Rusija ir Iranas tariasi dėl bendros, auksu grįstos kriptovaliutos kūrimo
Irano centrinis bankas svarsto galimybę kartu su Rusija sukurti Persijos įlankos regiono tokeną. Planuojama, kad jis bus priimamas kaip mokėjimo priemonė atsiskaitant užsienio prekyboje vietoj dolerio, rublio ir Irano rialo, praneša „Kommersant”.
Apie tai leidiniui „Vedomosti” sakė Rusijos kriptoindustrijos ir blokų grandinės asociacijos vykdomasis direktorius Aleksandras Bražnikovas.
Pasak jo, kriptovaliuta bus dengta auksu, t. y. kalbama apie stablecoin sukūrimą. Jis mano, kad tokį tokeną tikslinga kurti kartu su Iranu, nes ši šalis yra pažangesnė kriptografijos industrijos požiūriu.
A.Bražnikovas priminė, kad šiais metais specialioji ekonominė zona Astrachanėje pradės priimti krovinius iš Irano. Planuojama, kad tokenas taip pat galėtų pradėti veikti šioje bazėje.
Stablecoin yra kriptovaliuta, kurios vertė susieta su „klasikiniais” pinigais arba tauriaisiais metalais.
Dūmos Informacinės politikos, informacinių technologijų ir ryšių komiteto narys Antonas Tkačiovas patvirtino, kad buvo kalbėta apie tokeną.
Jis pridūrė, kad ši tema valstybiniu lygmeniu bus pradėta svarstyti tik tada, kai Rusija patvirtins kriptovaliutos naudojimą šalyje. Jis teigia, kad skaitmeninės valiutos naudojimas Rusijos ir Irano prekybos apyvartoje turi pranašumą prieš SWIFT sistemos naudojimą.
2022 m. rugpjūtį Iranas užregistravo pirmąjį užsakymą importuoti prekes kriptovaliuta. Tai buvo 10 mln. dolerių vertės sandėris. Irano prekybos plėtros organizacijos vadovas Alireza Peymanpakas kalbėjo apie šalies planus plačiai naudoti kriptovaliutas užsienio prekyboje.
2021 m. analitikų įmonė „Elliptic” pranešė, kad Iranui tenka 4,5 proc. pasaulinės kriptovaliutų gavybos, o tai šaliai per metus galėtų atnešti apie 1 mlrd. dolerių, leidžiančių apeiti sankcijas.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis