infa.lt

I.Šimonytė ir 7 šalių premjerai prašo socialinių tinklų cenzūruoti dezinformaciją ir propagandą

29 kovo
18:38 2023
Ingrida Šimonytė

youtube kadras

I.Šimonytės pranešimas:

Vyriausybės premjerė Ingrida Šimonytė kartu su Moldovos, Čekijos, Slovakijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos premjerais atviru laišku kreipėsi į pasaulio didžiųjų socialinės žiniasklaidos kompanijų vadovus, ragindami stiprinti pastangas kovoje su priešiškų šalių dezinformacijos sklaida šių kompanijų valdomose platformose.

Kaip dėstoma Moldovos inicijuotame kreipimesi, skleidžiant propagandą, melagingą ir manipuliatyvią informaciją, pasitelkiant sintetinės vaizdakaitos (angl. deepfakes) ir kitas dirbtinio intelekto teikiamas galimybes, siekiama destabilizuoti ir silpninti demokratines valstybes, mėginti pateisinti Rusijos karą Ukrainoje bei Rusijos vykdomus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui, silpninti paramą besiginančiai Ukrainai, žlugdyti Moldovos ir Ukrainos stojimo į Europos Sąjungą procesą.

„Technologinės platformos tampa virtualiais mūšio laukais, o priešiškos užsienio jėgos naudojasi jomis skleisdamos melagingus naratyvus, prieštaraujančius faktais pagrįstiems žiniasklaidos pranešimams.

Dezinformacija yra vienas svarbiausių jų ginklų su toliausiai siekiančiomis pasekmėmis. Pasitelkiant ją kuriami ir skleidžiami melagingi naratyvai, padedantys įgyvendinti strateginius piktavališkus tikslus“, – sakoma Vyriausybių premjerų pasirašytame laiške.

Atviru kreipimusi į socialinės žiniasklaidos kompanijų vadovus raginama aktyviau bendradarbiauti su šalių institucijomis, pilietine visuomene, ekspertais, akademine bendruomene, nepriklausoma žiniasklaida ir faktų tikrintojais. Visi šie veikėjai yra labai svarbūs siekiant veiksmingo visuomenės atsako į grėsmes, pažymima laiške.

Laiške taip pat siūlomos konkrečios priemonės, kurios galėtų padėti užtikrinti, kad interneto platformų paslaugomis nebūtų naudojamasi kaip įrankiais ir priemonėmis piktavališkiems tikslams įgyvendinti.

Tarp šių priemonių – nepriimti mokėjimų iš asmenų, kuriems buvo pritaikytos sankcijos už veiksmus, nukreiptus prieš demokratiją ir žmogaus teises; kuriant turinio platinimo algoritmus, pirmenybę teikti tikslumui ir teisingumui, o ne įtraukumui; skirti pakankamai žmogiškųjų ir finansinių išteklių sprendžiant turinio moderavimo uždavinius, ypač sudėtingoje neapykantos kalbos srityje; bei kitos.

„Raginame imtis veiksmų, nes užsienio subjektų manipuliavimas informacija, kišimasis į informacijos erdvę ir skleidžiama dezinformacija kelia grėsmę demokratijai, stabilumui ir nacionaliniam saugumui.

Didžiosios technologijų bendrovės gali tapti svarbiomis mūsų bendrų pastangų kovoti su priešiškais informaciniais išpuoliais prieš demokratiją ir tarptautinę taisyklėmis grindžiamą tvarką sąjungininkėmis. Kviečiame jus suvienyti jėgas su demokratinėmis vyriausybėmis bei pilietine visuomene ir veikti drauge siekiant apsaugoti informacijos patikimumą ir užtikrinti mūsų visuomenių saugumą“, – sakoma laiške.

infa.lt: Iš laiško turinio galima spėti, kad teisinga ir skaidri demokratijų koalicija pralaimi informacinį karą totalitariniams, melagingiems ir manipuliatyviems priešiškiems režimams, todėl yra priversta prašyti trečiųjų šalių įvesti cezūrą socialiniuose tinkluose, kurie yra vienintelė vieta (bent dalinai) dalintis tuo, ką galvoji, ką matai ir ko tikiesi iš ateities.

Problema tik viena – socialiniai tinklai – tai verslas, kuris gali išgyventi tik dėl savo patrauklumo. Nelikus patrauklumo – neliks ir verslo. Cenzūra tą patrauklumą visiškai sunaikintų. Tuo Facebook jau spėjo įsitikinti, kai po pastarųjų blokavimų masė žmonių paliko šį tinklą, o dar po to, kai FB „nulūžo”,  „Telegrampaskelbė apie rekordinį 70 mln. naujų narių skaičiaus augimą. Greičiausiai Facebook daugiau tokių klaidų nekartos, nes per kišenę tokie veiksmai atsiliepia prarastais milijardais dolerių, o su tuo ir akcijų smukimu.

Su priešiška propaganda galima kovoti tik tiesa – ta tiesa, kuria patikėtų žmonės. O ne „faktų tikrintojai”. Jei žmonės netiki (patirtis juos jau išmokė atskirti melą nuo tiesos) – reiškia tai nėra tiesa. Elementaru.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 346

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Patriotas    -  2023-03-29, 19:08

  Kitaip tariant prašo padėti prastumti shwabo distopiją. Nepavyks. Tik ne tada kai yra twitter naujas savininkas ir truth ;)… Taip atrodo panika:D

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2023-03-30, 07:59

  Tame yra mintis, nes dar daug žmonių nepakankamai domisi politika. Juk ir mūsų puslapyje skleidžia propagandą Rusijos patriotai… Eiliniam žmogeliui, kaip ir Rusijoje milijonams, ĮKALBAMA, jog Ukraina užpuolė Rusiją… Pagrindiniai priešai – Prezidentas, LŠS, JAV ir vienintelis mūsų SKYDAS nuo agresorės Rusijos, – NATO… Paleckiuko ekspertai, „taikdariai”, gudrauja. Agituoja, jog nereikia karo – Ukraina turi pasiduoti Rusijos okupacijai… Pasijungė LR nepriklausomybės ir 1990 metų Sąjūdžio agresyvųjį priešininką V. Ivanov, kuris pliurpia kaip Putinas, jog tokios Lietuvos net nebuvo… Lietuvoje privalu kontroliuoti Rusijos patriotus, – paleckiuko pašvinkusias atliekas, kurios skleidžia jau šlykštų dvoką…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Tie, kam rūpi jų valstybęs , yra prorusiški....

is kur tevams zinoti,kuria is 72 lyciu pasirinks paauges naujagimis!?...

rimta darba - tie ir dirbs! O jei koks kopijavimo aparatas pakeis keleta popieriuku rasinetoju...

kad jei tulas pilietis pavoge vista,tai kaleti turetu visa jo gimine!? Nieko sau naujienos!...

pilieciams - nuo to negeriau....

"galetu" ir "parasys" - smulkiu cekiuku bedugne!...

Dievo sukurtą gyvybę tironai siekia panaudoti homunkulų bei mankurtų auginimui ir vergų visuomenės (skaitmeninio konclagerio)...