infa.lt

Kodėl nemažėja kontrabandos mastai? – Muitinė kaip ėmė, taip ir ima kyšius

Kodėl nemažėja kontrabandos mastai? – Muitinė kaip ėmė, taip ir ima kyšius

11 sausio
12:17 2023

Viešieji pirkimai, korupcija

Prokuratūros pranešimas:

Kauno apygardos teismas pripažino kaltais du Kauno teritorinės muitinės Kybartų posto pareigūnus, kurie buvo kaltinami kontrabanda, kyšininkavimu bei papirkimu. Sausio 10 dienos nuosprendžiu abu muitinės pareigūnai Lietuvos biudžetui turės atlyginti daugiau kaip 52 000 eurų, jiems laikinai atimta teisė dirbti valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens darbą.

Bylos duomenimis, 2019 metų kovą Kauno teritorinės muitinės Kybartų posto inspektorius A. K., veikdamas kartu su Rusijos piliečiu ir žinodamas apie planuojamą pervežti kontrabandinių cigarečių krovinį, įkalbėjo savo kolegą – tame pačiame Kybartų muitinės poste dirbantį T. J., kad jis nestabdytų vilkiko su kontrabandos kroviniu ir nesudarytų kliūčių jo pateikimui į Lietuvos teritoriją. Už tai jis T. J. pažadėjo ir perdavė piniginį kyšį.

Įrodyta, kad Kybartų posto inspektorius T. J., žinodamas apie planuojamą kontrabandos krovinį, nesiėmė jokių veiksmų ir priešingai – sudarė sąlygas kontrabandos pervežimui į Lietuvos Respubliką ir už savo, kaip valstybės tarnautojo neteisėtą neveikimą vykdant įgaliojimus, priėmė 5000 eurų vertės kyšį.

Tokiu būdu Rusijos piliečio vairuojamo vilkiko puspriekabe į Lietuvos teritoriją neteisėtai buvo atgabentos akcizais apmokestinamos prekės – 12 mln. vnt. cigarečių, kurių vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius siekė beveik 2 000 000 eurų.

A. K. byloje kaltintas iš viso dėl dviejų tokių epizodų. Bylos duomenimis, tų pačių metų balandį, jis, iš anksto susitaręs su Rusijos piliečiu, padėjo jam į Lietuvos teritoriją įvežti dar 13 mln. vnt. kontrabandinių cigarečių, nepaženklintų banderolėmis, kurių bendra vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius siekė daugiau nei 2 100 000 eurų.

Kauno apygardos teismo sprendimu A. K. ir T. J. nuteisti dėl kontrabandos bendrininkaujant. T. J. taip pat nuteistas dėl kyšininkavimo, o A. K. – dėl papirkimo.

Teisėjai pritarė valstybinį kaltinimą palaikiusio Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro Egidijaus Zuzevičiaus siūlomai bausmei ir išplėstinio turto konfiskavimui. Subendrinus bausmes A. K. paskirta 17 400 eurų bauda ir atimta teisė dirbti valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens darbą trejus metus,

T. J. skirta beveik 10 000 eurų bauda, atimta teisė dirbti valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens darbą dvejus metus ir pritaikytas išplėstinis turto konfiskavimas jo piniginėms lėšoms – 25 000 eurų, įpareigojant šią sumą perduoti valstybės nuosavybei.

Ikiteisminį tyrimą atliko Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriaus pareigūnai.

infa.lt komentaras: už tokio kiekio ir milijoninių sumų cigarečių krovinį, muitinės pareigūnai, galimai gavo ne mažiau kaip 100 000 eurų kyšį. Teiginiai apie 5000 eurų skamba visai nerimtai. Todėl baudos, redakcijos nuomone, nors ir nemažos, nė kiek nepablogino pareigūnų finansinės padėties, buvusios iki nusikaltimo padarymo, išskyrus galimybę kyšius imti netolimoje ateityje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 79

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Tam ji    -  2023-01-11, 20:33

    ir sukurta!

    Atsakyti į šį komentarą
  2. VŽA    -  2023-01-12, 06:14

    Nesunku būtų padaryti tyrimą, koks muitininkų ar ant giminaičių įregistruotas nekilnojamas turtas. Bet didelių pinigų, – visiems užtenka…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...