infa.lt

Indijoje patvirtinta pirmoji pasaulyje DNR vakcina

Indijoje patvirtinta pirmoji pasaulyje DNR vakcina

04 rugsėjo
18:47 2021

ZyCoV-D

Indija patvirtino naują vakciną nuo COVID, kuri naudoja iš esmės naują žmogaus imuninės sistemos veikimo (griovimo) mechanizmą, skelbiama „Nature” žurnale.

Skirtingai nuo kitų tipų vakcinų, Indijos DNR vakcina, vadinama ZyCoV-D, naudoja žiedines DNR grandinėles, kad apsaugotų organizmą nuo koronaviruso.

Skiepijimo procedūra taip pat skiriasi: preparatas švirkščiamas po oda be injekcijos naudojant specialų prietaisą, užtikrinantį jo įsiskverbimą į viršutinius epidermio sluoksnius esant dideliam slėgiui.

Remiantis klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo 28 tūkst. žmonių, rezultatais, 67% infekcijos atvejų vakcina gali apsaugoti nuo simptominio COVID-19.

Pasak kūrėjų, tiesioginis palyginimas su kitų žinomų prieškoronavirusinių vakcinų veiksmingumu šiuo atveju yra nekorektiškas, nes ZyCoV-D buvo išbandyta su „delta“ atmaina, o ne su „Wuhan“ („alfa“ atmaina), kaip jos mRNR pirmtakai.

„Tai tikrai svarbus žingsnis į priekį kovojant su COVID -19 visame pasaulyje, nes tai rodo, kad turime dar vieną vakcinų klasę, kurią galime naudoti“, – cituoja leidinys imunologo Peterio Richmondo iš Vakarų Australijos Perto universiteto žodžius.

Lyginant su mRNR vakcinomis, kuriomis šiuo metu daugumoje pasaulio šalių skiepijama nuo „koronaviruso“, DNR vakcinos turi nemažai privalumų: jų gamybos technologija yra paprastesnė, jų laikymo metu nereikia žemos temperatūros, kaip, pavyzdžiui, mRNR vakcinoms .

„ZyCoV-D“ sukūrė Indijos farmacijos kompanija „Zydus Cadila“, kurios būstinė yra Ahmedabade. Indijos reguliuotojas patvirtino preparato vartojimą skiepijant nuo 12 metų ir vyresnius žmones. Masinę vakcinaciją DNR vakcina planuojama pradėti Indijoje jau šį mėnesį. Iki metų pabaigos gamintojas žada pagaminti iki 50 milijonų ZyCoV-D dozių.

infa.lt komentaras:

Panašu, kad pasaulio laukia dar viena vakcinų gamintojų produkcijos banga, šįkart nuo delta atmainos, kuri, pasak oficialios propagandos kelis kartus pavojingesnė už alfa atmainą. Bet, kaip skelbiama pasirodė ir trečioji atmaina, bus ir ketvirtoji ir penktoji ir t.t., kurioms nebus pabaigos. Kokia bus viso to pabaiga – įsivaizduoti nesudėtinga.

 

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 589

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Vygandas    -  2021-09-04, 18:54

    Pagrindinis tikslas – sumažinti žmonių skaičių. Dar tik reklaminis patikimumas 67 procentai… Bus brokuoti sutvėrimai vakcinuojami iki 8 kartų ir vis tobulesnėmis, kol susidarys poodinis čipas, kuris bus valdomas jau pulteliu…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...