Mokslininkai patvirtino žinomą tezę, kad „laimė ne piniguose, o jų kiekyje”
Amerikiečių psichologai iš San Diego universiteto Kalifornijoje paneigė žinomą postulatą, kad „ne piniguose laimė”. Paaiškėjo, kad pajamos ne tik daro įtaką žmogaus emocinei būklei, bet ir daro jį laimingesniu joms augant.
Žurnale „Emotions“ paskelbtame tyrime ekspertai išanalizavo 40 tūkstančius 30 metų amžiaus amerikiečių apklausų duomenis. Testai apima laikotarpį nuo 1972 iki 2016 m.
Analizė parodė, kad aštuntajame dešimtmetyje laimingų žmonių skaičius nepriklausė nuo pajamų ir išsilavinimo, tačiau link 2010 m. didesnes pajamas gaunantys žmonės laikė save laimingesniais, o tuo tarpu nelaimingųjų skaičius tarp žmonių, kuriems trūko lėšų, pradėjo sparčiai augti.
Taigi, ekspertai padarė išvadą, kad mūsų laikais emocinė žmogaus būsena priklauso nuo pinigų daug labiau, nei prieš 40 metų. Tuo pačiu mokslininkai nustatė, kad laimės lygis didėjant pajamoms auga nuolat, o ne iki tam tikro taško, kaip skelbė ankstesni tyrimai.
„Aš buvau nustebusi, kaip pinigai asocijuojasi su laime ir kad po tam tikro pajamų lygio, kaip buvo manoma, jie nepersikelia į „kasdienį lygmenį”. Net ir patenkinus visus poreikius, laimės lygis pakyla”, – teigė tyrimo bendraautorė, psichologė Gene Twenge.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis