• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Valstiečiai siūlo įteisinti Lietuvoje savo sudėtyje įvairesnių narkotinių medžiagų turinčius vaistus

Valstiečiai siūlo įteisinti Lietuvoje savo sudėtyje įvairesnių narkotinių medžiagų turinčius vaistus

04 spalio
17:06 2017

Aurelijus Veryga, Ramūnas Karbauskis, Agnė Širinskienė

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis, frakcijos nariai Aurelijus Veryga ir Agnė Širinskienė įregistravo Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės bei Farmacijos įstatymų pataisas, kuriomis siūlo įteisinti vaistų, pagamintų iš iki šiol draustų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, vartojimą Lietuvoje. Tai reiškia, kad siūloma sudaryti platesnes galimybes sunkius pacientus gydyti vaistais, kurių sudėtyje gali būti ne tik kanapių, bet taip pat kitų sudedamųjų dalių iš narkotinių ar psichotropinių medžiagų.

Siūloma, kad tokie vaistai į Lietuvos rinką galėtų patekti tik tuo atveju, kai jų saugumas ir veiksmingumas įrodomas klinikiniais tyrimais, įvykdomos visos registravimo procedūros. Tai – įprastinės sąlygos, taikomos visiems vaistams. Įvertinus, kad tokių vaistų sudėtyje būtų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, jiems būtų taikomos itin griežtos naudojimo, apskaitos ir išdavimo pacientams taisyklės. Tokia tvarka ir dabar taikoma, pavyzdžiui, morfijui, kuris skirtas malšinti labai stiprų, ūmų skausmą.

Pasak Seimo nario R. Karbauskio, gyvename pasaulyje, kur mokslo pažanga ir technologijos sparčiai eina į priekį, tad modernius, saugius ir mokslo patikrintus vaistus būtina naudoti pacientų gydymui: „Siūlome sudaryti kur kas platesnes galimybes, nei yra dabar, kad pacientai, sergantys sudėtingomis ligomis ir patiriantys didžiulius skausmus, galėtų gauti moderniausią gydymą. Priėmus šias pataisas didėtų tokių vaistų prieinamumas ir būtų sudarytos galimybės, kaip ir iki šiol, į rinką patekti tik saugiems vaistams. Pasitikime ir Europos vaistų agentūros, ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos taikomomis vaistų registravimo procedūromis, kurių metu vertinami vaistų gamintojų pateikti klinikinių tyrimų duomenys, užtikrinamas vaistinių preparatų saugumas.“

Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos teigimu, kad būtų išvengta piktnaudžiavimų pramoginiais ar laisvalaikio tikslais naudoti Jungtinių Tautų konvencijose įvardintas narkotines ir psichotropines medžiagas per šių medžiagų turinčius vaistus, artimiausiu metu bus nustatyta tokių vaistų laikymo, gabenimo Lietuvos teritorijoje, gaminimo, importo ir eksporto tvarką.

„Taip siekiame išvengti galimų piktnaudžiavimo atvejų. Modernių, saugių ir mokslo patikrintų vaistų sudėtyje gali būti ne tik kanapių, bet taip pat kitokių narkotinių ar psichotropinių medžiagų, todėl teikdami įstatymų pataisas vaistų prieinamumui didinti iškart siūlome ir priemones, kurios leistų užkardyti piktnaudžiavimo atvejus, ir tokių medžiagų patekimą į nelegalią apyvartą“, – sakė A. Veryga.

Tuo metu Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė A. Širinskienė atkreipia dėmesį, kad teikiamais įstatymo projektais yra patikslinta ir dabar įstatymuose nustatyta tvarka dėl mokslinių tyrimų. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką ir dabar galima daryti mokslinius tyrimus su atitinkamomis medžiagomis, tačiau siūloma tikslinti formuluotes ir panaikinti abejones mokslininkams. Siūloma įtvirtinti aiškią nuostatą, kad Jungtinių Tautų konvencijų pirmajame sąraše įvardintas medžiagas leidžiama naudoti medicinos tikslu, jei jos yra tiriamojo vaistinio preparato, su kuriuo atlikti klinikinį vaistinio preparato tyrimą teisės aktų nustatyta tvarka yra gautas leidimas, sudėtyje. Griežti klinikiniams tyrimams taikomi reikalavimai užtikrins tokių preparatų naudojimo saugumą pacientui.

infa.lt komentaras:

Žinant korupcijos lygį Lietuvoje, galima neabejoti, jog visi narkotikų turintys vaistai (jei pasirodys tinkami „vartojimui“) – neišvengiamai atsidurs juodosios rinkos sąrašuose, kaip prekė. Todėl dabar kyla toks nepatogus klausimas – ar Lietuvoje žmonės išties serga tokiomis ligomis, kurias pagydyti galima tik narkotinių medžiagų turinčiais vaistais?  Visi kiti iki šiol naudoti vaistai jau nebetinkami? Ir dar vienas – kovojame su alkoholiu ir uždegame žalią šviesą narkotiniams vaistams? – Kas tyrė tokių vaistų poreikį Lietuvoje, ir ar apskritai tyrė?

Paremkite infa.lt per PayPal, Patreon ar jums patogiu PAREMTI būdu. - Nuoširdžiai ačiū parėmusiems.
žiūrėjo 130

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Algirdas Minkauskas    -  2017-10-04, 21:30

    Vaistas turintis savo sudėtyje kanapių-ne vaistas. Kanapės be priemaišų-vaistas. Ir šiaip, kažin ar yra tokių ligų kurių kanapė neišgydytų. Ir dar. Visi, taip vadinami, vaistai yra nuodai. Visi.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis
Paremti infa.lt per PayPal

Apklausa

Ar sulauksime pirmalaikių rinkimų?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...