Vienas didžiausių kriptovaliutų kreditorių „Genesis” yra ant bankroto ribos
Kriptovaliutų kompanijos „Genesis Global Trading” vadovybė paskelbė, kad atleidžia 30% darbuotojų ir svarsto galimybę skelbti bankrotą.
Apie tai pranešė „The Wall Street Journal”, remdamasis savo šaltiniais vienoje didžiausių pasaulyje kriptovaliutos kreditorių.
Leidinys patikslina, kad etatų mažinimas palietė visus bendrovės padalinius. Ketvirtadienį iš viso atleista apie 60 žmonių. Dabar „Genesis” dirba tik 145 darbuotojai.
Nuo praėjusių metų vidurio bendrovė patyrė rimtų sunkumų. Pirmasis smūgis „Genesis” finansiniam stabilumui buvo kriptovaliutų rizikos draudimo fondo „Three Arrows Capital” bankrotas.
Kadaise „Genesis” jai paskolino 2,4 mlrd. dolerių, o po mėnesio nuo „Three Arrows” bankroto paskelbimo „Genesis” vadovybė paskelbė atleidžianti 20 proc. darbuotojų.
Antras didelis smūgis kriptovaliutų skolintojui buvo FTX ir „Alameda Research” bankrotas praėjusių metų lapkritį. WSJ šaltinių teigimu, „Genesis” vienu metu buvo suteikusi „Alameda” paskolų už „mažiausiai šimtus milijonų dolerių”.
Praėjus vos kelioms dienoms po FTX grupės žlugimo, „Genesis” vadovybė paskelbė sustabdanti paskolų teikimą ir grąžinimą. Kaip patikslina WSJ, bendrovė kreipėsi pagalbos į investicinį banką „Moelis & Co.” ir konsultacines įmones „Proskauer Rose” bei „Kirkland & Ellis”, bandydama rasti būdą, kaip išvengti bankroto.
Be kita ko, „Genesis” ieškojo naujų investuotojų, norinčių investuoti į bendrovę apie 1 mlrd. JAV dolerių. Tačiau, pasak WSJ šaltinių, „Genesis” ir „Moelis” dabar svarsto galimybę pateikti paraišką pagal JAV bankroto kodekso 11 straipsnį.
Šiame straipsnyje numatoma laikina apsauga nuo kreditorių, kad įmonė galėtų tęsti veiklą.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Čia visa JAV paslaugų ekonomika. Oras ir dar kartą oras.