Pirmas pacientas, kuriam buvo persodinta kiaulės širdis, mirė praėjus dviems mėnesiams po operacijos
Metų pradžioje Merilendo universiteto mokslininkai papasakojo apie unikalią ksenotransplantaciją pacientui, sergančiam širdies nepakankamumu. Ir nors buvo imtasi naujoviškų metodų siekiant sumažinti organų atmetimo riziką, gydytojai nedavė jokių prognozių.
GMO kiaulės širdis buvo persodinta 57 metų vyrui 2022 metų sausį. Jo būklė tuo momentu neleido pretenduoti į širdies persodinimą iš žmogaus donoro ar naudoti pagalbinių mechaninių sistemų. Gydytojų prašymu FDA išdavė leidimą atlikti unikalią operaciją, nes pacientas nebeturėjo kito šanso. Mokslininkai teigė, kad širdies atmetimo rizika yra labai didelė ir tai gali nutikti bet kada, tačiau vyras prisiėmė tokią riziką.
Pastaruosius du mėnesius gydytojai reguliariai pranešdavo apie greitai besitaisančio vyriškio sveikatos būklę. Ir prieš porą dienų pranešė, kad situacija per kelias dienas pablogėjo ir pacientas mirė, rašo Stat. Tiksli mirties priežastis kol kas nepaskelbta.
Operaciją atlikę gydytojai sakė esantys sugniuždyti tokio drąsaus ir linksmo paciento netekties. Vyro šeima išreiškė padėką medikų komandai, sugebėjusiai bent trumpam pratęsti tėčio gyvenimą.
Šiuo metu mokslo bendruomenė laukia išsamios mokslininkų ir gydytojų publikacijos apie visus paciento gydymo ir reabilitacijos etapus. Iki šiol jie teigė „gavę neįkainojamos informacijos, kad genetiškai modifikuota kiaulės širdis gali veikti žmogaus organizme, kol imuninė sistema yra nuslopinta iki reikiamo lygio“.
Šio atvejo ir ankstesnių eksperimentų rezultatai gali būti pagrindas FDA patvirtinti bandomuosius klinikinius ksenotransplantacijos tyrimus.
Gali būti suteiktas leidimas transplantuoti tokius organus kaip, pavyzdžiui, inkstai, kurie, įvykus atmetimui, nesukelia staigios mirties.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis