infa.lt

SAM apie nuolatinį testavimą dėl Covid-19

27 liepos
14:44 2021

Testuojama mergaitė

Jeigu esate įtraukti į nuo šio pirmadienio įsigaliojusį darbų ir veiklos sričių sąrašą, kurių atstovai turės būtinai profilaktiškai periodiškai tikrintis dėl užkrečiamosios ligos, savo pirmąjį testą darbdaviui turite pateikti per 7–10 dienų nuo šiandienos, o vėliau kartoti jį reguliariai, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje. Žinoma, ši prievolė galioja tik tuo atveju, jei esate nepersirgę ir nepasiskiepiję nuo COVID-19 ligos.

Dėl šių tyrimų jums nereikia kreiptis į šeimos gydytoją. Privalomam periodiniam tyrimui kviečiame registruotis per internetinę 1808.lt platformą. Jeigu neturite galimybės prisijungti internetu, galite skambinti Karštosios linijos telefonu 1808. Vis dėlto, prašome prioritetą teikti registracijai internetu, nes telefono operatoriai mato tuos pačius laisvus laikus testavimuisi, kokius ir jūs.

Primename, kad nuo šiol periodiškai testuojasi darbuotojai, dirbantys krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo įmonėse, taip pat asmenys, užsiimantys laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas). Reikalavimai palies ir viešojo maitinimo paslaugų ir mažmeninės prekybos sektorius. Taip pat sveikatą periodiškai tikrintis privalės viešojo administravimo subjektų darbuotojai, profesinės karo tarnybos kariai bei darbuotojai, kurių veikla susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (nuolatinis tiesioginis kontaktas su šiais užsieniečiais).

Privalomus periodiniai sveikatos patikrinimus turite atlikti ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų nuo paskutinio sveikatos patikrinimo, atsižvelgiant į užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir karantinas, epidemiologinius ypatumus.

Jeigu atsisakote nustatytu laiku pasitikrinti, ar nesergate užkrečiamąja liga, arba nepasitikrinote be labai svarbių priežasčių (pavyzdžiui, liga, dalyvavimas giminaičių laidotuvėse, komandiruotė), atsižvelgiant į jūsų darbo pobūdį jums gali būti skiriama dirbti nuotoliniu būdu arba būsite perkeliamas toje pačioje darbovietėje į kitą darbą, kurį jums leidžiama dirbti pagal sveikatos būklę. Jeigu tokių galimybių nėra, darbdavys turi teisę nušalinti jus nuo darbo, nemokėdamas jums darbo užmokesčio, iki tos dienos, kol pasitikrinsite, ar nesergate užkrečiamąja liga. Į ankstesnį darbą būsite grąžintas nuo tos dienos, kurią pateiksite darbdaviui sveikatos patikrinimo išvadas, kad galite tęsti darbą.

Gali susiklostyti situacija, kad terminas tikrintis jums sueis būnant užsienyje. Tokiais atvejais privalomą testavimą turite atlikti grįžęs į Lietuvą, ne vėliau kaip per 48 valandas nuo atvykimo.

Taip pat gali būti, kad darbą dirbate ar veiklą vykdote nereguliariai, pavyzdžiui, renginys organizuojamas kartą per mėnesį. Tokiu atveju jūsų sveikatos patikrinimas turi būti atliekamas ne vėliau kaip likus 48 valandoms iki darbo ar veiklos pradžios, bet ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų nuo paskutinio sveikatos patikrinimo.

Norime pažymėti, kad privalomas periodinis testavimas yra vienas iš būdų užkirsti kelią židinių susidarymui, tačiau neapsaugo nuo koronaviruso grėsmių. Efektyviausias rezultatas yra tuomet, kai pasitelkiamos kompleksinės priemonės, todėl kviečiame visuomenę aktyviai vakcinuotis. Tam, kad galėtume jaustis saugūs susiformavus kolektyviniam imunitetui, turėtų būti paskiepyta 70 proc. visuomenės. Šiuo metu šalies gyventojų imunizacija viršija 50 proc.

Tokie sveikatos patikrinimai bus atliekami iki paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ar karantino dėl užkrečiamosios ligos pabaigos, atsižvelgiant į tai, kuris iš jų baigiasi vėliau.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 488

Žymos:

Atsiliepimų 3

  1. Sveikas protas ilsisi    -  2021-07-27, 15:27

    Labai veiksminga priemonė. Ypač žinant, kad tie testai 90 proc. netikslūs.

    Atsakyti į šį komentarą
    • TikTiek    -  2021-07-27, 15:33

      Profilaktinis sveikatos patikrinimas palapineje?
      Turetu buti darbdavio siuntimas pasitikrinti ir seimos gydytojo isvada kad esat sveikas.

      Atsakyti į šį komentarą
      • Anonimas    -  2021-07-27, 15:41

        Butent. Detaliau ieskokite Alvio Mozerio pateikta informacija sia tema. Taip pat patikslinu, kad siuo metu pilnai paskiepytu salies gyventoju yra 43,5%, o ne straipsnyje nurodyti „virs 50 proc.”.

        Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Taikliai.aciu....

Briuselio politikos veidmainystė akivaizdi....

Melas ir dezinformacija buvo tada, kai mums buvo bandoma įteigti, kad vakcinos apsaugo nuo ligos...

Teisę kontroliuoti turės lygiai tiek, kiek ir balsuoti. Bet pareikš savo nepasitenkinimą kuriuo nors valdžios...

jau pasimate daugumai,kur veda ta "Vakaru ideologija"!? Idomu tik,ar besugebesime ta mesla nusiplauti ir kiek...

BRICS padarys savo darbą...

Del

tolesnio vogimo,o ne pagalbos! Saliai reikia taikos,o ne tolesnio susinaikinimo!...