infa.lt

Kinija pradėjo eksploatuoti savo pirmąjį bepilotį žvalgybos laivą

Kinija pradėjo eksploatuoti savo pirmąjį bepilotį žvalgybos laivą

17 sausio
06:40 2023

Kinija sėkmingai baigė savo pirmojo autonominio jūrų žvalgybos laivo „Zhu Hai Yun” bandymus. Laivą valdo dirbtinis intelektas, yra nuotolinio valdymo galimybė ir įgulos kabina, jei laivas valdomas rankiniu būdu.

Tai pirmasis Kinijos robotizuotas laivas, kuriame yra dešimtys oro, antžeminių ir povandeninių dronų. Masiškai pradėjus eksploatuoti tokius laivus, KLR išplės savo jūrų ryšių kontrolę. Visos laivo sistemos yra suprojektuotos ir pagamintos Kinijoje, naudojant pačios Kinijos technologijas, o tai svarbu atsižvelgiant į sankcijų karą ir JAV bandymus apriboti Kinijos technologijų plėtrą.

„Zhu Hai Yun” pradėjo savo tarnybą sausio 12 d., pranešė „South China Morning Post”. Laivą pastatė valstybinė CSSC laivų statybos korporacija Šanchajuje. Ji pradėtas testuoti praėjusių metų gegužės mėnesį. Iki 2022 m. pabaigos buvo atliekami jo bandymai jūroje.

Valstybinė komisija nusprendė, kad laivas visiškai atitinka reikalavimus po paskutinio 12 valandų trukmės autonominio bandymo, kurio metu buvo paleidžiami ir iškeliami įvairūs bepiločiai orlaiviai. Didelės jutiklių ir palydovinių signalų gausos dėka dirbtinio intelekto valdomas laivas sėkmingai plaukė numatytu maršrutu, atlikdamas visus būtinus manevrus ir dronų treniruotes.

Šiais metais autonominės platformos kūrėjas – Guangdongo pietinė jūrų mokslo ir technologijų laboratorija (Zhuhai) – išbandys laivą atliekant įvairius tyrimus, įskaitant jūrų kartografavimą ir stebėjimus, patruliavimą jūroje ir mėginių ėmimą.

„Zhu Hai Yun” keliamoji galia – 2100 tonų. Jis yra 88,5 m ilgio ir 14 m pločio. Didžiausias laivo greitis – 18 mazgų, o kreiserinis – 13 mazgų.

CCTV praneša, kad laivo jėgainė, varomoji sistema, dirbtinio intelekto sistema ir daugialypės terpės dronų valdymo sistema yra pagamintos Kinijoje. Pasak valstybinio televizijos kanalo analitikų, pirmojo tokio Kinijos laivo pasirodymas įrodo, kad šalis pasiekė savarankiškumą tokiose technologijose kaip dirbtinio intelekto kūrimas, bepiločiai orlaiviai, transporto valdymo automatizavimas ir robotika.

Praėjusiais metais JAV bandė pirmoji pradėti eksploatuoti tokį bepilotį laivą, tačiau jis sugedo per pirmąją kelionę jūroje po to, kai buvo pradėtas eksploatuoti.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 38

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...