infa.lt

Prieigą prie Google ir Apple serviso atsekančio infekuotus COVID-19 žmones, gavo 23 šalys

Prieigą prie Google ir Apple serviso atsekančio infekuotus COVID-19 žmones, gavo 23 šalys

24 gegužės
16:01 2020

Apple“ ir „Google“ technologijos sujungs aplikacijas, kurias per API sukūrė dviejų dešimčių šalių sveikatos priežiūros institucijos, ir jų darbas taps efektyvesnis. Tokiu atveju naudotojas galės pats nuspręsti, ar gauti pranešimus apie kontaktus su užsikrėtusiu koronavirusu asmeniu ir ar pranešti papildiniui apie savo diagnozę. Kompanijos žada nepažeisti piliečių privatumo.

Ryšių su užkrėstais žmonėmis stebėjimas yra svarbi ir patikrinta kovos su virusų plitimu strategija, pradedant nuo Ebolos ir baigiant ŽIV. Pastaraisiais mėnesiais daugiau nei dvi dešimtys šalių sukūrė savo programų ir papildinių versijas, skirtas koronaviruso pandemijos suvaldymui.

Tačiau bendras „Apple“ ir „Google“ produktas gali šį procesą žymiai paspartinti: dviejų IT milžinų bendradarbiavimas reiškia, kad beveik visi pasaulio išmanieji telefonai galės aptikti vienas kitą ir keistis informacija, o tai yra labai svarbu stebint užkrėstų žmonių kontaktus, rašo „MIT Technology Review“.

„Apple“ ir „Google“ duomenimis, 22 valstybės penkiuose žemynuose, taip pat kelios JAV valstijos neseniai įgijo prieigą prie šios programos API. Galima drąsiai kalbėti apie milijardus potencialių vartotojų, tarp kurių vis dėlto nėra Prancūzijos (kuri nesutiko su kūrėjais dėl API principų) ir JK (kuri dar nepriėmė sprendimo) gyventojų.

„Tai, ką sukūrėme, nėra programa. Sveikatos priežiūros institucijos greičiau galės susieti mūsų API su savo programomis, kurias žmonės įdiegs savo telefonuose, sakoma bendrovės pranešime. „Mūsų technologija sukurta tam, kad šios programos veiktų geriau“.

Kiekvienas naudotojas galės nuspręsti, ar gauti pranešimus; sistema nerenka ir nenaudoja vietos duomenų iš įrenginio; ir jei asmeniui diagnozuotas COVID-19, jis gali pats nuspręsti, ar pranešti apie tai, ar ne, naudodamasis programa. Paprastas naudojimasis yra raktas į sėkmę, ir mes manome, kad tvirta privatumo apsauga yra geriausias būdas platinti šias programas“.

Abi bendrovės pažadėjo, kad kai pandemija šalyje pasibaigs, stebėjimo technologija bus išjungta.

Kokios tos valstybės – straipsnyje nutylima.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 173

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...