Prasidėjo Uber vairuotojų streikai – sunaikinus įprastus taksi, vairuotojo darbas tampa vergija
Vairuotojai tvirtina, kad atlyginimas yra mažas, o darbo sąlygos nesąžiningos. Jie tikisi, kad „Uber“ susidurs su problemomis visame pasaulyje, bendrovės patekimo į biržą išvakarėse.
Gegužės 8 dieną „Uber“ vairuotojai paskelbė visuotinį streiką. Daugiausia – didžiuosiuose JAV miestuose, tačiau ir britai neatsisakė likti nuošalyje, pažymi „The Guardian“.
Profsąjungų atstovai pabrėžia, kad „Uber“ ir kiti panašūs programiniai papildiniai nuolat mažina kelionės išlaidas ir blogina darbo sąlygas, o dabar daugelis vairuotojų yra priversti „dirbti 60 valandų per savaitę vien tam, kad išgyventų“.
Streikai numatomi Niujorke, Bostone, Čikagoje, Filadelfijoje, Vašingtone ir kituose didžiuosiuose JAV miestuose. Didžiojoje Britanijoje vairuotojai kviečiami streikuoti Londone, Birmingeme, Glazge ir Notingeme. Remiantis profesinių sąjungų vertinimais, „Uber“ vairuotojų darbo apmokėjimas dabar yra maždaug 30% mažesnis už oficialų minimalų atlyginimą.
Agregatoriaus darbuotojai nusiteikę reikalauti padidinti tarifus ir sumažinti „Uber“ komisinius nuo 25% iki 15%, taip pat pagerinti darbo sąlygas, įskaitant darbo užmokestį už darbą savaitgaliais.
Vieno iš brangiausių JAV miestų San Francisko gyventojas komentare BFM teigė, kad „Uber“ pirmiausia nužudė tradicines taksi paslaugas, o dabar verčia vergais savo vairuotojus: „Jau atsinaujino trečioji pagrindinių šių paslaugų vartotojų karta San Franciske, jie paprastai visai nežino kas yra taksi, visi jau laukia „Uber“ savo telefonuose …
Šie žmonės (vairuotojai) tiek praleidžia dienas ir naktis automobiliuose, tiesiogine prasme. Ir problema ta, kad jiems mokama vis mažiau ir mažiau“.
Manoma, kad „Uber“ uždirbs apie 9 milijardus dolerių per viešą akcijų platinimą, praturtindami ankstyvuosius investuotojus, įskaitant buvusį generalinį direktorių Trevisą Kalanicką ir „Amazon“ įkūrėją Jeffą Bezosą.
taigi tuoj juos pakeis robotai