infa.lt

Prof. Vytautas Kasiulevičius. Informacija valdžiai ir visuomenei apie galimą koronaviruso infekciją Lietuvoje

24 vasario
14:00 2020
UK aerouostas

REUTERS

Pagrindinė naujienų tema pasaulio žiniasklaidos puslapiuose – koronavirusas Covid-19, kurio plitimas ir aukų sąrašas vis didėja. Pasaulyje vis daugėja šalių, pranešančių apie pirmuosius užsikrėtimo ar mirties nuo Covid-19 atvejus.

Lietuvoje kol kas šis susirgimas neužfiksuotas, tačiau Europoje jis jau plinta. Paskutinė apie tai pranešė Italija, skelbianti apie karantiną.

Tokiomis sąlygomis VU Medicinos profesorius ir šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius savo Facebook paskyroje pasidalino naudinga informacija valdžiai ir visuomenei apie galimą (laiko klausimas) koronaviruso infekciją Lietuvoje ir pasiruošimą ją sutikti:

Valdžiai

Tik dvi pirmos skaidrės pamąstymui ir klausimas atsakingiems asmenims apie veiksmų strategiją VNO oro uoste (Termovizoriai jau veikia? Italijos srauto keleiviams jau matuojame temperatūrą?

Šių priemonių efektyvumas apie 40 proc., bet visgi geriau negu nieko.

Koks planas dėl skrydžių ribojimo ir laikinos valstybės sienų kontrolės įvedimo?). SARS-CoV-2 plitimo nesustabdysime, bet sulėtinti įmanoma.

Visuomenei

Šiandien Covid-19 atvejų Lietuvoje NĖRA REGISTRUOTA, bet mūsų laukia nervingas išbandymų mėnuo. Jeigu viruso plitimas apims Lenkiją, Latviją (ten didesni oro uostai) ir Baltarusiją (intensyvus pasienio rajonų bendravimas), tuomet mes jo neišvengsime irgi. 50:50. Turime dvi savaites. Pamatysime.

Visgi JEIGU virusas įžengs – daugelis susirgimų bus lengvi. Neneigsiu, bus ir mirčių, bet jeigu klausysite medikų ir valdžios rekomendacijų, pasekmės bus lengvesnės.

Šturmuoti ligoninių ir poliklinikų nėra prasmės, nes ten užsikrėsti yra didžiausi šansai. Kinija šį mano teiginį įrodė, dabar sėkmingai įrodinėja Italija.

JEIGU infekcija ims plisti Lietuvoje, įtarus sau susirgimą COVID-19 geriau skambinti 112 ir/ar informuoti savo gydymo įstaigą. Rekomendacijos gali keistis augant pacientų srautui.

Jeigu tik karščiuojate ir kamuoja kosulys, bet nesergate blogai kontroliuojamu cukriniu diabetu, sunkia širdies, galvos kraujotakos ar inkstų liga, greičiausia jūsų būklė kontroliuojama, nepanikuokite. Tiesiog laikykitės gydytojų nurodymų.

Jeigu nuo susirgimo pradžios praėjus kelioms dienoms būklė negerėja, o prisidėjo dusulys ir didelis silpnumas (kokio nesate patyrę), didelė tikimybė, kad jums reikia stacionarinės pagalbos.

Bet DĖMESIO – DUSULYS DAŽNAI BŪNA PSICHOLOGINĖS KILMĖS. Pabandykite nusiraminti ir dar kartą įvertinti, ar tikrai jūs dūstate ar tiesiog jaudinatės.

Nepamirškite, kad vaikai, paaugliai ir jauni žmonės serga lengviau. Realiai vertinkite riziką.

Gali būti, kad protrūkio pradžioje didesnis krūvis (20 procentų sunkesnių ligos atvejų) teks Kauno ir Vilniaus klinikoms, bet intensyvios terapijos skyriai taip pat veikia Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje ir Alytuje ir laikosi reikalingų standartų. Ir ne tik jie.

Net mažesnės Lietuvos ligoninės turi efektyvaus stacionarinio gydymo galimybių. Kviečiu pasitikėti medikais.

Jeigu jie gelbėjo sergant įprastu plaučių uždegimu, gelbės ir sergant SARS-CoV-2 sukeltu.

Kažkokių paslaptingų vaistų ar priemonių nuo šios infekcijos nėra, kokią aukštą poziciją beužimtum. Tos ,,stebuklingos” priemonės yra įprasta mechaninė plaučių ventiliacija ir nedidelei daliai pacientų – ECMO, ekstrakorporinė membraninė oksigenacija.

O Kinija dar tik vieną savo aprobuotą antivirusinį vaistą skiria eksperimento tvarka ir sunkiai renka pacientus remdesiviro tyrimui.

Geriausiu atveju efektyvus gydymas bus prieinamas po pusės metų ar netgi metų.

Gydytojams

Kinai Uhano ligoninėje naudoja tokią pacientų atrankos ir gydymo algoritmą (3 skaidrė). Logiška schema, bet ateityje tikriausiai koreguotina.

Schema

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 427

Žymos:

Atsiliepimų 2

  1. Algirdas    -  2020-02-24, 20:46

    O toks virusas, iš viso, yra? O jeigu yra tai kokiu būdu nustatytas? Ir šiaip, kaip žmonėms diagnozuojamas covid-19? Dabar jau užtenka kompiuterinio tomografo nustatyti tam virusui :)))) Gal koks propiesorius sutiktų plačiau paaiškinti publikai?

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Ande    -  2020-02-25, 08:23

    Kinai jau isskyre 2 me vaistus kurie labiausia padejo kovojant su karonavyrisu. Vakar tai pranese o cia nepila info straipsnyje, tik baugina. Nuo paprasto gripo daugiau myre, didesnis sergamumas % o cia net epidemijos nera, tik protrukiai, kuriuos siekiama pasalint neisplintant. Kas butu jei tai pat kovotu pries kasmetini grypa , liepiant visiems 2 sav likt namuose.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Zmones balsuokime uz Vaitku ,jis vienintelis nori laisves ir nepriklausomybes Lietuvai!!...

Taip kliedėti nereikia daug proto turėti. Tokie patys ir valdžioje trinasi....

Orbanas yra tikras savo tautos ir blaivaus proto vyras. Šalin leftistus!...

Kad tik mokesciu uztektu apmoketi skolintu pinigu palukanas...

Lietuva ,megdziojanti vertybes tiesiog privalo isgerti karcia genderizmo taure...

MIŠKŲ ĮSTATYMO NR. I-671 2, 4, 5, 7, 8, 13, 18 IR 19 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO...

„ewelina dobrowolska“ skaitoma kaip „ehuielina dobrohuiolska“. Ar kažkaip kitaip nežinomi simboliai lietuviškame tekste skaitomi?...