Indijoje patvirtinta pirmoji pasaulyje DNR vakcina
Indija patvirtino naują vakciną nuo COVID, kuri naudoja iš esmės naują žmogaus imuninės sistemos veikimo (griovimo) mechanizmą, skelbiama „Nature” žurnale.
Skirtingai nuo kitų tipų vakcinų, Indijos DNR vakcina, vadinama ZyCoV-D, naudoja žiedines DNR grandinėles, kad apsaugotų organizmą nuo koronaviruso.
Skiepijimo procedūra taip pat skiriasi: preparatas švirkščiamas po oda be injekcijos naudojant specialų prietaisą, užtikrinantį jo įsiskverbimą į viršutinius epidermio sluoksnius esant dideliam slėgiui.
Remiantis klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo 28 tūkst. žmonių, rezultatais, 67% infekcijos atvejų vakcina gali apsaugoti nuo simptominio COVID-19.
Pasak kūrėjų, tiesioginis palyginimas su kitų žinomų prieškoronavirusinių vakcinų veiksmingumu šiuo atveju yra nekorektiškas, nes ZyCoV-D buvo išbandyta su „delta“ atmaina, o ne su „Wuhan“ („alfa“ atmaina), kaip jos mRNR pirmtakai.
„Tai tikrai svarbus žingsnis į priekį kovojant su COVID -19 visame pasaulyje, nes tai rodo, kad turime dar vieną vakcinų klasę, kurią galime naudoti“, – cituoja leidinys imunologo Peterio Richmondo iš Vakarų Australijos Perto universiteto žodžius.
Lyginant su mRNR vakcinomis, kuriomis šiuo metu daugumoje pasaulio šalių skiepijama nuo „koronaviruso“, DNR vakcinos turi nemažai privalumų: jų gamybos technologija yra paprastesnė, jų laikymo metu nereikia žemos temperatūros, kaip, pavyzdžiui, mRNR vakcinoms .
„ZyCoV-D“ sukūrė Indijos farmacijos kompanija „Zydus Cadila“, kurios būstinė yra Ahmedabade. Indijos reguliuotojas patvirtino preparato vartojimą skiepijant nuo 12 metų ir vyresnius žmones. Masinę vakcinaciją DNR vakcina planuojama pradėti Indijoje jau šį mėnesį. Iki metų pabaigos gamintojas žada pagaminti iki 50 milijonų ZyCoV-D dozių.
infa.lt komentaras:
Panašu, kad pasaulio laukia dar viena vakcinų gamintojų produkcijos banga, šįkart nuo delta atmainos, kuri, pasak oficialios propagandos kelis kartus pavojingesnė už alfa atmainą. Bet, kaip skelbiama pasirodė ir trečioji atmaina, bus ir ketvirtoji ir penktoji ir t.t., kurioms nebus pabaigos. Kokia bus viso to pabaiga – įsivaizduoti nesudėtinga.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Pagrindinis tikslas – sumažinti žmonių skaičių. Dar tik reklaminis patikimumas 67 procentai… Bus brokuoti sutvėrimai vakcinuojami iki 8 kartų ir vis tobulesnėmis, kol susidarys poodinis čipas, kuris bus valdomas jau pulteliu…