JAV ir ES vengia bendradarbiauti su Huawei
Europos Komisija atnaujino savo ataskaitą apie penktosios kartos judriojo ryšio diegimą ES. Valstybių narių vyriausybėms ji nurodė, kad reikia skubiai daryti pažangą apsaugant 5G tinklus nuo tiekėjų, keliančių didelę riziką.
Tokiu tiekėju laikoma Kinijos įmonė „Huawei“. Briuselyje sprendžiamas klausimas dėl jos uždraudimo, bijant, kad ji iš tikrųjų tarnaus kaip šnipas Pekinui.
Vyriausiasis „Huawei“ atstovas Europos Sąjungoje bando išsklaidyti šias baimes remdamasis tuo, kad tai įmonė, giliai integruota į Europos struktūras:
Europiečiai, Europos vyriausybės, politikai! Jei nepasitikite Kinijos vyriausybe, nepasitikite „Huawei“, tada pasitikėkite savo operatoriais ir valdžios institucijomis. Mes seniai su jais dirbame“, – sakė Abraomas Liu. Mes – kompanija, luri tikrinama labiausia iš visų”.
Britanija ketina padaryti neteisėtą „Huawei“ produktų naudojimą diegiant 5G tinklus. Bendrovę boikotavo Čekija, Lenkija ir Graikija. Priemonės, kurių ėmėsi Prancūzija, gali priversti jos pasitraukimą iš šalies po 2028 m.
Amerikos administracija ėmėsi griežčiausios pozicijos prieinant iki visiško bendradarbiavimo su „Huawei“ draudimo.
„JAV vyriausybė nurodo į Kinijos įstatymus, suteikiančius KLR valdžios institucijoms teisę reikalauti informacijos, susijusios su saugumu ir stebėjimo duomenimis, iš bet kurios bendrovės“, – sakė vyriausiasis „MLex“ korespondentas Europos Sąjungoje Matthew Newmanas. „Ši Kinijos įmonė kelia didelę grėsmę vien todėl, kad valdžios institucijos gali pateikti jai reikalavimą: „Jūs turite mums pateikti informaciją”.
Kenkimas nacionaliniam saugumui nėra vienintelė pretenzija „Huawei“ adresu. Europos piliečiai protestuoja prieš 5G įrangos montavimą, bijodami, kad tai gali turėti neigiamą poveikį žmonių sveikatai.