infa.lt

D.Trumpo kalėjimo nuotraukos padarė įspūdį

27 rugpjūčio
16:07 2023
Donaldo Trampo atributika

Priešrinkiminė Donaldo Trampo atributika kalėjimo tematika | foto: Mario Anzuoni, Reuters

Donaldas Trampas (Donald Trump) surinko rekordinę sumą priešrinkiminei kampanijai, – tai įvyko po sensacingos buvusio prezidento kalėjimo nuotraukos paskelbimo. „Politico” leidinio duomenimis, politikas gavo daugiau nei 7 mln. dolerių aukų.

Be to, per vieną dieną, kai jis buvo priverstas atvykti į kalėjimą Džordžijos valstijoje, jam buvo pervesta daugiau nei 4 mln. dolerių. D. Trampas ten atvyko dėl kišimosi į 2020 m. rinkimus, kad jam būtų atlikta formali arešto procedūra. Ten jis buvo nufotografuotas ir paleistas sumokėjęs 200 tūkst. dolerių užstatą.

Nuotrauka su susiraukusiu veidu akimirksniu paplito internete. Pats Donaldas Trampas nuotrauką paskelbė „X” (buvusiame „Twitter”), o politiko sūnus pradėjo prekiauti atributika su kalėjime esančia tėvo nuotrauka.

Iš viso buvusiam Baltųjų rūmų vadovui iškeltos keturios baudžiamosios bylos. O teismo procesai tik stiprina Trampo pozicijas prieš rinkimus, pastebi politologas Janas Veselovas:

„Respublikonų partijos pirminiuose rinkimuose tai iš tiesų tik sustiprina politiko pozicijas, nes jo šalininkai ir rinkėjai yra įsitikinę, kad tai yra raganų medžioklė, kaip jis pats tai vadina.

Net nepaisant šių baudžiamųjų bylų, jis vis tiek yra aiškus lyderis tarp savo partijos kolegų, tai matyti visose apklausose.

Vis dėlto šie tyrimai kelia tam tikrą pavojų politiko pozicijoms tarp nuosaikių rinkėjų ir tarp tų demokratų, kurie potencialiai galėtų už jį balsuoti.

Kartu su tuo, pačios baudžiamosios bylos nesutrukdys D. Trumpui dalyvauti rinkimuose. Amerikos rinkimų teisinės sistemos ypatumas yra toks, kad nei baudžiamosios bylos iškėlimas, nei net apkaltinamasis nuosprendis nedraudžia politikui kandidatuoti. Potencialiai Trumpas gali būti išrinktas net iš kalėjimo. Tokių pavyzdžių JAV istorijoje jau būta.

Taigi šiuo atveju klausimai yra grynai reputaciniai, t. y. kiek rinkėjai bus linkę balsuoti už D. Trampą, jei jis bus apkaltintas bent vienu kriminaliniu nusikaltimu. Tuo tarpu kol kas respublikonas yra aiškus pirminių rinkimų favoritas ir labai tikėtina, kad jis taps partijos kandidatu prezidento rinkimuose.”

Naujausiais apklausų bendrovės „FiveThirtyEight” duomenimis, Donaldas Trampas gerokai lenkia savo Respublikonų partijos varžovus: 52% prieš jo artimiausio varžovo, Floridos gubernatoriaus Rono Desantiso 15 procentų.

Pirmieji respublikonų pirminių rinkimų kandidatų į prezidentus debatai įvyko rugpjūčio 23 d. Tačiau buvęs Baltųjų rūmų vadovas atsisakė juose dalyvauti ir vietoj to davė interviu buvusiam „Fox News” laidų vedėjui Tuckeriui Carlsonui.

Kitas respublikonų kandidatas, Floridos gubernatorius Ronas Desantis, nusmuko į tolimą antrąją vietą. Jo populiarumo reitingas siekia 15%, o daugiau nei pusė respublikonų rinkėjų palaiko Donaldą Trumpą.

Vadinasi, kol kas kiekvienas naujas kaltinamasis aktas tik didina buvusio ir galbūt būsimo Jungtinių Valstijų prezidento reitingą.

Taigi dabar pagrindinė Donaldo Trampo užduotis – pasinaudoti pasiekta sėkme ir toliau įkvėpti savo šalininkus toliau jį remti. Tiesą sakant, išradingas viešųjų ryšių triukas su jo nuotrauka kalėjime tam ir naudojamas.

Kartu Donaldas Trampas visada rinkosi taktiką būti už meinstrymo ribų. Kai jis buvo išrinktas 2016 m., jis visais įmanomais būdais pabrėžė, kad nepriklauso tam pačiam politiniam isteblišmentui, su kuriuo atėjo kovoti. Tuomet jis tai įrodė debatuose ir iš esmės nuo pirmojo viešo susitikimo triuškino savo oponentams.

Dabar respublikonas yra kitoje pusėje, jis yra aukščiau to meinstrymo, todėl nedalyvavimas debatuose rodo, kad jam tai nėra jo kalibro reikalas. Panašiai elgiasi ir Putinas nedalyvaudamas debatuose su savo oponentais. Tarsi pabrėždamas, kad tai ne jo lyga. Ir panašu, kad Donaldas Trampas čia bando parodyti tą patį.

Ir tokia taktika yra sėkminga. Juk jo interviu su Tuckeriu Carlsonu žiūrėjo 250 mln. žmonių, o tai yra neregėtas anksčiau skaičius, tuo tarpu pirmuosius respublikonų debatus stebėjo 2,5 mln. žiūrovų.

Apskritai, jei D.Trampui pavyks nepaversti istorijos apie jo baudžiamąjį persekiojimą kažkokia nuobodžia kasdienybe, ir jis sugebės ir toliau atrodyti kaip akivaizdžiai „kruvino Džo Baideno” režimo auka, tuomet jo laukia sėkmė.

JAV prezidento rinkimai vyks 2024 m. lapkritį.

 

PAREMKITE - infa.lt išsilaiko tik iš jūsų paramos, kurios nėra daug. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 173

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mintį supratau, tačiau nesutinku. Na Rusija, lyginant su JAV protu gal ir nespindi, tačiau tikrai...

Reaguodamas į paskutinį tamstos sakinį klausiu: kokius sąjungininkus paliko Baidenas Afganistane??...

Savo karių siuntimas į Ukrainą - tai veikimas Putino naudai. Siunčiant kad ir nedidelę kuopą...

Šis konfliktas yra sukeltas bendru veikimu Bideno vyriausybės, Izraelio vyriausybės ir Irano. Manau šis konfliktas...

vieną kartą baikite šūdą malti,eikite balsuoti...

"Izraelis" vykdo genocidą Gazoje JAV finansuojamas ir apginkluojamas. Gėda apie tai tylintiems!...

Gražiai nusiplauna rankas nuo nevykusio projekto...