„Pfizer” atstovai gali būti pašalinti iš Europos Parlamento
Ketvirtadienį (sausio 11 d.) Europos Parlamento COVI komitetas pritarė pasiūlymui uždrausti „Pfizer” pareigūnams lankytis Europos Parlamente dėl to, kad pandemijos metu bendrovė neskaidriai sudarė vakcinų pirkimo sutartis, praneša kairiųjų pažiūrų portalas Euractiv.
JAV farmacijos bendrovės „Pfizer” atstovams ir jos generaliniam direktoriui Albertui Burlai netrukus gali būti uždrausta atvykti į Europos Parlamentą, to paprašius Žaliųjų frakcijai.
Prancūzijos europarlamentarės Michèle Rivasi vadovaujamas pasiūlymas ketvirtadienį buvo pateiktas Parlamento COVID komitetui (COVI).
Už draudimą balsavo visos frakcijos, išskyrus Europos liaudies partiją (ELP) ir Renew Europe, kurios balsavo prieš. Šios daugumos pakako, kad balsavimas būtų priimtas.
Precedentas uždrausti bendrovės atstovams dalyvauti Parlamente atsirado 2017 m., kai Aplinkos apsaugos (ENVI) komitetas balsavo už tai, kad būtų uždrausta dalyvauti JAV agrochemijos korporacijos „Monsanto” pareigūnams, šiai atsisakius dalyvauti viešame svarstyme.
Redaguotos vakcinų pirkimo sutartys ir Ursulos von der Leyen SMS žinučių byla
Pirmaisiais COVID pandemijos mėnesiais ES pirko vakcinas dideliais kiekiais iš kelių farmacijos bendrovių, įskaitant „Pfizer/BioNTech”, kad kuo greičiau jas pristatytų valstybėms narėms. (Patikrinus sutartis, paaiškėjo, kad jos neįskaitomai redaguotos, uždažius kai kurias ištisas eilutes ar pastraipas. Ursula von der Leyen gynėsi, kad tai komercinės paslapties elementai. Lietuvos vyriausybė tokias sutartis ir pasirašė – infa.lt past.)
Tačiau „Pfizer” sutartys taip ir liko nepaviešintos.
„EP turi teisę į visišką skaidrumą dėl šių išlaidų ir preliminarių derybų, dėl kurių jos buvo patirtos”, – rašė COVI komiteto pirmininkė Kathleen Van Brempt praėjusių metų gruodį „Twitter” įraše.
Tiek spalio, tiek gruodžio mėnesiais bendrovės „Pfizer” generalinis direktorius Albertas Bourla atsisakė susitikti su EP COVI komiteto nariais.
„Manau, kad jis sąmoningai neatvyko, nes nenorėjo susidurti su kontroversijomis”, – EURACTIV sakė Prancūzijos EP narė ir COVI narė Véronique Trillet-Lenoir.
Pfizer vadovas turėjo pasiaiškinti dėl vadinamosios SMS aferos, kai dėl sutarčių, susijusių su 1,8 mlrd. vakcinos dozių, privačiomis SMS žinutėmis, kaip įtariama, Bourla tiesiogiai derėjosi ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.
Žinutės iš jos telefono buvo ištrintos, kas yra tiesiogiai uždrausta.
Galutinio sprendimo laukiama po mėnesio
Po balsavimo savo nuomonę pateiks Komitetų pirmininkų sueiga (CPC), į kurią kiekvieną antradienį Strasbūre vykstančių plenarinių posėdžių metu susirenka visų komitetų pirmininkai.
CPC svarstys keletą variantų: nušalinimo trukmę, ar sankcija bus taikoma tik Bourlai, ar visiems „Pfizer” atstovams, ar ji apskritai bus palikta galioti.
Pasak Žaliųjų frakcijos atstovo spaudai, su kuriuo susisiekė EURACTIV France, sprendimo tikimasi sulaukti ne anksčiau kaip po mėnesio.
infa.lt: Viešoji nuomonė turi didelę jėgą, kai nebijoma drąsiai ją reikšti. Ji paveikia ir žiniasklaidos naratyvą ir teisėsaugą bei politinius sprendimus.
Tiesiog tam reikia truputį laiko ir tikėjimo savo jėga, kurią suteikia tiesa.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Tik Tiesa Veda Mus Piemyn
Įdomiai skamba „Faizer atstovai”. Aš balsuočiau už BMW atstovus ar už Nestle atstovus.
Apsigalvojau. Balsuočiau už Kataro atstovus.
Uršulė turi būti nušalinta nuo pareigų, kol vyksta tyrimas. Po tyrimo – į kalėjimą.
kieno gi atstovai „atstovauja” mus visus! Ir taip – visuose lygiuose! Nuo kaimo seniunijos iki JT organizacijos… Viskas – korporaciju „demokratija”,daranti pinigus is zmoniu genocido.