Vyriausybė nori pati sau nusistatyti tvarką, pagal kurią leis Valstybės pinigus
Pagal naują „Valstybės rezervo įstatymo Nr VIII – 1908″ redakciją, kurią pateikė TS-LKD partijos narys ir NSGK pirmininkas Laurynas Kačiūnas, Vyriausybė pati galės sau nusistatyti tvarką, kaip jai naudoti valstybės rezervus: pinigines lėšas, materialinių išteklių atsargas naftos ir naftos produktų atsargas ir pan.
Kitaip tariant visa tai reikėtų suprasti taip, kad vykdomoji valdžia tampa ir įstatymų leidžiamąja, pati nusistatydama sau tvarką, kaip įgyvendinti savo planus. Kas iš tikro yra Seimo prerogatyva, kalbant apie valstybės turtą.
4 straipsnis. 13 straipsnio pakeitimas
2. Šio straipsnio 1 dalyje nustatytais atvejais Vyriausybė priima sprendimą panaudoti valstybės rezervo lėšas, materialinių išteklių atsargas, naftos produktų ir naftos valstybės atsargas, išskyrus šio straipsnio 4 dalyje nurodytą išimtį. Valstybės rezervo lėšos skiriamos ir naudojamos Vyriausybės nustatyta tvarka.
Tuo tarpu ankstesnėje šio įstatymo redakcijoje (13 straipsnio 2 dalis) nėra nė žodžio apie Vyriausybės nustatytą tvarką.
2. Šio straipsnio 1 dalyje nustatytais atvejais Vyriausybė priima sprendimą panaudoti valstybės rezervo lėšas, materialinių išteklių atsargas, naftos produktų ir naftos valstybės atsargas.
Ši vyriausybė absoliučiai nesusitvarko su ekonomine situacija valstybėje, tačiau nori sau dar neribotos pinigų leidimo tvarkos nusistatymo laisvės. Matant kaip taškomi valstybės pinigai, prisidengiant ekstremalia, nepaprastąja padėtimi, ir kaip ši vyriausybė stengiasi vis tą padėtį pratęsti, nors niekur kitus Europoje ji nėra įvesta, net Lenkijoje, kuri tiesiogiai ribojasi su karo zona.
Pakanka prisiminti kiek buvo pripirkta vakcinos (kelis kartus daugiau, nei Lietuvoje yra gyventojų), kiek išpilta ir išdovanota net gerokai turtingesnėms už Lietuvą šalims.
Akivaizdu, kad tokia įstatymo formuluotė tik panaikins bet kokią šios vyriausybės kontrolę.
Ir, šis įstatymas, galimai skirtas vien tik tam, kad galima būtų nusiimti atsakomybę už neatsakingą piniginių lėšų švaistymą – esą „mums tuo metu tai atrodė gerai”.
Jeigu jis būtų priimtas tokios redakcijos – tai vyriausybė galėtų keisti tą „pačios nusistatytą tvarką” tiek kartų ir taip, kiek ir kaip jai būtų patogu esamam momentui.
Siekiamos korupcijos požymiai daugiau nei akivaizdūs.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Čia tik pradžia turbūt einama link to kad paskutinius triusikus norės atimti !
Lyt-psichiškai iškrypusieji viską daro pagal savo išsivystymo lygį. Nekalti jie, nekalti…
Kokie RINKĖJAI išrinko tokius Lietuvos niokotojus?…
O gal mes galime nebemokėti jokių mokesčių?? Jiems galima priiminėti visokias pataisas, o mums ne. Turi būti lygybė.