infa.lt

Agnė Širinskienė. Vyriausybė sakosi nesiekusi sudaryti nepakeliamų sąlygų neskiepytiems žmonėms

Agnė Širinskienė. Vyriausybė sakosi nesiekusi sudaryti nepakeliamų sąlygų neskiepytiems žmonėms

03 balandžio
08:30 2022

Agnė Širinskienė

Seimo narė Agnė Širinskienė savo Facebook paskyroje pasidalino mintimis apie Vyriausybės 2021 metų darbo ataskaitą, kurioje, pasak jos, pagyros ir melas:

Vyriausybės ataskaita už 2021 metus: nuo tuščių pagyrų per pusę metų pastačius 2 proc. tvoros Baltarusijos pasienyje iki atviro melo.

Šią savaitę Vyriausybės parengta ir balandžio 1-ąją išsamiau pristatyta Vyriausybės ataskaita už praėjusius metus – 64 puslapių opusas, kuriame daugiau kaip pusę teksto užima planai 2022 metams ir situacijos apžvalga. Kritiško savo darbų įvertinimo – nulis.

Giriamasi net tuo, ką šiaip jau blaivus protas siūlytų laikyti visišku fiasko. Pvz, Vyriausybė kaip vieną pagrindinių darbų pristato sienos su Baltarusija statybas: „įrengta ar atnaujinta 10 km segmentinės tvoros (2 proc. viso numatyto ilgio)“. 10 km per 6 mėn! Tokiais tempais toliau ir apie 2047 metus būsime saugūs! Kodėl taip lėtai judama – jokio paaiškinimo, jokios analizės.

Ataskaitoje pristatomi ir COVID pandemijos suvaldymo darbai. Panegirikos tonu ir nevengiant įkąsti prieš tai buvusiai Vyriausybei:

„Svarbu pažymėti, kad, skirtingai nuo kai kurių kitų šalių, Vyriausybė nesiekė sudaryti nepakeliamų sąlygų neskiepytiems žmonėms. Priešingai, buvo keliamas tikslas užtikrinti, kad ir nevakcinuotas asmuo galėtų normaliai gyventi, patirdamas kiek galima mažesnius apribojimus“ – teigia Vyriausybė apie save, gyvenančią paralelinėje melo tikrovėje anapus, nes tie, kurie gyvena šiapus kosmoso juodosios skylės, dar pamena, kad M. Strioga visai neseniai tvirtino priešingai.

Cituoju garsųjį Vyriausybės ekspertą: „galimybių pasas yra politinė priemonė spaudimui daryti, sukurti diskomfortą <…> ji savo tikslų gal ir nepasiekia, bet iš desperacijos daroma dalinai <…> ir nelabai į didžiausią tikslinę grupę veikia. <…> Jis nepasiekia savo“. (2021 m. spalio 14 d.)

„Teisingumo srityje 2021 m. Vyriausybė padidino notaro paslaugų prieinamumą (pradėtos teikti nuotoliniu būdu) ir baudžiamojo proceso viešumą (numatyta nuotolinio baudžiamojo proceso galimybė)“ – toliau giriasi I. Šimonytės Vyriausybė, pamiršdama, kad visi su tuo susiję projektai buvo pateikti S. Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės. Taigi, su esamos Vyriausybės nuopelnais neturi nieko bendro. Bet yra tikimybė, kad per metus laiko žmonės pamirš, tai kodėl neišvardinus kaip savų?

Tuo tarpu ataskaitoje esantį teiginį „Dėmesys medikams ir pacientams: priimti sprendimai, dėl kurių sumažės paciento priemokos už vaistus ir padidės medikamentų prieinamumas – galimybė rinktis tinkamiausius vaistus“ priimu labai asmeniškai. Kaip jau esu rašiusi, po Dulkio „pastangų“ už Mamos vaistus šiemet moku vos ne tris kartus daugiau nei pernai, nors vaistų „krepšelis“ nepakito.

Nevarkit, Ministre, daugiau nemažinkit kainų. Nes jei dar „mažinsit“ ir šiemet, mokėsiu ne du kartus, o kokios keturis ar penkis kartus daugiau. Nenoriu. Ir senjorai, tikiu, nenori.

Ekonomikos dalis ataskaitoje pradedama su kompartijai būdingu lozungu: „Praėjusiais metais Vyriausybė darė viską, kad ir pandemijos sąlygomis išliktų atvira bei auganti, į didelę pridėtinę vertę orientuota ekonomika.“

Sugriauti ekonominiai santykiai su Kinija čia nesiskaito, kaip suprantu, nes jiems didesnio dėmesio ataskaitoje ekonomikos kontekste neskiriama. Kaip buvo ar bus mažinama dėl to verslų patirta žala dėl Kinijos rinkos praradimo – taip pat nieko.

Beje, dar akmenėlis į Armonaitės daržą: jokių pasiekimų kosmoso srityje, nors Seime paskubomis balsavome už kosmoso agentūros konvenciją, o mums aiškino, kad dabar tai Lietuva padarys proveržį. Nepadarė….

Būsimi pokyčiai po pokyčių, kurie taip pat ataskaitoje pristatomi, taip pat verčia suklusti.

„Patrauklios imigracijos sistemos sukūrimas“ – vienas iš ateinančių metų prioritetų. Lyg ir neseniai nelegalių migrantų krizę turėjom. O gal čia tie tūkstančiai IT specialistų iš Rusijos ir Baltarusijos?

Dėl kurių galinčių kilti grėsmių nacionaliniam saugumui jau sunerimę Lietuvos žmonės, nes atsiveria plačios galimybės atvykti įvairiausiems žaliesiems žmogeliukams. Numatytas ir mokyklų bei ligoninių uždarinėjimas, elitinių mokyklų steigimas. Tas dar labiau didins atskirtį tarp moksleivių.

Planuose – ir Tautinių mažumų įstatymas. Apie jo keliamas grėsmes esu rašiusi… . Giliai abejoju, ar karo metai yra TAS laikas atskirų regionų separacionizmui skatinti.

Jei praeities darbų ir žygdarbių aptarimas Vyriausybės ataskaitoje kelia graudų juoką – vien ko verti 2 proc. sienos per pusę metų statybos arba kitos Vyriausybės rengtų projektų priskyrimas prie savo nuopelnų, tai ateities „darbai“ ir užsibrėžimai verčia nuogąstauti, kad išgyvensime dar vienus politinio ir visuomeninio chaoso laikus. Ir tikrai ne dėl karo Ukrainoje, o dėl kai kurių „profesionalų“ negebėjimo dirbti Lietuvoje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 430

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2022-04-09, 14:48

    Vyriausybė – nekalta, jiems, bakalauriniems, neturintiems patirties gamybos ekonomikoje, net įgimtos nuovokos neturintiems, – per sunku šalį valdyti. Dar užtvorinis Šeimų Sąjūdis trukdo… IŠRINKOTE, tad kentėkite iki kitų rinkimų… Juk svarbiausia darbai prieš akis: partnerystės įstatymas, narkotikai, dar Stambulo konvencija su visomis ateities pasekmėmis…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...