infa.lt

„ChatGPT” paralyžiavo žinomą mokslinės fantastikos žurnalą

24 vasario
06:30 2023

Vienas iš šalutinių interneto dirbtinio intelekto (DI) kalbos modelių plitimo padarinių – neribotas turinio generavimas. Pirmadienį mokslinės fantastikos žurnalo „Clarkesworld Magazine” vyriausiajam redaktoriui teko laikinai nutraukti straipsnių ir apsakymų priėmimą dėl dvidešimt kartų padidėjusio DI generuojamų tekstų skaičiaus.

O „Kindle” platformos knygų lentynose jau pasirodė daugiau kaip 200 „ChatGPT” kūrinių. Autorių asociacijos ėmė reikalauti apsaugoti jų kūrinius.

„Clarkesworld” redaktorius Neilas Klarkas paskelbė „Twitter” tinkle grafiką, kuriame pavaizduotas autorių, pateikusių publikuoti plagijuotą arba dirbtinio intelekto sukurtą prozą, skaičius.

Spalio mėnesį jų buvo apie 25, sausio mėnesį – jau 100, o vasario mėnesį – 500. Augimo kreivė sutampa su 2022 m. lapkričio pabaigoje įvykusiu viešu „ChatGPT”, „OpenAI” pokalbių robotų, pasirodymu, rašo „Ars Technica”.

Žurnalas „Clarkesworld” nuo 2006 m. publikuoja pripažintus mokslinės fantastikos autorius ir yra pelnęs kelis „Hugo” apdovanojimus už indėlį į literatūros žanrą. Leidinyje galioja atvira publikavimo tvarka ir apmokėjimas – paprastai 12 centų už žodį.

Taip pat galioja draudimas publikuoti kūrinius, prie kurių rašymo prisidėjo dirbtinis intelektas. Tačiau tai nesustabdo žmonių, norinčių gauti lengvos šlovės ir pinigų.

„Problemų keliantys žmonės yra ne iš mokslinės fantastikos ir fantasy bendruomenės, – aiškino Clarke’as. – Dažniausiai jiems vadovauja papildomo uždarbio ekspertai, kurie teigia, kad su „ChatGPT” galima lengvai užsidirbti pinigų. Jie yra už tai atsakingi ir nusipelno dalies paniekos, kurios sulaukia dirbtinio intelekto kūrėjai”.

Iš tiesų, atlikus greitą paiešką „YouTube”, galima rasti daug šviežių vaizdo įrašų apie tai, kaip „praturtėti su „ChatGPT”. Ir su šia problema susidūrė ne tik Clarke’as.

Agentūra „Reuters” praneša, kad „Amazon” prekybos platformos „Kindle” lentynose atsirado daugiau kaip 200 elektroninių knygų, kurių autorius yra „ChatGPT”. Jau pasirodo mokomųjų knygų, kuriose mokoma, kaip kurti turinį su „ChatGPT”. Tiesą sakant, galime kalbėti apie naujo literatūros žanro atsiradimą.

„Dėl to tikrai reikia nerimauti, šios knygos užtvindys rinką, ir daugelis autorių liks be darbo”, – sakė Autorių gildijos vykdomoji direktorė Mary Rosenberger. Galimybė automatizuoti rašymą pavers rašymą iš amato preke. – Autoriams ir platformoms reikia skaidrumo, kad suprastume, kaip tie kūriniai buvo sukurti, kitaip atsidursime palaidoti po krūva žemos kokybės knygų.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 86

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

100% yra visiška tiesa...

Hm

Nenustebino, senėjimo pagrindas yra ultravioletiniai spinduliai, o jų jis išvengią. Dinozaurų eroje atmosfera buvo gerokai...

Mes, Sudano vyriausybė sudarėme komisiją ir reikalaujame, kad Egiptas grąžintų iš Nubijos pagrobtą auksą (faraonų...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...