infa.lt

Keturi respublikonai reikalauja J. Bideno paaiškinti tankų pristatymą „į kitą pasaulio galą”

Keturi respublikonai reikalauja J. Bideno paaiškinti tankų pristatymą „į kitą pasaulio galą”

29 sausio
06:20 2023

Keturi JAV Atstovų Rūmų nariai respublikonai išsiuntė laišką JAV prezidentui Joe Bidenui ir Pentagono vadovui Lloydui Austinui, kuriame reikalauja paaiškinti sprendimą tiekti Ukrainai „Abrams” tankus. Jie baiminasi korupcijos ir skundžiasi, kad „konfliktas ir toliau eskaluojamas Amerikos mokesčių mokėtojų sąskaita”.

Laišką pasirašė Troy’us Nelsas (Teksasas), Lauren Beaubert (Koloradas), Paulas Gosaras ir Eli Crane’as (Arizona). „Amerikos žmonės išrinko mus ne tam, kad nuolat leistume jų sunkiai uždirbtus pinigus (97 mlrd. JAV dolerių ar daugiau) konfliktui kitame pasaulio krašte, neparodžius gebėjimo tinkamai kontroliuoti galutinį ginklų, šaudmenų, šarvuotų transporto priemonių ir visų kitų teikiamos karinės pagalbos formų panaudojimą”, – sakoma laiške, kurį cituoja „Daily Caller”.

Atstovų Rūmų nariai paprašė informacijos apie Ukrainai tiekiamų ginklų kontrolę. Visų pirma jie nori žinoti, ką J. Bideno administracija darys, kad įranga nepatektų į teroristų rankas ir nebūtų parduota.

Be to, respublikonai mano, kad dar prieš Rusijos kariuomenei įžengiant į Ukrainą Kijevas parodė „nesugebėjimą užkirsti kelią karinės įrangos vagystėms ir pardavimui”. Atstovų Rūmų nariai taip pat prašo Baltųjų rūmų paaiškinti, kaip valdžios institucijos atsiskaitys už ginklų „praradimą ir sunaikinimą” ir kaip bus kompensuojamos JAV mokesčių mokėtojų išlaidos.

Šios savaitės pradžioje JAV paskelbė apie 31 „Abrams” tanko perdavimą Ukrainai. Baltieji rūmai pripažįsta, kad pristatymas užtruks kelis mėnesius. Žiniasklaidos teigimu, pagrindinis sprendimo tikslas – įtikinti Vokietiją tiekti Kijevui savo „Leopard 2” tankus. Iš viso Vakarų koalicija Ukrainai jau pažadėjo 321 sunkųjį tanką, apie ką pranešė Ukrainos ambasadorius Prancūzijoje Vadimas Omelčenka.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 93

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2023-01-29, 06:36

    Kaip Lietuvoje yra paleckiuko liekanų, tai JAV Rusijos papirktųjų, lyg nesuvokiančiųjų, kad nesunaikinus Rusijos barbarų Ukrainos žemėje, tas Putino teroristų užkratas toliau plis po Europą, pasieks ir JAV…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......