė Pentagono atstovas, apie 50 raketų „Tomahawk“ buvo paleistos į Sirijos vyriausybės karinių pajėgų aviacijos bazės teritoriją Homso rajone, rašo BBC.

Iš šios aviacijos bazės, antradienį ryte Sirijos aviacija smogė į Khan-Sheikhun miestą, esą panaudodama cheminį ginklą. Šios atakos aukomis tapo dešimtys žmonių.

Kaip patikslino kitas amerikiečių valdininkas, ataka iš laivų esančių Viduržemio jūroje buvo nukreipta prieš keletą Sirijos karinių objektų aviacijos bazės teritorijoje – pakilimo takus, lėktuvus ir sraigtasparnius, o taip pat kuro pildymo stotis.

Pasak jo, raketų smūgiai nebuvo nutaikyti į Rusijos karinius objektus Sirijoje.

JAV iš anksto įspėjo apie planuojamą karinę operaciją eilę šalių, į kurių tarpą Rusija nepatenka, cituoja TV kanalas CNN neįvardintą Baltųjų rūmų darbuotoją.

Pasak „Time“ korespondento Baltuosiuose rūmuose informacijos, iki karinės operacijos pradžios Donaldas Trampas (Donald Trump) neskambino Vladimirui Putinui.

Tuo tarpu, kaip pranešė oficialus Pentagono atstovas kapitonas Jeff Davis, aviacijos bazėje buvo dislokuota rusų grupė, tačiau JAV iš anksto įspėjo juos apie rengiamą karinį smūgį.

Sirijos valstybinė televizija patvirtino, jog buvo atakuota aviacijos bazė. Sirijos TV pareiškime kalbama apie Amerikos agresiją.

Neužilgo po pirmųjų pranešimu apie karinės operacijos pradžią, JAV prezidentas Donaldas Trampas kreipėsi į naciją su pareiškimu.

„Šiandien aš kviečiu visas civilizuotas šalis rasti būdą užbaigti žudynes ir kraujo praliejimą Sirijoje“, – tokiais žodžiais pradėjo savo kreipimąsi amerikiečių prezidentas.

„Cheminio ginklo platinimo ir naudojimo užkardymas yra gyvybiškai svarbus interesas JAV nacionaliniam saugumui“, – tęsė jis.

„Nekelia abejonių faktas, jog Sirija surengė cheminę ataką, panaudojusi uždraustą cheminį ginklą, pažeidusi savo įsipareigojimus Konvencijos dėl cheminio ginklo atžvilgiu ir ignoravo JT Saugumo Tarybos primygtinius reikalavimus“, – tokiais žodžiais pabaigė savo kreipimąsi Trampas.

Gerbiami skaitytojai, jei manote, kad informacija, pateikta infa.lt svetainėje buvo jums kažkuo naudinga, jūs galite prisidėti paremdami ją Jums patogiu būdu

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...