• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Byloje dėl privalomų medicininių kaukių pradinių klasių moksleiviams LVAT kreipėsi į Konstitucinį Teismą

Byloje dėl privalomų medicininių kaukių pradinių klasių moksleiviams LVAT kreipėsi į Konstitucinį Teismą

27 vasario
07:30 2022

Arūnas Dulkys

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), nagrinėdamas Seimo narių grupės pareiškimą ištirti Sveikatos apsaugos ministro sprendimo dalies, susijusios su reikalavimu dėvėti kaukes vaikams, ugdomiems pagal pradinio ugdymo programą teisėtumą, nustatė, kad ginčijamos akto nuostatos priimtos, be kita ko, įgyvendinant Vyriausybės pavedimą sveikatos apsaugos ministrui, Arūnui Dulkiui, nustatyti visuomenės sveikatos saugos, higienos reikalavimus švietimo veiklos organizavimo srityje.

Pasak LVAT, ši nutarimo nuostata apėmė ir Vyriausybės ketinimą pavesti operacijų vadovui, jeigu tam yra poreikis, nustatyti pareigą pradinių klasių moksleiviams ugdymo įstaigose dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius.

Kaip nurodyta LVAT nutartyje, pareiga pradinių klasių moksleiviams ugdymo įstaigose dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius nėra nustatyta Seimo priimtame įstatyme, operacijų vadovui pavesta reguliuoti šį klausimą Vyriausybės nutarimu.

Tai reiškia, kad operacijų vadovas įgaliotas nustatyti žmogaus teisių suvaržymą žemesnės galios teisės aktu nei įstatymas – Vyriausybės nutarimu. Atsižvelgiant į tai, LVAT išplėstinei teisėjų kolegijai kilo abejonė, ar taip nėra pažeidžiamas iš konstitucinio teisinės valstybės principo išplaukiantis reikalavimas žmogaus teisių ir laisvių ribojimus nustatyti įstatyme.

LVAT nenustatė, kad ir Civilinės saugos įstatyme būtų nustatytas pagrindas, iš kurio kiltų Vyriausybės įgaliojimai pavesti ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovui priimti ginčijamą sprendimą, o ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovui – patvirtinti teisės į privataus asmens neliečiamumą ribojimus ugdymo įstaigose.

Pažymėta, kad Lietuvos Respublikos Konstituciniam Teismui pripažinus, jog Vyriausybės nutarimas prieštarauja Konstitucijai, tai gali būti pagrindas pripažinti ir tiriamo norminio administracinio akto neteisėtumą.

Atsižvelgęs į tai, 2022 m. vasario 23 d. nutartimi LVAT pateikė prašymą Lietuvos Respublikos Konstituciniam Teismui spręsti, ar Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimas  neprieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui, Lietuvos Respublikos Konstitucijos 22 straipsnio 1, 4 dalims ir Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 8 straipsniui.

Byla sustabdyta iki Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas išnagrinės pateiktą prašymą.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 133

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....