Teksasas paduoda ieškinį į Aukščiausiąjį teismą prieš keturias valstijas dėl rinkimų taisyklių pažeidimo
Teksaso generalinis prokuroras Kenas Paxtonas ankstų antradienio rytą paskelbė, kad Teksasas padavė ieškinį į JAV Aukščiausiąjį teismą prieš keturias valstijas – Džordžiją, Mičiganą, Pensilvaniją ir Viskonsiną – dėl „COVID-19 pandemijos panaudojimo siekiant pateisinti federalinių ir valstijų rinkimų įstatymų ignoravimą. ir neteisėtų paskutinės minutės pakeitimų, iškreipusių 2020 m. visuotinių rinkimų rezultatus“.
„Tikėjimas mūsų rinkimų procesų sąžiningumu yra neliečiamas. Džordžija, Mičiganas, Pensilvanija ir Viskonsinas sugriovė piliečių pasitikėjimą rinkimų procesu ir pakenkė 2020 m. rinkimų saugumui ir sąžiningumui. Valstijos pažeidė įstatymus ir pažeidė Konstituciją “, – sakoma Paxtono pranešime.
Ignoruodamos valstijų ir federalinius įstatymus, šios valstijos sugriovė balsavimo sąžiningumą ne tik savo piliečiams, bet ir Teksasui bei visoms kitoms valstijoms, kuriose rinkimai vyko pagal įstatymą. Jų nesilaikymas teisinės valstybės principų kelia abejonių dėl visų rinkimų rezultatų. Dabar prašome Aukščiausiojo Teismo įsikišti ir ištaisyti šią skandalingą klaidą “, – tęsė Paxtonas.
Ieškinyje teigiama, kad „tam tikri valstijų-atsakovių pareigūnai pateikė pandemiją kaip dingstį ignoruoti valstijos įstatymus dėl netiesioginio balsavimo ir balsavimo paštu.“ Ieškinyje teigiama, kad rezultatas valstybėse-atsakovėse buvo „mažiau patikimas“. Verta paminėti, kad aukšti JAV rinkimų sistemos pareigūnai ginčijo šį teiginį sakydami, kad praėjusio mėnesio rinkimai buvo „teisingiausi ir saugiausi Amerikos istorijoje“.
Toliau ieškinyje teigiama:
„Tai kelia teisinį klausimą: ar valstijos-atsakoovės pažeidė įstatymo punktą rinkikų atžvilgiu, imdamosi neteisėtų veiksmų, kad pakeistų rinkimų taisykles, kurios reglamentuotų rinkikų kolegijos narių skyrimą? Šie neteisėti valstijų-atsakovių rinkimų įstatymų pakeitimai padėjo paduoti ir skaičiuoti balsus pažeidžiant valstijos įstatymus. Šiais neteisėtais veiksmais valstijos-atsakovės ne tik sugriovė savo piliečių balsavimo sąžiningumą, bet ir savo veiksmais pažemino piliečių balsavimą valstijoje ieškovėje ir kitose valstijose, kurios liko ištikimos Konstitucijai.
„Rinkimai į federalines pareigas turi atitikti federalinius konstitucinius standartus. Prezidento rinkimuose kiekviena valstuja turi paskirti savo rinkėjus į rinkimų kolegiją pagal Konstituciją. Punktas apie rinkikų kolegiją reikalauja, kad tik valstybės įstatymų leidėjai galėtų nustatyti taisykles, reglamentuojančias rinkikų skyrimą, ir jų negalima deleguoti vietos valdininkams. Daugumai skubotų vietos valdžios sprendimų nepritarė valstijų įstatymų leidėjai, o tai prieštarauja Konstitucijai“, – sakoma Paxtono pranešime.
Be valstijų atsakovių 72 rinkikų kolegijos narių balsų, prezidentas Trampas turi 232 rinkikų balsus, o buvęs viceprezidentas Baidenas – 234 balsus. Tokiu būdu valstijų atsakovių rinkikų balsai lems rinkimų rezultatus. Kaip alternatyva,, jei valstijos atsakovės negali išsiųsti 37 ar daugiau rinkikų, nė vienas iš kandidatų neturės daugumos rinkikų kolegijoje, tokiu atveju rinkimai bus perduoti JAV atstovų rūmams pagal dvyliktąją JAV konstitucijos pataisą.
