infa.lt

ES ir vėl nepavyko susitarti dėl Rusijos naftos kainos viršutinės ribos

29 lapkričio
07:23 2022
Rusijos tanklaivis

REUTERS

Europos Sąjungos šalims nepavyko susitarti dėl rusiškos naftos kainos viršutinės ribos dydžio, pranešė „Reuters” šaltiniai. Agentūros teigimu, sprendimas nepriimtas dėl Lenkijos, kuri reikalauja mažesnės nei Europos Komisijos pasiūlyta 65-70 JAV dolerių riba.

Nepatikslinama, ar Latvija ir Estija, kurios, kaip pranešė žiniasklaida, anksčiau taip pat reikalavo mažesnės kainos, pakeitė savo poziciją.

„Nėra jokio susitarimo. Dėl teisinių tekstų susitarta, tačiau Lenkija dar negali susitarti dėl kainos”, – „Reuters” sakė vienas iš pašnekovų. Teigiama, kad „lenkai yra visiškai bekompromisiai” ir nesiūlo priimtinos iniciatyvos.

Kaip agentūrai „Reuters” paaiškino Lenkijos diplomatas, jei ES nepavyks susitarti dėl kainų viršutinės ribos, nuo gruodžio 5 d. jai teks imtis griežtesnių priemonių, dėl kurių buvo susitarta gegužę, – visiško embargo Rusijos naftai.

Anksčiau nebuvo pranešta, kad nustačius naftos kainos viršutinę ribą bus persvarstytas sprendimas dėl embargo. Be to, ES draudimas tiekti rusišką naftą reiškia, kad energijos tiekimui vamzdynais taikoma išimtis.

Lenkija, Lietuva ir Estija anksčiau siūlė nustatyti 30 JAV dolerių viršutinę kainos ribą, nes gamybos sąnaudos  Rusijoje – apie 20 JAV dolerių- yra daug mažesnės nei siūloma viršutinė kainos riba.

Remiantis „Argus Media” duomenimis, „Urals” naftos kaina prekyboje yra 51,96 JAV dolerio, pranešė „Bloomberg”. Savo ruožtu Malta, Graikija ir Kipras pasisako už aukštesnę kartelę. Nustačius viršutinę kainų ribą, jos netektų dalies pajamų iš laivybos.

Naftos kainos viršutinė riba planuojama kaip ES aštuntojo sankcijų paketo su G7 sąjungininkais dalis. Pats mechanizmas apima draudimą teikti paslaugas, įskaitant draudimą, tanklaivių savininkams, gabenantiems rusišką naftą didesne nei nustatyta kaina.

Planuojama, kad apribojimas bus įvestas gruodžio 5 d. Rusija pareiškė, kad neparduos energijos šalims, kurios nustato viršutinę kainų ribą.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 115

Žymos:

1 Atsiliepimas

  1. Susitarti    -  2022-11-29, 13:12

    galima nebent nepirkti. O kaina jau nustatys pardavejas. Su tais,kas dar pirks.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Taikliai.aciu....

Briuselio politikos veidmainystė akivaizdi....

Melas ir dezinformacija buvo tada, kai mums buvo bandoma įteigti, kad vakcinos apsaugo nuo ligos...

Teisę kontroliuoti turės lygiai tiek, kiek ir balsuoti. Bet pareikš savo nepasitenkinimą kuriuo nors valdžios...

jau pasimate daugumai,kur veda ta "Vakaru ideologija"!? Idomu tik,ar besugebesime ta mesla nusiplauti ir kiek...

BRICS padarys savo darbą...

Del

tolesnio vogimo,o ne pagalbos! Saliai reikia taikos,o ne tolesnio susinaikinimo!...