infa.lt

Rusija užblokavo LinkedIn tinklą dėl jos piliečių duomenų saugomų užsienyje

20 lapkričio
20:05 2016

paveikslėlis„Rusija užblokavo prieiga prie socialinio tinklo LinkedIn po to, kai šis socialinis tinklas tapo pirmuoju stambiu užsienio tinklapiu, apkaltintu nevykdant įstatymo dėl to, kad rusų naudotojų duomenys turi būti saugomi Rusijos teritorijoje, – praneša The Guardian. – Šis įstatymas, priimtas prieš dvejus metus, pirmą kartą buvo panaudotas prieš stambią užsienio kompaniją. Tokie gigantai kaip Facebook ir Twitter kol kas neperkėlė savo serverių į Rusiją, nežiūrint į vietinės valdžios spaudimą“.

„Pasak pereitą savaitę priimto teismo sprendimo, kompanija LinkedIn pripažinta kalta pažeidusi šį įstatymą, ir Rusijos komunikacijų priežiūros organas „Roskomnadzor“ ketvirtadienį pareiškė, jog prieiga į tinklapį bus užblokuota“, – rašoma straipsnyje.

Pasak LinkedIn spaudos sekretorės, ketvirtadienį pradėjo eiti pranešimai iš rusų tinklo naudotojų, kurie negalėjo prisijungti prie tinklapio.

„Roskomnadzor“ užblokavusio LinkedIn veiksmai, atėmė galimybę prie jo prisijungti milijonams mūsų narių gyvenančių Rusijoje, ir kompanijoms, kurios naudojosi mūsų tinklu siekdamos išplėsti verslą“, – pasakė spaudos sekretorė.

Tinklo vadovybė, turinti Rusijoje 6 milijonus naudotojų, pranešė, jog prašė „Roskomnadzos“ atstovų susitikti.

Manoma, jog daugelis užsienio kompanijų tylomis išpildė Kremliaus reikalavimus, tik kol kas to nepadarė Twitter, Facebook ir Google (?).

„Ketvirtadienį Kremlius pareiškė, jog „Roskomnadzor“ sprendimas teisėtas, ir Vladimiras Putinas neplanuoja įsikišti į šį reikalą. Prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pasakė, jog Kremlius nesibaimina, jog ši byla gali išjudinti cenzūros baimę“, – rašo Guardian. „Mes to nesibaiminame“, – pasakė Peskovas.

Pasak knygos apie Rusijso internetą bendraautoriaus Andrejaus Soldatovo, smūgis LinkedIn gali būti tik pirmuoju žingsniu ir bandymu išvengti pasipiktinimo, tikro giganto užpuolimo atveju, tokio, kaip, pavyzdžiui, Fdacebook.

„Jiems reikia keleto sėkmės istorijų, kad parodytų, jog tai gali suveikti. Jie mato LinkedIn tinkle sąlyginai lengvą grobį, lyginant su stambesnėmis kompanijomis ir, papildomai, tik užsitikrino pilną bendradarbiavimą su Microsoft“, – pasakė Soldatovas.

Microsoft šiais metais sudarė sandėrį dėl LinkedIn pirkimo.

PAREMKITE - infa.lt išsilaiko tik iš jūsų paramos, kurios nėra daug. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 145

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Aferistai aferų būdu bando sau kiek galima labaiu palengvinti kelią į valdžią, baisiai norisi bent...

Tikrai taip. "Melas yra tiesa. Laisvė yra vergija. Karas yra taika. Nežinojimas yra jėga." /...

A5

Ragina Rusijoje rinkimuose isrinkta pripazinti nelegaliu, o Ukrainoj net nerinta legaliu. Melas tai tiesa, karas...

Taip,sitiems visiskai sunyko smegenys-gal Aizchaimeris isimete...nu,svedai,bet suomiai!...

matome pavyzdžius valstybių, kuriose nepriklausoma žiniasklaida nutildyta ar sunaikinta, o demokratijos deguonis – laisvos minties,...

Meluoja ir giriasi tuo ko nėra. Turkijos skačius visada reikia dalinti iš penkių, o gal...