infa.lt

Kompiuterinė liga pažeidžia rankas – tirpsta pirštai?

Kompiuterinė liga pažeidžia rankas – tirpsta pirštai?

28 balandžio
01:02 2018

Tirpsta pirštai

Tie, kas daug dirba kompiuteriu, kaip taisyklė, pagrindinį dėmesį atkreipia į tai, kaip apsaugoti akis apsisaugant nuo elektromagnetinio spinduliavimo. Tačiau nemalonumai gali tykoti iš visai kitos pusės. Staiga nei iš šio, nei iš to pradeda tirpti mažylis, vidurinis ar bevardis pirštai ant rankos, o riešus tiesiog kartais traukia mėšlungis.

„Pasikaustę“ medicinos srityje žmonės, pradžioje rimtai išsigąsta, juk mažylio ir bevardžio pirštų tirpimas – tai vienas iš pirmųjų signalų, sakančių apie nepakankamą smegenų kraujo apytaką. O taip ir iki insulto galima prisižaisti! Tačiau, kur kas dažniau kalba eina apie negalavimą, kuris visuomenėje vadinamas „kompiuterine liga“.

– Aprašyti simptomai dažniausia būdingi tam, kas vadinama riešo kanalo sindromas ar tunelinis sindromas, – sako gydytoja-neuropatologė N.Savickaja. – Nervų skaidulos mūsų riešuose ir delnuose išdėstytos atitinkamuose kanaluose (tuneliuose), kuriuos sukuria kaulų, raiščių ir raumenų išsidėstymas.

Kai žmogus ilgai dirba klaviatūra ir, ypač su kompiuterio pelyte, jis prispaudžia riešą prie stalo, o nervą prie kaulo, tuo pačiu jį perspausdamas. Jeigu tas vyksta pakankamai ilgai, atsiranda nutirpimai, badymai, skausmai, kartais iki pilno piršto jautrumo praradimo.

Gydant riešų sindromą yra du keliai. Pirmas – vaistai, kai į kanalus ir nervus supančius audinius daromos gliukokortikoidų injekcijos, kad jos atkurtų nervų „praeinamumą“. Antras kelias – chirurginis. Gydytojas prapjauna spaudžiančius nervą audinius. Bet, žinoma, geriausia tai ligos profilaktika. O geriausia profilaktika – tai provokuojančio ligą veiksnio, t. y. kompiuterio, vengimas.

Jeigu toks patarimas jums sukelia tik atlaidžią šypsenėlę, o pirštas jau pakibo ties pelytės mygtuku, rengiantis spūstelėti ir palikti po paraliais šį tekstą, – tai štai jums dar pora labiau gyvenimiškų rekomendacijų.

Stenkitės stebėti tai, kad jūsų rankos sulenkimas per alkūnę būtų 90 laipsnių.

Dirbant su pelyte, riešas turi būti tiesus ir gulėti kaip įmanoma toliau nuo stalo krašto.

Pageidautina turėti specialius ortopedinius kilimėlius pelytei (su iškilimais) arba patį stalą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 419

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Darbas    -  2018-04-29, 16:29

    Manau daugumai ofisinių darbuotojų ši liga šiais laikais gresia…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...