EK vadovė Ursula von der Leyen: ES ir Kinijos santykiai priklausys nuo Pekino pozicijos Ukrainos atžvilgiu.
EK vadovė U. von der Leyen pareiškė, kad Xi Jinpingo vizitas į Maskvą vykstant kariniams veiksmams Ukrainoje ” geriau nei tūkstančiais žodžių kalba apie naują tarptautinės tvarkos viziją”. Pasak jos, Kinija turi dalyvauti teisingos taikos paieškose.
ES ir Kinijos ryšių raida priklauso nuo būsimos Pekino pozicijos į Rusijos invaziją į Ukrainą ir Maskvos veiksmus, kas taps „lemiamu veiksniu tolesniems ES ir Kinijos santykiams”. Tai pareiškė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, praneša „Politico” leidinys.
Pasak U. von der Leyen, Pekinas pastaruoju metu pademonstravo „ryžtingus” veiksmus tarptautiniams ryšiams stiprinti, vienas iš jų – neseniai įvykęs Kinijos prezidento Xi Jinpingo vizitas į Maskvą. Šią kelionę ji apibūdino kaip „draugystės, kuri geriau nei tūkstančiais žodžių kalba apie naują tarptautinės tvarkos viziją, parodymą”.
Baigiantis susitikimui su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu Xi Jinpingas pasakė: „Ką tik įvyko pokytis, kokio nebuvo jau šimtą metų, ir mes šį pokytį skatiname kartu”, – priminė EK vadovė.
Ji taip pat pažymėjo, kad Pekinas nepasmerkė Rusijos už tai, kad ji pradėjo karą Ukrainoje. „Kinija privalo atlikti konstruktyvų vaidmenį siekiant teisingos taikos”, – sakė von der Leyen, kurią cituoja „Euronews”, teigdama, kad Pekino pasiūlytas 12 punktų taikos planas yra naudingas Rusijai ir negali būti įgyvendintas.
Pasak EK vadovės, Pekinas „tampa vis labiau represyvus namuose ir vis įžūlesnis užsienyje”. Von der Leyen teigia, jog per pastaruosius trejus metus pasikeitė ir pasaulis, ir Kinija, ir paragino peržiūrėti ES ir Kinijos išsamaus investicijų susitarimo nuostatas, praneša „Financial Times” leidinys.
Šiuo dokumentu turėjo būti subalansuoti ES ir Kinijos prekybos santykiai, tačiau Europos Parlamentas 2021 m. atmetė jo ratifikavimą dėl Pekino įvestų sankcijų ES atstovams.
Pasak Ursulos von der Leyen, „yra sričių, kuriose prekyba ir investicijos kelia pavojų mūsų ekonominiam ar nacionaliniam saugumui. Tai visų pirma susiję su jautriomis technologijomis, dvejopo naudojimo prekėmis ir investicijomis, kurios susijusios su privalomu technologijų perdavimu.
Kitą savaitę von der Leyen kartu su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu lankysis Kinijoje.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Vakarų satanistai ir pidarastai yra šokiruoti. Šoko būsenoje yra ir Lietuvos liberal-pidarast-naciai.
Tai, Putino nuo Hagos neišgelbės, tik tautos išdaviko paleckiukiniams džiaugsmas…
Kaip gerai, kai žmogus sugeba gyventi savo iliuzijose. Pasineria į savo sukurtą pasaulį ir realybės nebereikia.