• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Plėtojant 5G ryšio infrastruktūrą Lietuvoje bus naudojama tik Vakarų gamintojų įranga

Plėtojant 5G ryšio infrastruktūrą Lietuvoje bus naudojama tik Vakarų gamintojų įranga

25 gegužės
17:50 2021

Žemė, 5G, gyvybė

Gegužės 25 d. LR Seimas pritarė Elektroninių ryšių įstatymo ir Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymų projektams, kuriais užtikrinama, kad diegiant šalyje penktos kartos mobilųjį 5G ryšį galės dalyvauti tik patikimi gamintojai ir tiekėjai.

„Šiandien Lietuva padarė vieną svarbiausių geopolitinių pasirinkimų – LR Seime priimtos įstatymų pataisos užtikrina, kad plėtojant 5G ryšio infrastruktūrą Lietuvoje bus naudojama tik patikima, Vakarų gamintojų, įranga“, – sakė krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius ir pabrėžė, kad šio rezultato per tokį trumpą laiką nebūtume pasiekę be plačios paramos Vyriausybėje, Prezidentūroje ir Seime bei Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto lyderystės.

Priimtos įstatymo pataisos suteikia Ryšių reguliavimo tarnybai įgaliojimus rinkti ir kaupti informaciją apie 5G paslaugoms teikti naudojamą aparatūrą, įrenginius ir programinę įrangą. Sprendimus dėl įrangos atitikties nacionalinio saugumo interesams priims vyriausybinė Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija.

Vienas iš kriterijų, apibrėžiantis patikimą gamintoją, yra registracija NATO, Europos Sąjungoje, priklausymas Europos laisvosios prekybos asociacijai ir/arba EBPO.

Tais atvejais, kai elektroninių ryšių naudotojas jau naudoja nacionalinio saugumo interesų neatitinkančią aparatūrą, įrenginius ar programinę įrangą, priimtomis įstatymų pataisomis yra numatytas pereinamasis laikotarpis jai pakeisti iki 2025 metų pabaigos. Šis terminas buvo apskaičiuotas atsižvelgiant į ES valstybių jau taikomą praktiką ir technologijų, taikomų telekomunikacijų srityje, eksploatacijos bei atnaujinimų ciklą.

Bendras siekis mažinti rizikas, susijusias su 5G ryšio tinklo vystymu, yra įtvirtintas ir Europos Komisijos 2020 m. pradžioje patvirtinu Europos Sąjungos narių bendrų priemonių rizikoms mažinti rinkiniu bei 2020 m. rudenį Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų bendroje deklaracijoje dėl saugios ir atsparios 5G sandaros kūrimo.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 104

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...