ES įstatymų leidėjai palaiko naują pervedimų kriptovaliuta sekimo reguliavimą
Europos Sąjungos įstatymų leidėjai ketvirtadienį palaikė naujas apsaugos priemones, skirtas bitkoinų ir kitų kriptovaliutų pervedimams sekti, o tai yra naujausias ženklas, kad reguliuotojai imasi griežtesnių veiksmų laisvos prekybos sektoriuje, praneša Reuters.
Du Europos Parlamento komitetai bendrai balsavo 93 už ir 14 prieš dėl įvairių partijų kompromisų, dėl kurių kriptovaliutų birža „Coinbase Global Inc“ (COIN.O) perspėjo, kad bus įdiegtas stebėjimo režimas, kuris slopina inovacijas.
2,1 trilijono JAV dolerių vertės kriptovaliutų sektorius visame pasaulyje vis dar yra nevienodai reguliuojamas.
Pagal įstatymo projektą, kurį pernai pirmą kartą pateikė ES vykdomoji Europos Komisija, kriptovaliutų įmonės, tokios kaip biržos, turės gauti, laikyti ir pateikti informaciją apie pervedimus vykdančius asmenis.
Taip būtų lengviau atpažinti įtartinus sandorius ir pranešti apie juos, užšaldyti skaitmeninį turtą ir atgrasyti nuo didelės rizikos sandorių, sakė Ernestas Urtasunas, Ispanijos žaliųjų partijos įstatymų leidėjas, prisidedantis įgyvendinant šią priemonę parlamente.
Šiuo metu ES nėra reikalavimų kriptovaliutų pervedimams atsekti ir Komisija pasiūlė naują taisyklę taikyti pervedimams, kurių vertė 1 000 eurų (1 116 USD) ar daugiau, tačiau įstatymų leidėjai ketvirtadienį balsavo už „de minimis“ slenksčio panaikinimą, o tai reiškia, kad visi pervedimai pateks į apimtį.
Urtasunas teigė, kad panaikinus slenkstį įstatymo projektas buvo suderintas su pasaulinės finansinių veiksmų darbo grupės taisyklėmis, nustatančiomis kovos su pinigų plovimu standartus. Šios taisyklės reiškia, kad kriptovaliuta užsiimančios įmonės turi rinkti ir dalytis duomenimis apie operacijas.
Įstatymų leidėjų komitetai taip pat pritarė pervedimų sekimui iš „nepriglobtų“ kriptovaliutų piniginių, kuriuos turi asmenys, o ne biržos, ir ES Europos bankininkystės institucijos sudarytam didelės rizikos arba reikalavimų neatitinkančių kriptovaliutų paslaugų teikėjų sąrašui.
Coinbase vyriausiasis teisės pareigūnas Paulas Grewalis pirmadienį tinklaraštyje teigė, kad tradiciniai grynieji pinigai, o ne kriptovaliutos, yra pats populiariausias būdas nuslėpti finansinius nusikaltimus.
ES valstybės su parlamentu palaiko bendrą poziciją dėl įstatymo projekto, o abiejų partijų atstovai dabar susitiks, kad susitartų dėl galutinio varianto. Šalys jau susitarė tarpusavyje, kad „de minimis” neturėtų būti.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis