infa.lt

Vatikanas pareiškė, jog tos pačios lyties asmenų sąjungų palaiminimai – „neteisėti“

16 kovo
16:58 2021
Popiežius Pranciškus

nuotr, AP

Vatikanas pirmadienį paskelbė, kad palaiminimai tos pačios lyties žmonių sąjungoms yra „neteisėti“, nes Dievas „negali palaiminti nuodėmės“, o palaiminimai asmenims, turintiems homoseksualių polinkių, yra leistini, praneša Epoch Times.

Vatikano stačiatikybės tarnyba, Tikėjimo doktrinos kongregacija, kovo 15 d. oficialiai „neigiamai“ atsakė į klausimą, ar katalikų bažnyčios turi galią suteikti palaiminimą tos pačios lyties asmenų sąjungoms.

Popiežius Pranciškus pritarė šiam atsakymui.

„Negalima palaiminti santykių ar partnerystės, net ir stabilios, susijusios su seksualine veika nesant santuokoje (t. y. nesant neišardomai vyro ir moters sąjungai, kuri savaime yra atvira gyvybės perdavimui), kaip yra sąjungų tarp homoseksualių asmenų atvejais“, – sakoma pranešime.

Palaiminimu turėtų būti „objektyviai ir pozityviai įsakoma priimti ir išreikšti malonę“ atitinkamai Dievo sumanymui, paaiškinta pareiškime.

„Homoseksualų sąjungų palaiminimas negali būti laikomas teisėtu, nes „nėra absoliučiai jokio pagrindo manyti, kad homoseksualų sąjungos yra kuo nors net iš tolo panašios ar analogiškos Dievo santuokos ir šeimos planui“.

Pareiškime teigiama, kad tai neužkerta kelio palaiminimams, teikiamiems asmenims, turintiems homoseksualių polinkių: „Pats Dievas nepaliauja laiminti kiekvieno savo piligrimo vaiko šiame pasaulyje“.

„[Dievas] nepalaimina ir negali laiminti nuodėmės: jis laimina nuodėmingą žmogų“, – priduriama pareiškime.

Pareiškime sakoma, kad krikščionių bendruomenė ir jos ganytojai yra kviečiami priimti homoseksualius žmones „su pagarba ir jautrumu“. Ir Vatikano atsakymas nėra „neteisingos diskriminacijos“ forma, o greičiau „liturginių apeigų tikrovės priminimas“.

Popiežius Pranciškus pritarė, kad homoseksualioms poroms būtų suteikta teisinė apsauga tos pačios lyties asmenų sąjungose, tačiau pasisakė prieš tokių sąjungų bažnytinį palaiminimą.

„Homoseksualūs žmonės turi teisę būti šeimoje. Jie yra Dievo vaikai “, – sakė popiežius Pranciškus 2019 m. interviu su Meksikos transliuotoju „Televisa“.

„Negalima kažko išvaryti iš šeimos nepadarius dėl to jo gyvenimo nelaimingu. Tai, ką galime turėti, yra civilinės sąjungos įstatymas; tokiu būdu jie bus teisiškai apsaugoti“.

Pranciškus turėjo omenyje poziciją, kurios laikėsi būdamas Buenos Airių arkivyskupu.

Tuo metu Argentinos įstatymų leidėjai svarstė įstatymo projektą patvirtinti homoseksualų santuokoms, kurioms jis ir Katalikų bažnyčia priešinosi.

Sesuo Simone Campbell, JAV įsikūrusio „NETWORK Lobby“ už katalikų socialinį teisingumą vykdančioji direktorė ir didesnio LGBTQ įtraukimo į bažnyčią šalininkė, teigė, kad jai palengvėjo išgirdus tai, kad Vatikano pareiškimas nebuvo blogesnis nei ji galėjo tikėtis.

Ji pareiškė supratusi pareiškimą taip: „Jūs galite palaiminti asmenis (tos pačios lyties asmenų sąjungoje). Jūs tiesiog negalite palaiminti sutarties “.

„Taigi įmanoma, kad galima būtų surengti ritualą, kai asmenys bus palaiminti būti atsidavusiais”.

Net visiškai aiškų popiežiaus homoseksualų sąjungų palaiminimo paneigimą kai kurie yra linkę išvartyti sau norima linkme ir pritaikyti savo naudai .

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 249

Žymos:

Atsiliepimų 4

  1. Aidas    -  2021-03-16, 18:35

    Na ką gi, džiugu, jog bent šiuo požiūriu Bažnyčia nepataikaus nemoralioms jėgoms. Tačiau žinant šeimų sinodo deklaraciją „Amoris Laetitia” ir nesenus popiežiaus pasisakymus, panašu, kad tai tik laviravimas. Katalikų Bažnyčia apskritai sudėtingoje situacijoje – išaugusios žmonijos sąmonės spaudžiama yra priversta atsiriboti nuo laužų dūmais kvepiančios žiauria netolerancija kitamaniams pažymėtos praeities iš vienos pusės ir pasistengti neištirpti globaliame religijų tiglyje, su vienodėjančiais filosofiniais ir teologiniais vaizdiniais bei moralinėmis normomis.

    Atsakyti į šį komentarą
    • Andrius Martinkus    -  2021-03-16, 22:52

      Katalikų Bažnyčia yra didelėje tragedijoje. Kaip ir Lietuva. Kaip ir visas pasaulis. Vis dėl to šitas pareiškimas rodo, kad Šventoji Dvasia dar ne visiškai apleido Romos Katalikų Bažnyčią. Kaip kažkas pasakė, „viltis miršta paskutinė”.

      Atsakyti į šį komentarą
  2. Rasa    -  2021-03-16, 20:47

    Geriau išaiškintų už ką Dievas juos taip baisiai nubaudė, kad jie pamiršo net savo lytį.

    Atsakyti į šį komentarą
  3. Vygandas    -  2021-09-06, 07:16

    Geras, viešas egzaminas bažnytinio verslo aferistams, kurie kaip žalčiai išsisukinėja nuo Dievo įsakymų, nes pinigai ir iš iškr ypėlių tokie patys… JEIGU jie skaitytų Bibliją, TIKĖTŲ į Dievą, tai Biblijoje VIEŠPATS įsakė vienareikšmiškai: „Jei vyras sugultų su vyriškiu tarsi su moterimi, jiedu abu nusikalto bjauriu iškr ypimu ir užsitraukė kraujo kaltę“, kas reiškia – mir ties bausmę. (Kunigų knyga, 20 skyrius,13 eilutė).

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Gal tai karo uz demokratija viena is priežasčių?...

Rusija, net linkėdama blogo Lietuvai (o tai netiesa), neturėtų daryti nieko. Mes patys tarpusavyje gerkles...

Tai mes bet kuriuo atveju ten liksim :) Klausimas tik kokio dydžio šukės bus ir...

Niekas nenori mirti...

Vakarai nurodo Kiniją ir Rusiją kaip savo strateginius priešininkus, tačiau ekonominiai Vakarų rodikliai kur kas...

Išpuoselėtas šunsknukis, už jo interesus mėsai tinka bet kokio amžiaus....

Ateis laikas ir mes turėsime kompensuoti Rusijai tuos mažvaikių sprendimus. Tik jų pėdsakai bus ataušę....