infa.lt

NASA vėl atšaukė raketos „Artemis” paleidimą į Mėnulį

NASA vėl atšaukė raketos „Artemis” paleidimą į Mėnulį

04 rugsėjo
15:42 2022
Artemis misijos startas, jei būtų įvykęs

Artemis misijos startas turėjo atrodyti taip. NASA animacijos nuotr.

Po to, kai dėl techninių problemų buvo sustabdytas pirmasis starto bandymas paleisti raketą, kuro nuotėkis sužlugdė ir antrąjį bandymą paleisti raketą į Mėnulį – pagal „Artemis” programą, rašo DW.

Antrą kartą per penkias dienas NASA šeštadienį sustabdė pradėtą atgalinį skaičiavimą ir atidėjo planuotą bandymą paleisti 32 aukštų aukščio „Space Launch System” (SLS) raketą ir jos kapsulę „Orion” – pirmąją agentūros programos „Artemis” misiją į Mėnulį ir Marsą.

Paskutinis bandymas paleisti raketą buvo nutrauktas po to, kai technikai pakartotinai bandė ištaisyti į raketos pagrindinės pakopos degalų bakus pumpuojamo itin atšaldyto skysto vandenilio kuro nuotėkį.

„Daugkartiniai trikčių šalinimo bandymai užsandarinti nuotėkio vietą, iš naujo uždedant sandariklį ant greitojo atjungimo jungtį, kuria skystasis vandenilis tiekiamas į raketą, problemos neišsprendė. Inžinieriai toliau renka papildomus duomenis”, – teigė NASA.

Pirmadienį vandenilio degalai ištekėjo iš kitos raketos vietos, ir paleidimas vėl  buvo atidėtas.

NASA gali perkelti kito bandymo bandymą paleisti raketą laiką į kitą pirmadienį arba antradienį, tačiau iš karto nebuvo pateikta jokios informacijos apie tai, kada bus bandoma ją paleisti dar kartą. Po antradienio prasideda dvi savaites truksiantis paleidimo blokavimo laikotarpis. Dėl kapitalinio remonto gali tekti raketą vilkti atgal į angarą, todėl skrydis gali būti atidėtas iki spalio mėn.

Anksčiau, šeštadienį misijos vadovai Kenedžio kosmoso centre Floridoje teigė, kad paleidimas įvyks. Raketoje „Artemis 1” nebus įgulos, nes misijos metu bus tikrinama, ar kapsulė „Orion”, kuri yra ant SLS raketos, yra saugi ateityje gabenti astronautus.

Atgal į Mėnulį
Ilgai lauktas startas pradės NASA Mėnulio-Marso Artemis programą – pirmąją didelę agentūros ekspediciją į Mėnulį po septintojo ir aštuntojo dešimtmečių Apollo programos.

Kosminė kapsulė „Orion” Mėnulį pasieks per kelias dienas, o visa kelionė turėtų trukti šešias savaites. Mažiausiai šešias iš šių dienų ji praleis tolimoje Mėnulio orbitoje, skrisdama maždaug 60 mylių (100 kilometrų) atstumu nuo dangaus kūno artimiausio priartėjimo metu.

Planuojama, kad „Orion” grįš į Žemę ir spalio mėnesį nusileis Ramiajame vandenyne.

Vienas iš pagrindinių misijos tikslų – išbandyti „Orion” kapsulės šiluminį skydą. Pati kapsulė yra didžiausia iš kada nors sukurtų – 16 pėdų (beveik 5 metrų) skersmens.

Grįžtant į Žemės atmosferą šilumos skydas turės atlaikyti 25 000 mylių per valandą (apie 40 000 kilometrų per valandą) greitį ir maždaug 5 000 laipsnių pagal Farenheitą (2 760 laipsnių pagal Celsijų) temperatūrą.

Misija pavadinta Artemide (Artemis), graikų dievo Apolono, kurio vardu pavadinta pirmoji Mėnulio misija (Apollo), sesers dvynės vardu.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 107

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...