infa.lt

Netinkamai pareigas atliekantys vadai galės būti įkalinami iki 10 metų

22 birželio
18:36 2023
Agnė Bilotaitė - policija

lrv.lt nuotr.

Seimas pritarė Baudžiamojo kodekso ir lydimojo Baudžiamojo proceso kodekso pataisoms, kuriomis šalinami Jungtinių Tautų Asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo komiteto ir Jungtinių Tautų Komiteto prieš kankinimus nustatyti Tarptautinės konvencijos dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo ir Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą perkėlimo į Lietuvos nacionalinę teisę trūkumai.

Baudžiamajame kodekse įtvirtinti priverstinio dingimo sudėties požymiai papildyti elementu „suėmimas“, Baudžiamojo proceso kodekse praplėsta įtvirtinta nukentėjusiųjų apibrėžtis, papildant ją priverstinai pradanginto fizinio asmens šeimos nariais ir artimais giminaičiais.

Baudžiamajame kodekse taip pat sugriežtinta atsakomybė už aplaidų arba netinkamą vado pareigų vykdymą.

Nustatyta, kad tas, kas vykdė vado pareigas žinodamas, kad jam teisiškai ar faktiškai pavaldūs asmenys padarė ar ketino padaryti šiame skyriuje numatytą nusikalstamą veiką, arba nepaisydamas šios informacijos ir nesiėmęs visų būtinų ir pagrįstų, nuo jo priklausančių priemonių, kad užkirstų kelią šių nusikalstamų veikų padarymui ar kėsinimuisi jas padaryti, arba neperdavęs šios informacijos kompetentingoms institucijoms ištirti, bus baudžiamas laisvės atėmimu nuo 3 iki 10 metų.

Baudžiamojo kodekso pakeitimu kankinimo nusikaltimai priskirti sunkių nusikaltimų kategorijai, nustatant, kad tas, kas vykdydamas valstybės politiką arba veikdamas valstybės leidimu, kurstymu, palaikymu ar pritarimu, bet kokiu būdu kankino arba kitaip itin žiauriai elgėsi su žmogumi taip sukeldamas nukentėjusiam asmeniui stiprų fizinį ar psichinį skausmą arba dideles kančias, bus baudžiamas laisvės atėmimu nebe iki 5, bet iki 7 metų.

Baudžiamojo kodekso pataisoms (projektas Nr. XIVP-2547(2) pritarė 113, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė du Seimo nariai.

Baudžiamojo proceso kodekso pataisoms (projektas Nr. XIVP-2548(2) vieningai pritarė 114 balsavime dalyvavusių Seimo narių.

infa.lt: Jungtinių Tautų priverstinai dingusių asmenų sąraše randasi ir Deimantė Kedytė. Tiesa, dabar ji vadinasi Deimantė Stankūnaitė. Sąrašą galima rasti čia

Kaip toliau vystysis ši tamsi Garliavos istorija, perkėlus į Lietuvos teisę šias Jungtinių Tautų teisės nuostatas dėl priverstinai dingusių žmonių, pamatysime joms įsigaliojus.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 206

Atsiliepimų 2

  1. VŽA    -  2023-06-22, 19:09

    Galimai, kaip ir VIP gėjaus-pedofilo K. B…
    Gal, kai kitame Seime nebus lyt-psichiškai iškrypusių, tarnybos ATRAS Deimantę ir paskelbs, jog ji gyva, matė, kalbėjosi. Įdomu ar ji vis dar prisimena, jog iš Lietuvos…

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Papildyta    -  2023-06-22, 22:32

    savoka „suemimas”? Galimai,papildziusieji jaucia,kad ju tas gali laukti!?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Užsienio agentai remia protestuotojus prieš užsienio agentus viešinantį įstatymą. Logiška....

Puikūs klausymai!...

Jeigu tie "karingi" būtų vyrai - važiuotų į Ukrainą ir ten įrodinėtų savo tiesas. Bet...

Idomu kaip argumentuoja, ar kad tokiu atveju neistos i europos sajunga? Ar kad nebus lgbt?...

Jumoristai. Pabandė blokuoti, tai Telegram pati užblokavo Ukrainos saugumo diversijų darymo kanalus. Tada atšoko. Dabar...

Keista, bet kai Lietuvis sako kas blogai, tai jam būtinai kaišiojami visokie skaičiai. Taip buvo...

Bulkučių jiems, bulkučių....