„Atkurti visuomenės pasitikėjimą”: Muskas sako, kad „Twitter” turi paaiškinti Hunterio Bideno nešiojamojo kompiuterio cenzūrą
„Twitter” vadovas Elonas Muskas sutiko, kad socialinės žiniasklaidos platforma turėtų viešai paaiškinti, kaip per 2020 m. prezidento rinkimus cenzūravo Hunterio Bideno nešiojamojo kompiuterio istoriją.
E. Muskas užsiminė apie būsimą informacijos paskelbimą po to, kai socialiniame tinkle „Twitter” buvo užduotas klausimas, ar žmonės pritaria, kad būtų paviešintos „visos vidinės diskusijos dėl sprendimo cenzūruoti „@NYPost” istoriją apie Hunterio Bideno nešiojamąjį kompiuterį”.
Kaip jau buvo ne kartą skelbta, JAV prezidento sūnaus, Hunterio Bideno nešiojamojo kompiuterio istoriją pirmą kartą, jau vykstant 2020-ųjų prezidento rinkimų kampanijai paskelbė „New York Post” leidinys.
Jo skelbtoje medžiagoje paviešinti faktai metė šešėlį ne tik ant paties Hunterio Bideno, bet ir ant kandidato į JAV prezidentus – Joe Buideno. Ir galima beveik neabejoti, jog šios istorijos fone rinkimus būtų laimėjęs Donaldas Trampas (Donald Trump), tačiau įsikišo JAV specialiosios tarnybos, suklastojusios pranešimą, kad šie faktai gali būti Rusijos dezinformacija ir didžioji žiniasklaida choru teigusi, jog tai klastotė bei socialiniai tinklai, blokavę visas su tuo susijusias žinias.
Ir tik šiais metais didžiosios JAV žiniasklaidos priemonės galiausiai viešai pripažino, kad Hunterio Bideno nešiojamo kompiuterio istorija tikra, kaip ir „New York Post” paviešinti duomenys. Šiuo metu Hunterio Bideno veiklą tiria JAV prokurorai.
Šeštadienio vakarą E. Musko atsakymu buvo pasidalinta 16 500 kartų ir sudėta daugiau nei 199 700 „patinka” paspaudimų.
„Tai būtina norint atkurti visuomenės pasitikėjimą„, parašė Elonas Muskas
This is necessary to restore public trust
— Elon Musk (@elonmusk) November 24, 2022
Spalio mėnesį Atstovų Rūmų priežiūros komiteto narys respublikonas Jamesas Comeris paragino Muską pateikti visus „Twitter” įrašus, susijusius su socialinės žiniasklaidos platformos sprendimu užgniaužti Hunterio Bideno nešiojamojo kompiuterio istoriją.
Jo kreipimasis buvo pateiktas po ankstesnio prašymo buvusiam generaliniam direktoriui Paragui Agrawalui išsaugoti dokumentus, kas, pasak J. Comerio, buvo ignoruota.
„Komiteto respublikonai tiria Bidenų šeimos prekybos įtaka siekiant praturtėti modelį ir prezidento Bideno dalyvavimą šiose schemose”, – rašė Comeris Muskui.
„Vykdydami šį tyrimą, Komiteto respublikonai nagrinėja, kokį vaidmenį „Big Tech”, įskaitant „Twitter”, atliko remiant Bidenų kampaniją 2020 m., užgniauždami tam tikras istorijas, susijusias su Bidenais.”
Balandį E.Muskas pareiškė, kad „Twitter” elgesys su Hunterio Bideno nešiojamojo kompiuterio istorija užblokuojant „New York Post” paskyrą buvo „akivaizdžiai neįtikėtinai netinkamas”.
Šios savaitės pradžioje E. Muskas pritarė konservatyviųjų pažiūrų režisieriui ir rašytojui Dineshui D’Souzai, kad „Twitter” anksčiau cenzūravo dešiniųjų balsus.
Ir sudėtinga atsakyti į klausimą – kiek žmonių šiandien deda viltis į naująjį „Twitter” vadovą, tikėdamiesi galiausiai turėti tikrai laisvą žodį ir mintį be cenzūros jo vadovaujamame socialiniame tinkle.
Kalbant apie kitą pusę – kairiuosius progresyvistus – jiems šis „Twitter” pasikeitimas yra kaip peilio smūgis į nugarą anksčiau įprastoje ir saugioje aplinkoje, kurioje jie galėjo pulti dešiniųjų konservatyvių pažiūrų politikus ir eilinius žmones už jų pasisakymus, kurie neatitiko oficialaus naratyvo ar kairiųjų pažiūrų.
Panašu, kad šis laikotarpis eina į pabaigą ir „Twitter” tinkle įsigalės lygiateisės diskusijos.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Elenai nušviesk visuonenę Tiesa
Infa.lt Ačiū ir jums už info