Nauji koronavirusinės infekcijos atvejai Europoje: Prancūzijoje šeštas pacientas, privatus terapeutas, bendravęs su jau anksčiau susirgusiu Kinijos turistu, yra karantine Paryžiaus ligoninėje, praneša euronews.
Italijoje – pirmieji du užsikrėtimo atvejai, tai yra sutuoktinių turistų iš Kinijos pora, jie paguldyti į ligoninę Romoje.
Nepaisant karantino ir kitų prevencinių priemonių, kurių ėmėsi valdžia, Kinijoje epidemija plečiasi: beveik 9700 žmonių serga ir daugiau nei 213 užsikrėtusių mirė.
Aviakompanijos nutraukia susisiekimą su Kinija, tai taikoma beveik visiems Europos vežėjams, taip pat tiems, kurie daugiausia dirba regiono šalyse.
Jungtinėse Valstijose užfiksuotas pirmasis viruso 2019-nCoV perdavimo tarp žmonių atvejis: tai yra 60-metės Čikagos gyventojos vyras, kuri pati užsikrėtė keliaudama Kinijoje.
Šiandien Prancūzija grąžins 200 savo piliečių iš Uhano kariniais lėktuvais; orlaiviai turi nusileisti šalies oro pajėgų bazėje Bouche-du-Rhone departamente.
Rusija išvakarėse uždarė savo sausumos sieną su Kinija.
Kazachstano valdžia nutraukė visų rūšių susisiekimą su Kinija.
PSO nustatė visuotinį ekstremalių situacijų režimą. Organizacijos generalinis direktorius Tedros Adhanas Ghebreyesus dieną prieš tai paskelbė: „Skelbiu tarptautinio masto ekstremalią situaciją, susijusią su naujojo koronaviruso protrūkiu”.
„Pagrindinė priežastis yra ne tai, kas vyksta Kinijoje, bet tai, kas gali nutikti kitose šalyse. Mes labai susirūpinę dėl užsikrėtimo rizikos šalyse, kurių sveikatos priežiūra yra silpna“.
Dieną prieš tai Kinijos virusologai paskelbė Lancet žurnale apie naują klinikinį koronaviruso tyrimą.
Iššifravę 10 naujo infekcijos sukėlėjo DNR grandžių, jie nustatė, kad siekdamas įsiskverbti į žmogaus kūną, koronavirusas įsiterpia per tą pačią molekulinę struktūrą kaip ir atipinės pneumonijos atveju, kurio protrūkis buvo užregistruotas prieš 17 metų. Ir, kaip ir tada, pirmieji infekcijos nešiotojai buvo šikšnosparniai.
Mirusiųjų nuo 2019-nCoV ir užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičių galima tiesiogiai stebėti štai čia>>
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
patogus momentas nušienaut šeštadalį žmonijos.Sumažėtų vartotojų, išmirtų silpniausi – kiek sutaupytų valstybės? Tas virusas juk ryškiai kaip velnias iš tabokinės iš laboratorijos iššoko. Dabar tik klausimas – ar tyčia paleistas buvo, ar per neapsižiūrėjimą.