FDA patvirtino Pfizer vakciną, skirtą skubiai naudoti vaikams nuo 5 iki 11 metų amžiaus
JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) penktadienį išdavė skubų leidimą naudoti Pfizer vakciną nuo COVID-19 vaikams nuo 5 iki 11 metų amžiaus, praėjus keletui dienų po to, kai tai rekomendavo patariamoji grupė, praneša Epoch Times.
Tačiau prieš tai, kol injekcijos gali būti platinamos Jungtinėse Valstijose, tai turi pasirašyti Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC).
„Kaip mama ir gydytoja žinau, kad tėvai, globėjai, mokyklos darbuotojai ir vaikai laukė šios dienos leidimo. Jaunesnių vaikų skiepijimas nuo COVID-19 priartins mus prie „normalaus gyvenimo” pojūčio“, – penktadienį pareiškė FDA komisarė dr. Janet Woodcock.
FDA Vakcinų ir susijusių biologinių produktų patariamojo komiteto didžiąja dauguma balsavo už mažesnę Pfizer-BioNTech mRNR vakcinos dozę jaunesniems vaikams. 12 metų ir vyresniems vaikams vakcina leidžiama jau kelis mėnesius.
„FDA nustatė, kad ši Pfizer vakcina atitinka kriterijų, kad būtų suteiktas leidimas naudoti neatidėliotinais atvejais“, – sakoma pranešime. „Remiantis turimų mokslinių įrodymų visuma, žinoma ir galima Pfizer-BioNTech COVID-19 vakcinos nauda vaikams nuo 5 metų yra didesnė už žinomą ir galimą riziką.
FDA paskelbtame pranešime spaudai teigiama, kad agentūros ir CDC stebėjimo sistemos nustatė didesnę miokardito (širdies raumens uždegimo) ir perikardito (širdį supančio audinio uždegimo) riziką po to, kai 12–17 metų vyriškos lyties vaikai skiepijami Pfizer vakcina.
Remdamasi savo modeliu, skirtu nustatyti rizikos ir naudos santykį vaikams nuo 5 iki 11 metų, FDA „numato, kad apskritai vakcinos nauda bus didesnė už jos keliamą riziką 5–11 metų vaikams“.
Be širdies uždegimų, kiti šalutiniai poveikiai yra galvos skausmas, nuovargis, karščiavimas, šaltkrėtis, limfmazgių padidėjimas, apetito praradimas, pykinimas ir rankos skausmas, pranešė sveikatos agentūra.
CDC patariamasis imunizacijos praktikos komitetas susitiks kitą savaitę aptarti vakcinos klausimus. Priklausomai nuo komisijos posėdžio rezultatų, CDC direktorė Rochelle Walensky pasakys galutinį žodį, kada vakcinos injekcijos galės būti pradėtos leisti jaunesniems vaikams ir kokiomis aplinkybėmis.
Harvardo universiteto medicinos profesorius Martinas Kulldorffas EpochTV laidai „Amerikietiškos minties lyderiai“ pasakė, kad, jo nuomone, vaikai neturėtų būti skiepijami nuo COVID-19.
„Nemanau, kad vaikai turėtų būti skiepijami nuo COVID. Labai palaikau vaikų skiepijimą nuo tymų, kiaulytės, poliomielito, rotaviruso ir daugelio kitų ligų, tai labai svarbu. Tačiau COVID nėra didžiulė grėsmė vaikams “, – sakė Kulldorffas, kuris socialinėje žiniasklaidoje dažnai kritikavo federalinės vyriausybės nutarimus skiepų atžvilgiu.
Šią savaitę prieš tai, duodamas interviu Kulldorfas atkreipė dėmesį į duomenis, rodančius, kad vaikai turi labai mažą tikimybę patekti į ligoninę, mirti ar turėti ilgalaikių COVID-19 pasekmių.
Jis pridūrė, kad vaikai gali užsikrėsti, kaip ir peršalti, tačiau tai nekelia didelės grėsmės. Jie nuo to nemiršta, išskyrus labai retas aplinkybes. Taigi, jei norite kalbėti apie vaikų apsaugą ar vaikų saugumą, manau, galime kalbėti, pavyzdžiui, apie eismo įvykius, kurių atveju jie tikrai rizikuoja.
Kai vakcinų injekcijos pradedamos leisti jaunesniems vaikams, neabejotinai kyla tėvų pasipriešinimas visoje šalyje.
Šią savaitę Kaiser šeimos fondo atlikta apklausa atskleidė, jog 30 procentų tėvų pasiryžę „tikrai neskiepyti“ savo 5–11 metų amžiaus vaikų. Penki procentai teigė, kad jų vaikai skiepytųsi tik tuo atveju, jei tai bus būtina mokyklos lankymui.
Maždaug 27 procentai teigė, kad jų vaikus tikrai skiepys. Dar 33 procentai tėvų teigė, kad palauks ir pažiūrės, kas bus toliau.
„Pagrindinis tėvų rūpestis, kai reikia skiepyti savo jaunesnius 5–11 metų vaikus, yra susijęs su galimu nežinomu ilgalaikiu vakcinos poveikiu ir rimtu šalutiniu poveikiu, įskaitant du trečdalius, kurie baiminasi, kad vakcina gali turėti įtakos jų vaiko vaisingumui ateityje. “, – teigė apklausos dalyviai.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis