Europos Komisija baigė dviejų Šveicarijos bankų – „UBS” ir „Credit Suisse” – susijungimo svarstymą ir padarė išvadą, kad susijungimas nepakenks laisvai konkurencijai.
Tuo remdamasi, reguliavimo institucija nusprendė pritarti sandoriui be jokių papildomų sąlygų.
Kaip pareiškime pažymėjo Europos Komisija, „UBS” ir „Credit Suisse” veikla Europos ekonominės erdvės ribose sutampa turto ir turto valdymo bei investicinės bankininkystės srityse.
Tačiau „Komisija padarė išvadą, kad susijungusi bendrovė visose šiose rinkose ir toliau susidurs su dideliu įvairių konkurentų, įskaitant kelis didelius pasaulinius bankus, taip pat specializuotus paslaugų teikėjus ir stiprius vietos rinkos dalyvius, spaudimu”.
„UBS” ir „Credit Suisse” apie susijungimą paskelbė šių metų kovo viduryje.
Sandoris įvyko tiesiogiai dalyvaujant Šveicarijos valdžios institucijoms, kurios įtikino „UBS” įsigyti „Credit Suisse”, kad išgelbėtų jį nuo žlugimo.
Europos Komisija sandoriui iš anksto pritarė dar balandžio pradžioje, kad šalys galėtų kuo greičiau jį užbaigti.
Kovo 16 d. buvo pranešta, jog antro didžiausio Šveicarijos „Credit Suisse” banko akcijos smuko 30% ir jis paprašė pagalbos pas Nacionalinį banką.
Toliau įvykiai vystėsi žaibiškai, jau kovo 19 buvo pranešta, kad „Credit Suisse” rengiasi praryti bankų holdingas „UBS”, už tai reikalaujantis iš valstybės 6 mlrd dolerių garantiją.
Dėl šio planuojamo sandorio „Credit Suisse” akcijos smuko 60%, kartu nusitempdamos ir pirkėją – „UBS” akcijos nukrito 15%.
Akivaizdžiai vyksta bankų koncentracija, beje, abiejose Atlanto pusėse.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis