infa.lt

Gintaras Furmanavičius. Bukalaurų ir besmegenių cinizmas

Gintaras Furmanavičius. Bukalaurų ir besmegenių cinizmas

06 lapkričio
09:30 2021
Gintaras Furmanavičius

Facebook nuotr.

Nesekmadieniniai skaitiniai #84

Pirmiausiai susitarkime dėl savokų. Taigi, kas yra cinizmas? Lietuvių kalbos žodynas į šį klausimą atsako taip: Cinizmas – (gr. kynismos < kynizo – elgiuosi ciniškai) – įžūlus padorumo, dorovės nepaisymas, begėdiškumas. Ar galima surasti geresnį apibūdinimą tam, ką šiuo metu su mumis išdarinėja bukalaurų vyriausybė ir besmegenių seimas?

Kai aš buvau mažas mes kartu su Mama važiuodavome tvarkyti išėjusių artimųjų kapų. Nelabai man tai patikdavo, bet tai tokie laikai, kai nebuvo šakalienių ir vaikai darydavo tai, ką liepdavo tėvai. Man atrodydavo labai keista, kai mama, atnešusi į kapus gėles sulaužydavo jų kotelius. Paklausta, kodėl taip daro, ji man paaiškino, kad yra žmonių, kurie vagia nuo kapų gėles ir neša pardavinėti jas į turgų, o gėlių sulaužytais koteliais niekas neims. Nuo to laiko man vagystė nuo kapų buvo viena iš amoralumo ir ciniškumo apraiškų, nors tuos žodžius aš sužinojau gerokai vėliau.

Tai buvo labai seniai ir dabar tose pačiose kapinėse, lankydamas jau išėjusius savo Mamą ir Tėtį aš be baimės palieku gėles ant jų kapo. Cinizmas mūsų dienomis įgavo gerokai rafinuotesnes formas.

Vieną iš jų mes matėme praėjusią savaitę. Tikrai visi jau girdėjo apie vargšę jauną moterį, kuri mirė gimdydama. Ir paskutinis jos įrašas socialiniame tinkle buvo pasidalinimas Sveikatos ir Teisės instituto įrašu.

Na ir prasidėjo! Prie tradicinių miliūčių, gerai apmokamų įtakotukų ir kitų dvaršunių kiauksėjimo netruko prisijungti ir valstybės moteris nr. 1 Viktorija Čmil.

Štai jos tirada: „Labai sunku negalvoti apie vakar išėjusią jauną mamą, kuri pabijojo skiepytis ir dėl to jos gyvenimas nutrūko vos pradėjęs realizuotis. Kiekvieną rytą būna sunku matyti Covid-19 pasiglemžtas gyvybes. Labai sunku nuolat skaityti, kad didžioji jų dauguma aukų savo kelionę baigė nepasiskiepiję.”

Ne, tai dar ne visa tulžis – štai tęsinys:

Ar vakar išėjusi mama galėjo išgelbėti save, jeigu nebūtų bijojusi skiepo? Taip, jai galimybės gyventi ir auginti naujagimį būtų nepalyginamai didesnės. Matau viešumoje sklindančią informaciją apie tai, kuo savo facebook paskyroje dalinosi ši moteris. Labai apmaudu, kad jos sprendimo nesiskiepyti atspirties tašku tapo kai kurie politikai ir pseudo ekspertai“.

Spalvotasis permanentinės Vilniaus šypsenos patarėjas, pinokių fabriko VU TSPMI alumnis Karolis (tas, kuriam priklauso 2020 metų kvailiausia frazė „Geri vaikai nelanko savo tėvų”) nuėjo dar toliau, kaip ir priklauso tikram liberaliam komjaunuoliui. Jis paskelbė savotišką Šindlerio sąrašą, kuriame visus STI ekspertus išvadino pačiais bjauriausiais žodžiais, o savo rašliavą užbaigė taip: „… bet tikiuosi, kad visi išvardinti bent jau susimesite solidžią sumą be mamos likusiai mergaitei“.

