PSO po kelionės į Kiniją paskelbė ataskaitą apie koronaviruso kilmę
Šių metų sausio – vasario mėnesiais Kinijos Uhano mieste apsilankę Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertai negalėjo padaryti vienareikšmės išvados apie naujo tipo koronaviruso kilmę.
Remiantis galutine misijos ataskaita, pristatyta šiandien Ženevoje, ekspertai mano, kad labiausiai tikėtinas yra viruso perdavimo iš gyvūno kitam gyvūnui, o paskui ir žmonėms, scenarijus. Mažiausias iš visų svarstytų variantų PSO laikė SARS-CoV-2 laboratorinę kilmę.
Primename, kad šių metų vasarį organizacijos ekspertai ištyrė Uhano virusologijos instituto laboratorijas, Huanano ir Baishazhou rinkas, taip pat dvi Uhano ligonines. Jie priėjo išvados, kad virusas atsirado natūraliai, tačiau skundėsi, kad Kinija atsisakė pateikti duomenis apie ankstyvus koronaviruso atvejus.
Tuo tarpu, pasak PSO vadovo Tedros Ghebreyesuso, laboratorijos nuotėkio hipotezės tyrimas bus tęsiamas. „Nors komanda padarė išvadą, kad laboratorijos nutekėjimas yra mažiausiai tikėtina hipotezė, tai reikalauja tolesnio tyrimo, galbūt atliekant papildomas misijas su specialiais ekspertais, kuriuos aš pasirengęs išskleisti“, – sakė jis.
Praėjusį pavasarį „Fox News“ pranešė, kad virusas „pabėgo“ iš Uhano Virologijos instituto, remdamasis šaltiniais, turinčiais tokios teorijos įrodymų. Be to, JAV prezidentas Donaldas Trampas ne kartą kaltino Kiniją slepiančia informaciją apie epidemiją, o PSO – slepiant tikrąjį grėsmės mastą.
Kovo pradžioje mokslininkai, politikai ir žurnalistai pasirašė atvirą laišką, kuriame kritikavo PSO tyrimą ir ragino suburti tarptautinę nepriklausomą komandą, kuri ištirtų viruso kilmę.
Prieš kelias dienas Robertas Redfieldas, amerikiečių virusologas, buvęs JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro direktorius, pareiškė esąs įsitikinęs, kad koronavirusas, sukėlęs Covid-19 pandemiją, buvo sukurtas Virologijos instituto laboratorijoje, esančioje Uhane (Kinija).
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis