Vokietijos SPD nori griežtos „Twitter” kontrolės po to, kai jį nusipirko Elonas Muskas
Kairieji visame pasaulyje piešia apokaliptinius vaizdus dėl to, kad „Twitter” socialinį tinklą perėmė demokratiškesniu jį norintis matyti milijardierius Elonas Muskas. Esą bus masiškai pažeidžiamos mistinės žmogaus teisės, bus platinami smurtiniai pareiškimai ir visa kita „neteisėta” kalba. Neatsilieka ir Vokietijos politikai, kuriems ankstesnė kairiųjų valdomo Twitter tinklo cenzūra buvo puiki ir nepažeidė niekieno teisių, na, gal išskyrus tuos, kurie nuolat blokuojami už atvirą savo nuomonės išsakymą, kas cenzūros garbintojų laikoma visai normaliu reikalu, kol blokuojami ne jie.
Štai ir Olafo Scholzo valdančiosios Socialdemokratų partijos (SPD) atstovai teigia, kad po to, kai milijardierius Elonas Muskas neseniai perėmė „Twitter”, reikia griežčiau prižiūrėti šios socialinės žiniasklaidos milžinės veiklą Europoje, rašo Euractiv.
E. Muskas spalio 27 d. įsigijo socialinės žiniasklaidos tinklą „Twitter” už 44 mlrd. dolerių. Pirkimo faktas sulaukė nevienareikšmiškų reakcijų: vieni gyrė jo planuojamus pokyčius bendrovėje, kiti baiminosi dėl galimo neapykantos kalbos, sąmokslų ir dezinformacijos plitimo.
Vokietijoje šis įsigijimas nebuvo sutiktas palankiai – keli valdančiosios SPD nariai paragino kompetentingas institucijas ir liberalų teisingumo ministrą Marco Buschmanną imtis griežtų priemonių prieš „Twitter”, kad bendrovė laikytųsi ES interneto turinio taisyklių.
„Man labai problemiška tai, kad „Twitter” perima kažkas, kas nori dar stipriau panaudoti tinklą politiniais tikslais”, – „Handelsblatt” sakė SPD partijos vadovas Larsas Klingbeilas.
„Jei nuomonių įvairovė bus dar labiau apribota, valdžios institucijos turės imtis ryžtingų veiksmų”, – pridūrė jis.
Partijos atstovas skaitmeninės politikos klausimais Jensas Zimmermannas interviu „Handelsblatt” taip pat kritiškai vertino pastarojo meto įvykius, susijusius su „Twitter”.
Pasak jo, neseniai priimtas Musko sprendimas masiškai atleisti buvusius darbuotojus reiškia, kad „Twitter” negali laikytis ES turinio cenzūros reikalavimų ir nesiima tolesnių veiksmų dėl skundų, susijusių su „žalingu turiniu”.
Federalinė teisingumo tarnyba turi „griežčiau kontroliuoti Twitter”, – pridūrė jis.
Tuo tarpu Europos Komisija šiuo metu dirba įgyvendindama Skaitmeninių paslaugų aktą (DSA), dėl kurio susitarta šių metų kovo mėnesį – ES teisės aktą, kuriuo siekiama kovoti su neteisėto ir žalingo turinio plitimu internete.
infa.lt: Ši kova pasireikš sustiprinta cenzūra tų nuomonių atžvilgiu, kurios neatitiks oficialaus valdžios naratyvo. Tai ji bus vadinama „žalinga informacija” ir „pavojingu turiniu”. Tokia mūsų laukia ta „nuomonių įvairovė”, kurią siūlo Europos Komisija, teigdama, kad žmogus turi teisę gauti teisingą informaciją, o teisinga bus tik ta, kurią pateikia valdžia.
Jie tai vadina žodžio laisve ir demokratija. Toks įspūdis, jog pažodžiui cituoja Oewelo knygą „1984”.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Muskas,ar Scholzas – visi jie vienodi del „vienos nuomones”. Tik man nesuprantama,kuris is visu minimu „kairysis”!? Jus patys neskiriate,kas yra kaire,ar tycia programuojate visuomene,kad neskirtu!?