ES atsikratys priklausomybių – po Rusijos, eilėje Kinija
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen Davoso forume pristatė „Žaliojo kurso” pramonės planą, kuris padės pritraukti subsidijas ir padės ES iki 2050 m. tapti neutralia klimato atžvilgiu.
EK pirmininkė teigė, kad ES yra 98% priklausoma nuo Kinijos žaliųjų technologijų, įskaitant retųjų žemės elementų tiekimą, tačiau yra pasiryžusi įveikti šią „monopoliją”.
„Matome agresyvius bandymus perkelti mūsų pramonės pajėgumus į Kiniją ir kitas šalis”, – sakė EK pirmininkė, kurią cituoja AP. „Šiandien Europa 98% priklauso nuo vienos šalies – Kinijos”, – sakė Ursula von der Leyen, pažymėdama, kad ši monopolija turi būti įveikta, be kita ko, gerinant retųjų žemės elementų perdirbimą Europoje.
„Žinome, kad turime nedaug laiko investuoti į švarias technologijas ir inovacijas, kad galėtume pirmauti, kol iškastinio kuro ekonomika dar nepaseno”, – sakė U. von der Leyen.
Retieji žemės elementai – tai 17 elementų grupė, kurią sudaro skandis, itris, lantanas ir lantanidai. Jie naudojami įvairiose technologijų srityse: radioelektronikoje, prietaisų gamyboje, branduolinėje inžinerijoje, mechanikos inžinerijoje, chemijos pramonėje, metalurgijoje ir kt.
Pasaulio ekonomikos forumas Davose vyksta sausio 16-20 dienomis.
2022 m. gegužės 22-26 d., pirmą kartą nuo 2020 m., Davoso forumo sesija vyko asmeniškai dalyvaujant. Šių metų forume nedalyvauja Rusijos verslininkai, o Kinijos delegacija atvyko sumažinta apimtimi, praneša agentūra „Bloomberg”.
infa.lt: Iš esmės Ursula von der Leyen pasisakė ne prieš Kinijos monopoliją, o prieš globalizaciją, kuri numato gamybos, kapitalų ir darbo jėgos judėjimą ten, kur jie labiausiai reikalingi bei pasiskirstymą funkcijomis. Apsiribojus tik vietine ES resursų gavyba ir gamyba – vartotojai tik praloš, nes iki šiol pigiausias gamintojas Žemėje yra Kinija. Tokiu būdu, kovodama prieš Kinijos „monopoliją” – Ursula siekia įteisinti ES monopoliją, kuri nebūtinai bus geresnė.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis