infa.lt

Įsigalioja ES planas 15 proc. sumažinti dujų suvartojimą

Įsigalioja ES planas 15 proc. sumažinti dujų suvartojimą

09 rugpjūčio
15:12 2022

Dujotiekio mazgas

Antradienį (rugpjūčio 9 d.) įsigalioja ES planas 15 proc. sumažinti dujų suvartojimą visame bloke, kad būtų galima įveikti energijos kainų krizę, dėl Rusijos karo Ukrainoje, rašo Euractiv.

ES reglamentas, kuriuo įtvirtinamas planas, dėl kurio prieš dvi savaites susitarė 27 valstybių blokas, pirmadienį paskelbtas Europos Sąjungos oficialiajame administraciniame leidinyje, kuriame nustatyta, kad jis įsigalios nuo antradienio.

„Atsižvelgiant į neišvengiamą pavojų dujų tiekimo saugumui, kurį sukėlė Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą, šis reglamentas turėtų įsigalioti skubiai”, – rašoma jame.

Siekiama, kad ES galėtų laiku padidinti savo dujų atsargas prieš, tikėtina, labai sunkią žiemą. Europos namų ūkius ir įmones slegia sparčiai augančios energijos kainos ir sumažėjęs rusiškų dujų, nuo kurių priklauso kelios valstybės narės, tiekiamas kiekis.

Reglamente teigiama, kad ES šalys „deda visas pastangas”, kad nuo šių metų rugpjūčio mėn. iki kitų metų kovo mėn. sumažintų dujų suvartojimą „ne mažiau kaip 15 proc.”, atsižvelgiant į tai, kiek jos vidutiniškai suvartojo dujų per pastaruosius penkerius metus.

Tačiau kai kurioms ES šalims buvo numatytos išimtys, leidžiančios griežtai nesilaikyti šios taisyklės, kuri bet kuriuo atveju vadinama „savanorišku paklausos mažinimu”.

Tai buvo šalys, kurios nėra pilnai prijungtos prie Europos elektros energijos tinklo, neturi dujotiekių į kitas ES šalis arba negali atlaisvinti pakankamai dujų, kad padėtų kitoms valstybėms narėms.

Vengrija, kuri naudojasi tiesiogiai iš Rusijos tiekiamomis dujomis, pareikalavo išimties. Išimties reikalavo ir Lenkija, argumentuodama, kad šis planas reikalingas gelbėti Vokietijai, kuri savanoriškai įšoko į Rusijos žabangus.

Vokietija, kuri yra ES ekonomikos galiūnė, praėjusiais metais iš Rusijos importavo didžiąją dalį 40 proc. visų ES importuojamų dujų.

Jei Europos Komisija matytų, kad atsiranda „didelis dujų tiekimo trūkumas” arba itin didelė dujų paklausa, ji gali paprašyti ES šalių paskelbti bloko pavojų. Tokiu atveju dujų mažinimas taptų privalomas ir būtų apribotos išimtys.

Nors ES neįtraukė rusiškų dujų į savo sankcijas Maskvai dėl karo Ukrainoje, Kremlius pats drastiškai sumažino tiekimą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 85

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...

Galvažudžiui, barbarui ir teroristui Putinui apskritimo lankelis tiek sumažės, kad net savo bunkeryje taps ankšta......

Xi Jinpingas, toks išmintingas, kad jo Rusija-Ukraina nejaudina, nes pagrindinis tikslas, išnaudojus situaciją, - pasinaudoti...