ŽTK skelbia iniciatyvą kovoje su smurtu prieš moteris periodo už moters žmogaus teises pradžia. Vyrų teisių jau nebėra
Seimo puslapyje paskelbtas Žmogaus Teisių komiteto (ŽTK) iniciatyvos, apibūdinamos trimis žodžiais – „už moters žmogaus teises”, periodas. Lyg žmogumi būtų tik moteris arba kalbant kitaip, vyrų teisių jau nebėra. Arba į bendrą apibrėžimą „žmogaus teisės” moteris jau neįeina ir reikia jai sukurti atskiras „žmogaus teises”.
O tie 20 vyrų, kurie pagal statistiką tampa smurto namuose aukomis (pagal statistiką – 80% smurto namuose aukų – moterys) – tai ne vyrai, todėl kalbėti apie jų teises nėra jokio reikalo. Tai net ne žmonės – todėl jų teisių niekas negins. Retorinis klausimas – prie kieno teisių, įdomu, save priskiria Seimo ŽTK pirmininkas, profesionaliu gėjumi prisistatantys, Tomas Vytautas Raskevičius?
Bet, normaliam žmogui į tai gilintis neverta – grįžkime prie „žmogaus teisių”, ir kas mūsų valstybėje yra laikomas žmogumi. Iki šiol žmonėmis buvo laikomi visi, kas laikė save žmonėmis. Šiandien šis apibrėžimais teisinėje kalboje pamažu nyksta kaip sąvoka, turinti pirminę prasmę. Ji dar palaikoma kalbant apie seksualines mažumas ir moteris, tačiau vėlgi – tik siaurąja prasme, kas vienu atveju liečia seksualinę orientacija, o kita tik lytį. Savo kūnas jau lyg ir nebepriklauso niekam apskritai, o žmogaus teisės, apibrėžtos Konstitucijoje – pamažu nueina į nebūtį.
Seimo ŽTK paskelbtas tekstas:
Lapkričio 25 d. minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris ir mergaites diena. Šia proga, siekdamos atkreipti pasaulio bendruomenės dėmesį į smurto lyties pagrindu problemą, nuo 1991 m. daugelis pasaulio valstybių įsitraukia į tarptautinę akciją „16 dienų prieš smurtą prieš moteris“. Akcija trunka nuo lapkričio 25 d. iki gruodžio 10 d. – Tarptautinės žmogaus teisių dienos. Akcijos metu solidarizuojasi valstybės ir savivaldybių institucijos, nevyriausybinės organizacijos, kūrėjai, akademinės bendruomenės atstovai, aktyviai jungdamiesi į akcijas ir renginius, skirtus atkreipti dėmesį į dar vis egzistuojančią diskriminacinę moterų padėtį, stereotipinį požiūrį į moterų vietą visuomenėje ir iš to kylančią epideminio masto smurto prieš moteris problemą.
Lapkričio 25 d., ketvirtadienį, tamsiuoju paros metu Seimo rūmai nušvis oranžine spalva. Seimas jungsis prie Jungtinių Tautų iniciatyvos „Nuspalvink pasaulį oranžine spalva“ (angl. Orange the World), kuria solidarizuosis su kitomis institucijomis atkreipiant visuomenės dėmesį į smurto prieš moteris problemą. Prie šios tarptautinės kampanijos, skirtos kovai su smurtu prieš moteris, jau ne pirmus metus kviečia prisijungti Europos lyčių lygybės institutas.
Lapkričio 26 d., penktadienį, Seimo Žmogaus teisių komitetas (ŽTK), bendradarbiaudamas su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, rengia spaudos konferenciją – Tarptautinės kovos su smurtu prieš moteris dienos minėjimą „Smurto artimoje aplinkoje prevencijos stiprinimas: kas nuveikta ir ką dar turime padaryti“. Renginį pasveikins Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Spaudos konferencija organizuojama 10.00–10.30 valandomis.
Lapkričio 29 d., pirmadienį, ŽTK, kartu su Vilniaus moterų namais, organizuoja konferenciją „Moterų žmogaus teisės Lietuvoje“, kurioje Europos lyčių lygybės instituto ekspertė dr. Jolanta Reingardė pristatys Lyčių lygybės indeksą (2021 m.). Bus nagrinėjama pandemijos įtaka moterų ir vyrų padėčiai visuomenėje ir šeimoje, pristatyta smurto prieš moteris šeimoje rodiklių dinamika. Renginys vyks 13.30 – 17.00 valandomis.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Tai gal tie „žmoga”, einantis per išmargintą perėją, ruoš atskirus įstatymui? 1. Smurtas prieš moteris. 2. Smurtas prieš vyrus. Tada dar reikėtų atskiro prieš kūdikius, vaikus, paauglius, jaunuolius, pensininkus, senius… Iki ko nusirisime per tą „žmoga”…