infa.lt

Estai išsiveržė į priekį – ten svarstomos tos pačios lyties asmenų santuokos

23 gegužės
18:23 2023
Homoseksualai - vaikai

Negalima klausinėti, kodėl dar visai kūdikiai gali būti perduodami auginti vienalyčiams partneriams. Ir kodėl du kartu gyvenantys vyrai dažniausiai paima auginti berniukus

Estijoje 600 aktyvistų ir visuomenės veikėjų pasirašė laišką, remiantį „Šeimos teisės” įstatymo pataisą, praneša estų ERR. Pirmadienį Riigikogu pirmą kartą susirinko į posėdį aptarti siūlomos „Šeimos teisės” įstatymo pataisos.

Leidinys praneša, kad 600 žymių Estijos visuomenės veikėjų, tarp jų prezidentai Toomas Hendrikas Ilvesas ir Kersti Kaljulaid, taip pat dešimtys rašytojų, aktorių, muzikantų ir verslininkų, nusiuntė Riigikogu (Estijos parlamentas) paramos laišką.

Peticijoje pabrėžiama, kad Estijos Respublikos Konstitucijoje teigiama, jog visi asmenys yra lygūs prieš įstatymą. „Pagal tą patį principą visi turėtų turėti lygias teises, įskaitant teisę susituokti, jei to nori, nepriklausomai nuo to, ar jie nori ir gali turėti vaikų, ar nuo to, kokia jų seksualinė orientacija”, – teigiama kreipimesi, kuriuo palaikomos homoseksualių asmenų santuokos.

„Kiekvienas geras, sąžiningas ir įstatymų besilaikantis žmogus nusipelno geriausio elgesio ir paramos iš savo šalies”, – sakė kreipimąsi pasirašiusi buvusi prezidentė Kersti Kaljulaid.

„Nebūkime sovietinio mentaliteto spąstuose. Jau trejetą šimtmečių esame laisvi, o tai reiškia, kad valstybė nediskriminuoja savo gyventojų dėl lyties, rasės, seksualinės orientacijos ar unikalių poreikių, kurių niekas negali pakeisti”, pareiškė buvę Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas

Estijos vyriausybė pirmadienį neeiliniame posėdyje pritarė Šeimos teisės kodekso ir kitų teisės aktų pakeitimo įstatymo projektui, kuris perduotas svarstyti Riigikogu.

Pagal šį pasiūlymą pilnametystės sulaukę asmenys galės sudaryti santuoką nepriklausomai nuo jų lyties, o sugyventinių susitarimai išliks viena iš galimybių šalia santuokos. Be to, juo supaprastinamas perėjimo nuo bendro gyvenimo prie santuokos procesas.

Jei būtų priimtas, įstatymas turėtų įsigalioti 2024 m. sausio 1 d.

Neseniai įkurtas konservatyvias vertybes puoselėjantis analitinis centras PESA išsiuntė Riigikogu atvirą laišką, kurį pasirašė 59 visuomenės veikėjai, prašydamas nekeisti santuokos apibrėžties.

Vienas iš viešo laiško iniciatorių – Martinas Ehala, PESA analitinio centro narys ir „Postimees” nuomonių skilties vyriausiasis redaktorius. Jis sakė, jog laiške teigiama, kad skuboti ir neinformatyvūs sprendimai santuokos klausimu didina tarpusavio priešiškumą ir visuomenės susiskaldymą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 100

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Estams    -  2023-05-23, 19:22

  nera kur dingti! Is Talino i Helsinki – tik dvi valandos! Del to paties suomiai kadaise „sausaji istatyma” atsauke. Juk milijonai isplaukia is salies!

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2023-05-24, 07:18

  Kas galėjo pagalvoti, kad XXI a. bus įteisinami IŠKRYPIMAI, pavadinimu orientacija?… Privalu perrašyti ne tik Konstituciją, bet ir Bibliją, kurioje Dievas, VIEŠPATS įsakė: „Jei vyras sugultų su vyriškiu tarsi su moterimi, jiedu abu nusikalto bjauriu iškrypimu ir užsitraukė kraujo kaltę“, kas reiškia mirties bausme (Kun 20,13). Kai iškrypėlių priviso daug, tai DIEVAS Sodomos, Gomoros miestus ir visą Lygumų kraštą sudegino siera ir ugnimi, kartu su sveikais žmonėmis, gyvūnija ir augmenija. Vėl PRISIŠAUKSIME Dievo bausmės…

  Atsakyti į šį komentarą
  • Jei nerasinetum    -  2023-05-25, 12:45

   cia tiek abejotinu vienodu komentaru – butum jau perrases ta biblija! O dabar – gal nieks laiko neturi?

   Atsakyti į šį komentarą
   • Pastebėjęs    -  2023-05-25, 14:41

    Suprantu, labai nepatinka, nes Dievas tokius mirties bausme baudžia. Norint įteisinti iškrypimus, pirmiausiai reikia pakeisti Konstituciją Referendumu ir perrašyti, tau neperskaitomą Dievo Žodį Biblijoje…

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Tie, kam rūpi jų valstybęs , yra prorusiški....

is kur tevams zinoti,kuria is 72 lyciu pasirinks paauges naujagimis!?...

rimta darba - tie ir dirbs! O jei koks kopijavimo aparatas pakeis keleta popieriuku rasinetoju...

kad jei tulas pilietis pavoge vista,tai kaleti turetu visa jo gimine!? Nieko sau naujienos!...

pilieciams - nuo to negeriau....

"galetu" ir "parasys" - smulkiu cekiuku bedugne!...

Dievo sukurtą gyvybę tironai siekia panaudoti homunkulų bei mankurtų auginimui ir vergų visuomenės (skaitmeninio konclagerio)...