Girdite? Susimesite. Kaip ant butelio. Neturiu abejonių, kad gavęs leidimą jis su tuo sąrašu jau vykdytų savo teisingumą. Taip pat, kaip ir minėtame filme – su automatiniu ginklu savo gležnose rankelėse.

Ir kai socialiniuose tinkluose pasklido nelaimingos moters brolio žinutė, raginanti nustoti darytis pigią politinę reklamą ir skleisti vakcinavimo propagandą bei paaiškinanti, kas gi iš tiesų įvyko, inkštimas kiek aprimo.

Pirmadienį gavau privačią žinutę ir aš. Štai jos fragmentas, kuriuo dalinuosi su autoriaus leidimu:

Sveiki Gintarai. Mažas pastebėjimas ir patikslinimas. Klausiau jūsų laidą ir jūs su Arnu užsiminėte apie mirusią gimdyvę merginą. Ji mirė ne nuo koronos, o dėl gydytojų aplaidumo, nes jos niekas nežiūrėjo ligoninėje ir mirė nuo plaučių uždegimo ar kitos infekcijos. Ir tik prieš mirtį kai jau nieko nebegalima buvo padaryti, pati prašė kad peršviestų plaučius bet niekas nereagavo. …….. taigi.. ką kalba jos broliai tai visiška tiesa. Geros dienos”.

O ar girdėjote Viktorijos Čmil reakciją į šeimos išplatintą informaciją? Negalėjote girdėti, nes jos tiesiog nebuvo. Nebuvo net atsiprašymo. Tai aš įvardinčiau, kaip aukščiausio lygio politinį ir žmogišką cinizmą.

Mes jau pripratome prie nesibaigiančio melo (pamenate, kaip merė Živilė Pinskuvienė per vieną naktį pagydė nuo mirtinos ligos daugiau nei 50 tūkstančių Lietuvos gyventojų?), gerai apmokamų etatinių gąsdintojų, kasdien lendančių į mūsų namus iš visų įmanomų teisingųjų „žiniasklaidų” ir nesukeliančių jokių kitų reakcijų, apart juoko bei daugelio kitų pastarojo meto nesąmonių, kurias dauguma blaiviai mąstančių žmonių tiesiog atsisako priimti.

Tačiau viskam yra ribos. Ir mus palikusio žmogaus nelaimės panaudojimas tokiai pigiai ir primityviai politinei agitacijai ir eksperimentinių skiepų propagandai gerokai tas ribas peržengia.

Kiekvienas mūsų turi savo vertybių sistemą, kurios ribų mes neleisime peržengti niekam. Todėl už pinigus galinčių pasakyti bet ką prostitucinių profesorių, savo žinomumu žinomų įtakotukų ir be abejo valdžiažmogių cinizmas niekada ir niekur nebus toleruojamas.

Aš dažnai kartoju, kad Visata viską mato, todėl turėkime kantrybės. Indėnai, su kurių istorijomis prabėgo mano vaikystė ne veltui sakė, kad kantriai sėdint ant upės kranto tavo priešo lavonas visada praplauks upe.

Pirmą kartą šis tekstas paskelbtas jo autoriaus asmeninėje Facebook paskyroje

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 824

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Hm    -  2021-11-06, 12:46

    Pagarba Gintarui už pilietiškumą, pagarba, kad pabuvimas (kažkada) prie valdžios lovio neatbukino žmogiškumo…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...

Galvažudžiui, barbarui ir teroristui Putinui apskritimo lankelis tiek sumažės, kad net savo bunkeryje taps ankšta......

Xi Jinpingas, toks išmintingas, kad jo Rusija-Ukraina nejaudina, nes pagrindinis tikslas, išnaudojus situaciją, - pasinaudoti...

Oho, net piš išmintingai pasakė. Gal kažkur nugirdo... Gerb. D. GRYBAUSKAITĖ dar prieš metus aiškino:...

Ne, ne, - būtinai reikia sukioti, gal net 3 ar 4-5 kartus, juk taip daugiau...

Reikia pakaitiniam prezidentui kažką ne esminio pasakyti, tai ir lėptelėjo......